Skocz do zawartości
Avarbs

Chłodzenie CPU (< 200 zł).

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

@EDIT

Proszę administratora o przeniesienie tematu do poddziału - Co kupić?

 

Moja obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

 

Mój procesor: Intel Core i5-3570K

 

Płyta Główna: MSI Z77A-G45

 

Jakie chłodzenie mi polecicie w cenowych granicach rozsądku.

 

Na moje oko trafiły dwa:

Enermax ETS-T40-VD

Zalman CNPS11X EXTREME

 

Chłodzenia prezentują sie wynikami dosyć dobrze (szczególnie Zalman) + posiadają fajne efekty wizualne.

 

Jeżeli któryś z nich byłby dobry, to czy zmieści się on bez żadnego dociskania, zakleszczania panelu bocznego.

 

Ponadto czy nie będzie ono wadzić z wysoko profilowymi pamięciami RAM

i jak sytuacja z kartą graficzną (czy także nie będzie wadzić?) ?

 

Pozdrawiam, Avarbs.

Edytowane przez Avarbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentumPC Fortis, ewentualnie Zalman CNPS10x Performa (ale ten drugi wejdzie na styk).

 

Teoretycznie CNPS11x też by wszedł, ale z 3mm zapasem wg. danych producenta, a jak wiadomo, nie zawsze wychodzi tak, jakby się chciało.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci po wyglądzie, jak i tak masz zamkniętą budę bez okna? A jeśli chodzi o OC, to i tak nie masz zbytnio wyboru - szerokość Twojej obudowy bardzo ogranicza wybór wydajnych coolerów. Mógłbyś spróbować upchnąć np Coolink Corator, ale to jest o kolejny 1mm wyższe od 11x extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie po co mi wygląd. W środku dokupiłem sobie wentylatory 3, które jak się okazało były podświetlane na niebiesko :D. Może dlatego, że chcę skomponować to ze sobą... nie wiem, podoba mi się.

 

A co do samego chłodzenia to które wejdzie mi

pod kości RAM:

Kingston HyperX Predator Series 2x4GB (Dosyć wysoki radiator).

 

A co powiecie o Enermax w temacie? Dobry będzie czy jednak za słaby to jakiegoś OC i jak z głośnością wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Macho 120 nie będzie niestety kolidował z kościami RAM... chyba, że przełożę je o slot w bok.

Co poradzicie?

Patrząc na zdjęcia wydaje się on olbrzymi i dodatkowo jest wentylator co daje nam baardzo długi cooler.

 

@kaijitsu

Kupując wentylatory hurtowo nie zauważyłem, że są one z diodami LED. I po prostu nie chciałem robić problemu z wymianą i włożyłem takie jakie miałem...

A pamięci proponował mi kolega, który też je ma. Myślałem, że są normalnych rozmiarów i zdjęcie jest inaczej wykonane (z perspektywy) i dlatego wydają się duże. Po kuipeniu zdziwiłem się ich rozmiarem. Mój błąd i niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...