Skocz do zawartości
Lupus1943

Fractal Design Tesla R2 650W

Rekomendowane odpowiedzi

Rozejrzałem się po zasilaczach do 400 zł i chyba jest to najlepszy wybór. Nie wiem czy będzie problem z podłączeniem CF ze względu na obecność tylko 2 wtyczek pcie 8pin (reszta to 6 pin), a karty HIS 7970 IceQ X² GHz Edition mają po 2 wtyczki pcie 8pin (będzie OC jeśli ma to tutaj znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie i w dodatku nie wiem jak i gdzie wyczytałeś że ten zasilacz ma w ogóle więcej niż DWIE wtyczki PCIE.

Wg mnie nie nadaje się to tak mocnej konfiguracji  z oc. W sumie w ogóle nie nadaje się do takiej z uwagi na tylko dwie wtyczki PCIE.

Normalne 7970 pobierają coś koło 200W sztuka, policz ile bierze ta wersja, dodaj minimum po 50W na oc, wyjdzie pewnie ponad 500W dla CF, do tego procesor(oc)-  i już jesteś na styk.

Do takiego konfigu  są wg mnie  zasilacze 750/850W.

O ile celujesz w coś Fractala to masz tam zasilacz 800W z tej linii Tesla R2 od ok 450zł, ma 4 wtyczki PCIE 6+2 pin.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włączy się akceleracja 3D, ponieważ na tych dwóch dodatkowych pinach jest "czujnik podłączenia". Niektóre karty tego nie sprawdzają, każdą można oszukać - ale w twojej sytuacji bardzo mocno bym się zastanowił czy naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilku stron sklepów i zdjęć kabli; a co by było gdyby wpiąć w 8 pin 6 pin? Karta działała by niestabilnie?

Mógłbyś podać te sklepy? Nie znalazłem takiego który opisywałby źle ten zasilacz. Już raczej mam wrażenie że nie umiesz czytać opisów zasilaczy.

"2x wtyczka 6/8 pin " NIE OZNACZA CZTERECH WTYCZEK tylko DWIE uniwersalne wtyczki 8pin z możliwością odłączenia dwóch pinów.

Jeżeli do zestawu kart za 3k złotych  nie stać cię na porządny zasilacz za 500 to big lol i kombinuj tak dalej. Polecam przejściówki z molexów. Ale nie wracaj z płaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...