Skocz do zawartości
Sacronus x2

Wyciszanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
jakiś czas temu kupiłem sobie takiego kompa

 

http://archiwumallegro.pl/phenom_x6_6x37ghz8gb1tbhd6950_1gb600wvx9pro-1846318721.html

specyfikacja techniczna:

- Procesor: AMD Phenom II X6 1090T 6x3.2 GHZ (TURBO 6x3,7GHZ) BLACK EDITION
- Karta Graficzna: Radeon HD6950 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (800/5000 MHz)
- Pamięć RAM: 8GB (2x4GB Dual Channel) KINGSTON 1600MHz
Hyper X GENESIS
- Płyta Główna: MSI 870-C45 AM3 DDR3 Audio 7.1 OC GENIE
- Dysk Twardy: Seagate 1000GB SATA II 32MB Cache NCQ
- Napęd optyczny: DVD-RW x22 Black SATA Dual Layer
- Zasilacz: LC-POWER 600W LC600H-12 V2.31
- obudowa: AEROCOOL PGS VX-9 PRO Battle Edition

Niby dobry, ale strasznie głośno chodzi, a lubię czasem zarwać nockę i to ciągle buczenie zaczyna mnie irytować

Jakie podzespoły mógłbym wymienić/dokupić aby komputer chodził ciszej,
Nie chciałbym go wymieniać na laptop bo przyzwyczaiłem się do dużego ekranu
pozdrawiam i z góry thx za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx okazało się ze to cooler hałasuje

 Cooler Master HKM-7M52A-A2-GP - coś takiego na nim pisze.

obudowa ma wbudowane 2 wentylatory ale one chodzą bezgłośnie, zasilacz też całkiem cicho.


otworzyłem obudowę i zmierzyłem cooler. ma wymiary dł 9 cm/wys 8cm/głębokość 6 cm i zmierzyłem też że maksymalnie zdołam zmieścić cooler o wymiarach 13/14/12 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mogę ten wentylator ot tak zlikwidować i nie wpłynie to negatywnie na prace komputera? no jednak on chłodzi tez inne podzespoły i jest podłączony z płytą główną kabelkami. Jesli nie bedzie to problem to rzeczywiście zdjąłbym pokrywe obudowy tak jak w moim starym kompie i wstawil

SilentiumPC Fortis HE1225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a czy mogę ten wentylator ot tak zlikwidować i nie wpłynie to negatywnie na prace komputera? no jednak on chłodzi tez inne podzespoły i jest podłączony z płytą główną kabelkami. Jesli nie bedzie to problem to rzeczywiście zdjąłbym pokrywe obudowy tak jak w moim starym kompie i wstawil

SilentiumPC Fortis HE1225

 

Sam sobie odpowiedz Dołączona grafika sprawdź jakie obecnie masz temparatury pod obciążeniem (HWmoniotor) odłącz ten wentylator i sprawdź jeszcze raz temperatury. U mnie w starej obudowie zamontowałem właśnie wentylator na boku i miałem wyższe temperatury jak bez niego. Jak jednak będziesz miał wyższe temperatury np o 3 stopnie to się nie martw można ten wentyl wywalić i wsadzić porządny cooler na procesor

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że odkręcę boczną klapę od obudowy i wstawię
SilentiumPC Fortis HE1225, macho i dark rockpro 2 niestety nie zmieściłby się na wysokość, a ten za to nie pasuje na głębokość ale po odkręceniu pokrywy będzie ok i tak zamierzam zostawić "otwartego" kompa na stałe, przy okazji wentylacja będzie lepsza. Thx wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...