Skocz do zawartości
ernik

jaka płyta główna s.1155 do 600zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Konfig w sigu. Niestety ze względu na padającą płytę muszę coś kupić...

Wybór zawęziłem do:

Asrock Z77 EXTREME 4 ~500zł najtańsza, ale tutaj mam problemy z zaufaniem - jako, że aktualna płytka tejże firmy na P67 sprawia problemy od początku użytkowania...

Asus P8Z77-V LE PLUS ~ 600zł - troche ubogie radiatorki na sekcji zasilania, ale ładny OC...

MSI Z77A-GD65 ~ 600zł - mam średnią opinię o tej firmie (chociaż nigdy nie miałem od nich żadnego sprzętu), chociaż płytka jest FW, i jakoś szczególnie złych opinii nie ma...

 

lub też wziąć coś starszego na Z68 np.:

Asus P8Z68-V PRO/GEN3 - można jeszcze ją wyhaczyć w cenie ~600zł, jest FW ale to jednak starsza konstrukcja...

 

Tak wiem, że między Z68/Z77 znaczących różnic nie ma...

 

Poradźcie, bo jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w Asrock Z77 EXTREME 4. 2500K to procesor stary (choć wiadomo jary), ale z tego powodu, że stary to po co dopłacać do płyty, skoro i tak jesteś bliżej wymiany niż kupujący dziś Haswella... Poza tym ta płyta ma wszystko na co potrzebne, oraz nic co zbędne. Jeszcze jakbyś jakieś mocniejsze OC robił, a jak się trzymasz spokojniejszych wartości - moim zdaniem - nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w Asrock Z77 EXTREME 4. 2500K to procesor stary (choć wiadomo jary), ale z tego powodu, że stary to po co dopłacać do płyty, skoro i tak jesteś bliżej wymiany niż kupujący dziś Haswella... Poza tym ta płyta ma wszystko na co potrzebne, oraz nic co zbędne. Jeszcze jakbyś jakieś mocniejsze OC robił, a jak się trzymasz spokojniejszych wartości - moim zdaniem - nie warto dopłacać.

w takim przypadku, może pójść jeszcze bardziej budżetowo i wziąć MSI Z77A-G45? ~400zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. MSI Z77A-G45 będzie dobry wyborem - po co dopłacać do zdechłej już platformy. Nie wymieniłeś nic tańszego, więc myślałem, że wybór mamy zawężony. A jeśli już gadamy o budżetówkach, to pomyśl nawet o MSI Z77A-G43 bo to kolejne 60- oszczędności. Choć to już mocno wybiedzona płyta, możliwości OC nieznacznie mniejsze i słabiej chłodzona sekcja, to mimo wszystko ta płyta również daje radę:

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_msi_z77ag43_tania_i_solidna_plyta_glowna_lga_1155?page=0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...