Skocz do zawartości
ViruS001

Komputer - coś nie tak!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu mam pewien problem, otóż gdy przeglądam strony internetowe komputer się wiesza i zaraz wraca i po chwili znowu. Bez resetu się nie obejdzie. Co ciekawe, gdy nie przeglądam stron i włączę sobie np. BF3 czy inną grę to mogę grać w nieskończoność bo nic się nie dzieje.

Gdy się zawiesi to kursor przyjmuje dziwne kształty i zmienia kolory. Dodam, że gdy się tak stanie przy przeglądaniu i spróbuje odpalić jakaś

grę to monitor gaśnie (W sensie takim jak by był w stanie spoczynku). Pomaga tylko reset a po włączeniu wyskakuje informacja o BSoD.

 

Oto ona:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:  BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego:  6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych:  1045

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode:  124
  BCP1:  0000000000000000
  BCP2:  FFFFFA8003AAB8F8
  BCP3:  0000000000000000
  BCP4:  0000000000000000
  OS Version:  6_1_7601
  Service Pack:  1_0
  Product:  768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:WindowsMinidump062313-20437-01.dmp
  C:UsersMarcinAppDataLocalTempWER-51515-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:Windowssystem32pl-PLerofflps.txt

 

Oto konfiguracja sprzętowa:
CPU: Quad core Q6600

GPU: MSI GTX460 1GB Cyclone

PSU: Be Quiet! 680W 80+ Gold

MOBO: ASrock P5D-BE

RAM: Patriot 2x2GB 800Mhz

 

Używam Firefox'a, Eseta oraz Comodo Firewall.

 

Sterowniki są aktualne począwszy od BIOS'a. Inne były aktualizowane za pomocą DriverMax.

Temperatury też są w normie. Cooler CPU to cooler master Hyper 212 Evo. W idle cpu 32-37C | gpu 35-40. Podczas obciążenia nie przekraczają 55C.

 

Proszę o pomoc,

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś ostatnio sterowniki związane z kartą graficzną?
NVidia, DirectX, openGL ?

Wygląda mi to na konflikt sterowników, lub kończącą się kartę graficzną.

Problem z zasilaniem raczej odpada, masz porządny zasilacz.

Problem z ramem też raczej mało prawdopodobny ponieważ mówisz że bf śmiga bez problemu.

Dla pewności jednak możesz zapuścić memtest'a.

 

Jest bardzo wiele czynników które mogą wywoływać opisywany przez ciebie problem.
Obowiązkowo zacznij od wyczyszczenia komputera, czasami to załatwia sprawę.

 

No i nie napisałeś czy problem występował wcześniej... Nie wiem co to znaczy od dłuższego czasu.
 

Pozdrawiam :)!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mamy podobnego wirusa, albo to wina najnowszych sterów Nvidii.. Zmieniłem je na 320.18 i czasem z wybudzenia, gdy "usypiałem" też FF 19 z wieloma zakładkami, dzieją się takie hopki.. Jedynie co było jeszcze aktualizowane, to Adobe Flash Player

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepowalo chyba cos podobnego. Jesli FF nie byl uruchomiony caly komputer potrafil pracowac godzinami (dniami nawet). Czasem wystarczylo 5-10 min w FF i zwis. Najpeirw zatrzymywaly sie animacje na stronie, potem dzwiek, na koniec kursor i albo ekran robil sie czarny albo kursor zamienial w duzy kolorowy kwadrat (mam wylaczone dumpy). Pomagal tylko reset. Przeinstalowalem chyba z 10 roznych sterownikow od nvidii (nawet jakies stare dziady sprzed 2 lat) i nic nie pomoglo. W koncu stwierdzilem ze jesli problem wystepuje tylko przy wlaczonym FF to musi to byc wina FF. Zrobilem kopie do plikju zapisanych hasel (Password Exporter) oraz kopie do pliku moich bookmarkow, zrobilem kopie katalogow mozilli (lista ponizej) i odinstalowalem FF. Pousuwalem resztki katalogow, jakies pozostale wpisy w rejestrze, zrestartowalem komputer i zainstalowalem FF na nowo. Wrzucilem hasla, bookmarki i dodatki i od 2tyg nie bylo zadnego problemu :)

 

Kopie katalogow jakie zrobilem to (windows 7):
C:UsersTrawiennyAppDataRoamingMozilla

C:UsersTrawiennyAppDataLocalMozilla

C:Program Files (x86)Mozilla Firefox

 

PS. Mam KIS2013 wiec kwestie wirusa raczej wykluczylem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje wywalic Flasha ew go zaktualizowac, zaktualizowac bios na karcie graficznej albo podbic troche napiecie na grafice.

Mialem podobne jaja tylko w trybie 2D czyli lekkim obciazaniu na grafice oraz przy uzywaniu akceleracji sprzetowej w FireFoxie.

Od czasu update biosu i podniesieniu o oczko napiecia grafy jak reka odjal.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba znikł na stałe, przez te kilka dni ani razu mi się tak nie stało a zwiększyłem napięcie na CPU, zaktualizowałem jave jak i firefoxa i wgrałem betę sterowników Nvidi (320.49).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...