Skocz do zawartości
Mhrok

Samsung HD502HJ i Gigabyte 990XA-UD3 - nie wykrywa

Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem niewykrywalnych dysków twardych (dwóch) z mojego poprzedniego zestawu. Mam dwie sztuki HD502HJ 500GB i obie nie mogą dogadać się z płytą główną z tematu. Niezależnie od gniazda na płycie, liczby innych stacji podłączonych nie są wykrywane. Czasem dyski zaczynają się kręcić, czasem nie. Teraz sprawdziłem dyski z zamontowaną zworką ustawiającą tryb sata. Też nie działa. Kable sata sprawdzone używane i nowe od producenta płyty. Co więcej mogę zrobić? 1TB przestrzeni nie chodzi piechotąDołączona grafika

EDIT: Wychodzi na to, że musiałem skorzystać z innego komputera w celu update firmware dysków - prawie działają. 

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal się coś krzaczy, jak włączam DOTA 2 to mi odłącza dysk i muszę uruchomić komputer ponownie. Teraz nie mam czasu na zabawy, po południu (po egzaminie) będę się tym bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Problem jest powodowany przez nie komaptybilność dysku Samsung Spinpoint F3 HD502HJ oraz płyty głównej. Sprawa została przekazana do naszych działów inżynieryjnych jeżeli będzie to możliwe postaramy się rozwiązać problem w nowszej wersji BIOS. 

 

Serdecznie Pozdrawiam,

Pomoc techniczna Gigabyte

 

 

Tyle wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...