Skocz do zawartości
Corell

Komputer do gier za ok. 5300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam zamiar złożyć komputer do gier, mój budżet to ok. 5300zł. Chcę kupić ten zestaw:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,17

 

Jednak mam kilka wątpliwości:

1. Czy opłaca się brać i7 tylko do gier? Czy gry wykorzystują 8 wątków, a jeśli nie czy będą (zestaw ma służyć min. 4 lata).
2. Czy będzie możliwe dołączenie drugiej karty w SLI bez żadnej wymiany zasilacza lub płyty głównej.

3. Czy 16GB ramu tylko do gier to nie za dużo?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i7 jest zbędne. Jeśli planujesz OC weź i5 4670k. 16gb ram to za dużo. Odłóż jedną kość i będzie ok. Co do SLI, dołożenie drugiej 770 raczej nie obciąży tego zasilacza ale nie jestem pewien, a płyta jak najbardziej je umożliwia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeśli zasilacz jest wporzo, to jestem tego samego zdania co Reyden.

Stać Cię to bierz !!
Ostrzegam tylko, że ten zestaw z purePC jest bez obudowy więc musisz dodać te 300zł.
Jeśli przekracza to twój budżet to ja na twoim miejscu bym wziął 8 GB RAMu (ram zawsze łatwiej dokupić) i zszedł na niższy model SSD od Plextora i masz na obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką wypowiedź:

 

 

For a system using a single GeForce GTX 770 graphics card NVIDIA specifies a minimum of a 600 Watt or greater system power supply that has a maximum combined +12 Volt continuous current rating of 42 Amps or greater and that has at least one 6-pin and one 8-pin PCI Express supplementary power connectors.

For a system using two GeForce GTX 770 graphics cards in 2-way SLI mode NVIDIA specifies a minimum of a 850 Watt or greater system power supply that has a maximum combined +12 Volt continuous current rating of 62 Amps or greater and that has at least two 6-pin and two 8-pin PCI Express supplementary power connectors.

Total Power Supply Wattage is NOT the crucial factor in power supply selection!!! Total Combined Continuous Power/Current Available on the +12V Rail(s) rated at 45°C - 50°C ambient temperature, is the most important factor.

Overclocking of the CPU and/or GPU(s) will require an additional increase to the maximum combined +12 Volt continuous current ratings, recommended above, to meet the increase in power required for the overclock. The additional amount required will depend on the magnitude of the overclock being attempted.

The be quiet! Pure Power CM L8 630W (BQT L8-CM-630W), with its maximum combined +12 Volt continuous current rating of 47 Amps and with two 6-pin and two (6+2)-pin PCI Express supplementary power connectors, is sufficient to power your system configurationwith a single GeForce GTX 770 graphics card.

It is insufficient to power your system configuration with two GeForce GTX 770 graphics cards in 2-way SLI mode.

Źródło: http://www.tomshardware.com/answers/id-1690005/psu-sufficient-770s.html

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem to jednak zasilacz nie ma wystarczającej mocy żeby uciągnąć 2x770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalecenie NV , a zalecenia dalekie są od prawdy .

 

Raz że chyba podane wymagania dot. PSU mocno przekraczają to co można dostarczyć przez port PCI-E + zasilanie 6/8 pin PEG z PSU - obecnie to coś koło 300 W na jedną kartę .

 

Dwa - GTX770 jest słabsza niż GTX780 czy Titan , a cały zestaw testowy  z GTX780 ( I7 3930X , Asus na X79 ,  16GB ram , SSD 240GB ) pobiera ok. 405 W w pełni obciążony grami , ten sam zestaw z Titanem bierze 420 W .

 

GTX 770 to w zasadzie GTX680 , ww. zestaw z GTX680 bierze 357 W mocy podczas gier .

 

Więc to że karta wymaga zasilacz 600W można wsadzić między bajki . 

 

W sumie zależy jaki zasilacz- jak ktoś ma zasilacz niby 600W a na linii +12V tylko 400 lub mniej W to faktycznie ma problemy , ale jak jest to sensowne PSU z mocną linią +12V np. XFX Core to nawet model 450W w teorii wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...