Skocz do zawartości
pietro54

4 monitory ati 7850 Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opis sytuacji

Posiadam kartę jak wspomnianą w temacie, 7850 gigabyte,

4 monitory każdy rozdzielczość full Hd

Podłączenia do karty to 2 adaptery minidisplay port --> hdmi

1 hdmi

dvi --> hdmi

gniazda są dokładnie takie jak na obrazku poniżej:

Dołączona grafika

 

 

Oczekiwane rezultaty

Chciał bym podłączyć 4 monitory,

nie mam zamiaru na tym grać a jedynie wyświetlać różne strony internetowe więc problemu z wydajnością nie będzie.

 

Czy ktoś z was ma jakiś tutorial lub opis?

Bądź może ktoś z was wie jak to skonfigurować?

 

Próbowałem wykonać tą czynność według filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=a9iSPoG6sW8

niestety mój system widzi wszystkie 4 monitory lecz obraz mogę wyświetlić tylko na dwóch.

Dodam że obraz mogę wyświetlić na dowolnych dwóch monitorach, niezależnie czy będzie to 1-szy i 2-gi czy 2-gi i 3 lub 3 i 4.

Na filmie widać że można zbudować jeden duży ekran za pomocą eyefiniti 3x1, ja mimo że mam wykryte w systemie 4 monitory mogę zbudować ekran 2x1.

Czy ktoś z was się z tym już zetknął? może był podobny wątek?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz pasywne przejśćiówki DP-> HDMI (po lewej) a potrzebujesz aktywnych (ta z prawej):

Dołączona grafika

Gościu na filmiku ma pasywną przejśćiówkę DP-> D-SUB i ta będzie działać z trzecim monitorem (sam sprawdzałem podłączając 3 TV pod kompa), ale to będzie sygnał analogowy, trochę gorszej jakosci niż cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z artykulu na anandtech:

 

 

The 7800 series as the same display configuration options as the 7900 series though, so while it can drive up to 6 monitors it can only drive 2 TMDS (HDMI and DVI) type displays at once, and if you want to drive a full 6 monitors you’ll need a MST hub (DisplayPort Splitter).

Oznacza to, ze mozesz maksymalnie podlaczyc 2 urzadzenia TMDS (HDMI i DVI) na raz, ajesli chcesz wiecej to potrzebujesz splittera na kazdy port DisplayPort - i to takiego aby podlaczyc przynajmniej 2 ekrany per DisplayPort.

 

http://www.club-3d.com/index.php/products/reader.en/product/mst-hub-1-3.html - powiedzmy ze takie cos, ale musisz wiedziec dokladnie jakie masz wyjscia video - podejrzewam, ze musisz kupic wersje DisplayPort -> HDMI.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...