Skocz do zawartości
serfmen

Kompletny zestaw: płyta główna na promo w morele i reszta - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przymierzam się do zakupu nowego kompa (coś koło 1500-2000 zł), na początek procek to G2020 i teraz mam pytanie: 
Polecana płyta główna MSI B75A-G43 czy może płyta Asusa na promocji w morele Asus P8Z77-V LX2 za 299 zł ?? Różnica w cenie to 40 zł  i wydaje mi się, że warto dopłacić Dołączona grafika
Procek w przyszłości wymienię pewnie na coś mocniejszego, docelowy zestaw ma wyglądać mniej więcej tak:
Obudowa: Gladius M40 albo coś innego z USB 3.0 i portami na "górze" budy
Płyta: MSI B75A-G43 lub ASRock B75 Pro3 lub Asus P8Z77-V LX2
Procek: Intel G2020 
Zasilacz: XFX Core 450W albo jakiś Corsair VS 450W, 550W
Grafika: Radeon MSI HD7850 - w sumie gdyby nie wiedźmin 2 to mogło by być coś słabszego ;]
Ram: Jakaś kośc 4 GB DDR3 1600
Do tego dysk HDD 1 TB i może jakiś napęd (albo nie)
Monitor 23" FullHD LG IPS237L-BN - (może coś innego ? jakieś uwagi ?) - nie chciałbym, żeby monitor "smużył" - podoba mi się wygląd tego LG i 30 dni Bad Pixeli

Kompa używam do:
Internet
gry - dota 2, lol, zagrałbym w wiedźmina 2 Dołączona grafika jakieś strategie typu Anno, fifa - w strzelanki nie gram za często więc high detale w Farcy itp mnie nie jarają
filmy bluray

Kompa kupuje w częściach w kilku sklepach (morele, agito, proline) w zależności gdzie taniej Dołączona grafika 

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

EDIT Poprawiłem pojemność dysku Dołączona grafika

Edytowane przez serfmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo nie wiem czemu ale nikt się nie chce wypowiedzieć co do płyty głównej albo samego zestawu :/ 
Dodatkowo mam jeszcze pytanie czy kable od zasilacza nie będą za krótkie w przypadku któregoś z zasilaczy (xfx core 450 lub corsair vs550) do obudowy Gladius M40 ?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, powienieś wziąć LX2, MSI ma mało portów i kiepskie chłodzenie, pod OC się nie nadaje, jakbyś kiedyś zachciał. 

Monitor, który wybrałeś też wydaje się najrozsądniejszy za tą cenę, jeśli nie chcesz mniejszego niż 23".

Dysk 1gb, to nie wiem czy gdzieś znajdziesz nowy Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, powienieś wziąć LX2, MSI ma mało portów i kiepskie chłodzenie, pod OC się nie nadaje, jakbyś kiedyś zachciał. 

 

Monitor, który wybrałeś też wydaje się najrozsądniejszy za tą cenę, jeśli nie chcesz mniejszego niż 23".

 

Dysk 1gb, to nie wiem czy gdzieś znajdziesz nowy Dołączona grafika

Dzięki za uwagę, poprawiłem to 1 GB.

Czyli rozumiem, że nie bardzo jest się przyczepić do czegoś w tym zestawie Dołączona grafika  

Cena G2020 spadła w agito do 205 zł więc chyba będzie trzeba brać - może w tym tygodniu złoże zamówienia i poskładam blaszaka Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, powienieś wziąć LX2, MSI ma mało portów i kiepskie chłodzenie, pod OC się nie nadaje, jakbyś kiedyś zachciał. 

 

 

Jakie mniej portów, skoro MSI ma wszystko to co ASUS, plus dodatkowo DVI i 3 porty do kart dźwiękowej. Chłodzenie również jest na bardzo dobrym poziomie. 

 

Niemniej jednak Asus jest na chipsecie Z77, na którym każdego i5 podkręcisz o 400Mhz w górę, więc i tak chyba jest lepszą opcją. Jeszcze lepszą jest MSI Z77A-G43.

 

 

 

 

Czyli rozumiem, że nie bardzo jest się przyczepić do czegoś w tym zestawie 

 

Mnie się obudowa nie podoba, ale to rzecz gustu. Generalnie zbiera dobre opinie.

 

Procek koniecznie musi być w tym roku wymieniony na i5 (najlepiej i5-3570K) bo inaczej bez sensu. W najstępnej kolejności dodatkowa kostka ramu, potem SSD.

 

Zasilacz brałbym XFX CORE 450W, ma 80+ bronze i jest produkcji seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zalezy ci na ciszy to omijaj zasilacze xfx core szerokim lukiem ja sie juz na 650w wersji zawiodlem wentylator w nim napierdziela jak szalony pod obciazeniem

 

Gdzieś czytałem, że ktoś też się skarżył, że jednak XFX nie są takie ciche więc chyba to loteria albo co któraś sztuka felerna - chyba go odpuszczę.

 

Masz lipną sztukę chyba, bo miałem do czynienia z 3 zasilaczami od XFX i są całkiem ciche. Zawsze można zrobić fanswap.

Co do fanswapa wszystko można zrobić ale po co mam płacić za to żeby potem to przerabiać i dokupywać części ? ? Wole kupić coś co działa od początku ;)

Jaki inny zasilacz moglibyście polecić  ?Coś koło 200 zł co by na tym mogło potem  i5 śmigać ? 

I jeszcze jedno pytanie do karty graficznej: czy przy FullHD 1 GB ram (k.graficznej) wystarczy ? 

No i jeszcze jedno: kabelki w zasilaczu muszą być dość długie żeby nie było trzeba tego potem sztukować Dołączona grafika 

Dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...