Jump to content
Lupus1943

Fractal Design Tesla R2 650W

Recommended Posts

Rozejrzałem się po zasilaczach do 400 zł i chyba jest to najlepszy wybór. Nie wiem czy będzie problem z podłączeniem CF ze względu na obecność tylko 2 wtyczek pcie 8pin (reszta to 6 pin), a karty HIS 7970 IceQ X² GHz Edition mają po 2 wtyczki pcie 8pin (będzie OC jeśli ma to tutaj znaczenie).

Ma znaczenie i w dodatku nie wiem jak i gdzie wyczytałeś że ten zasilacz ma w ogóle więcej niż DWIE wtyczki PCIE.

Wg mnie nie nadaje się to tak mocnej konfiguracji  z oc. W sumie w ogóle nie nadaje się do takiej z uwagi na tylko dwie wtyczki PCIE.

Normalne 7970 pobierają coś koło 200W sztuka, policz ile bierze ta wersja, dodaj minimum po 50W na oc, wyjdzie pewnie ponad 500W dla CF, do tego procesor(oc)-  i już jesteś na styk.

Do takiego konfigu  są wg mnie  zasilacze 750/850W.

O ile celujesz w coś Fractala to masz tam zasilacz 800W z tej linii Tesla R2 od ok 450zł, ma 4 wtyczki PCIE 6+2 pin.

Edited by Gerlath

Z kilku stron sklepów i zdjęć kabli; a co by było gdyby wpiąć w 8 pin 6 pin? Karta działała by niestabilnie?

Mógłbyś podać te sklepy? Nie znalazłem takiego który opisywałby źle ten zasilacz. Już raczej mam wrażenie że nie umiesz czytać opisów zasilaczy.

"2x wtyczka 6/8 pin " NIE OZNACZA CZTERECH WTYCZEK tylko DWIE uniwersalne wtyczki 8pin z możliwością odłączenia dwóch pinów.

Jeżeli do zestawu kart za 3k złotych  nie stać cię na porządny zasilacz za 500 to big lol i kombinuj tak dalej. Polecam przejściówki z molexów. Ale nie wracaj z płaczem.