Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam takie wyzwanie z komputerem. Mianowicie mam nowy sprzęt, wszystko poskładane, ładnie chodziło.... aż tu nagle, przestało. Tak po prostu, z wieczora na ranek.

Rano odpaliłem komputer... kilka sekund... i czarny ekran??? Co jest? Trochę walki z systemem i doszedłem do wniosku, że to sterownik grafiki. Bo gdy został zmieniony na systemowy to się Windows odpalił normalnie. No ale wyzwanie pozostało... Bo jak się włączy sterownik to Czarny Ekran. Teraz bajka polega na tym, że postawiłem nowy system. Czyta in stalka. Sterowniki. I Czarny Ekran... No nie do wiary. No to idę dalej. Na chwilę coś mnie podkusiło postawiłem Windows 8.1... Czarny Ekran... No dobra.. Nic, idziemy dalej. Postawiłem Ubuntu w najnowszej odsłonie 13.04. Ładnie poszło sterownik domyślny działa, słabo bo słabo, ale działa. No ale już od Amd... Czarny Ekran... Teraz mam znowu 7 ale bez sterownika grafiki. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak temu zaradzić?

 

Mój sprzęt:

 

Płyta:F2A85-M LE  http://www.asus.com/pl/Motherboards/F2A85M_LE/

Procesor: A6-5400K http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-apu-trinity-procesory-desktop-przedsprzedaz.html

Dysk: KINGSTON HYPERX 3K 120GB http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Kingston_HyperX_3K_SSD_120GB_-_test,_cena_i_opinie-4508.html

Ram: KINGSTON 8GB 1866MHZ DDR3 CL9 XMP HYPERX GENESIS  KHX1866C9D3K2/8GX http://www.agito.pl/pamiec-kingston-hyperx-genesis-ddr3-8gb-1866mhz-cl9-xmp-96-588474.html

 

 

Pozdrawiam

post-201791-0-48238700-1372448155_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym pamięci. Masz dwie drogi, albo Memtest, Goldmemory albo spróbować co się będzie działo na pojedynczej kości ustawionej na 1333MHz @ CL9.

 

Nawet jeśli programy nie wykażą błędów, warto sprawdzić pojedyncze kości @1333MHz, CL9.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 12 godzinach testów Pamięci, różnych konfiguracjach, itp. temat błędów pamięci można zamknąć. To nie to. Ponieważ system odpalony na jednej kości, instalacja sterownika grafiki... Czarny Ekran. Macie jakieś inne pomysły? Powiem, że za bardzo nie mam innego sprzętu na pod miane. Zakładam, że to jednostka APU, ale nie ma jak tego sprawdzić. Jakaś idea? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytają się pisilolka i potem efekty, gorzej niż wsadzić kingstony na asusa nie mogłeś. Załatw sobie pamięci innej marki i sprawdź efekt, zaktualizuj też bios.

??? masz jakieś konkrety, źródło itp? czy tak gadasz, żeby gadać? Co do załatwienia, nie mam takiej możliwości, a nie będę kupował pamięci innej firmy bo niby mają zadziałać - bo zadziałają a ekran będzie czarny. 

 

jak napisałem, mam nowy system, a co z tym idzie nie mam żadnych sterowników grafiki, bo jak takie instaluje, czy to ze strony asus, czy AMD to efekt jest zawsze ten sam, Czarny ekran.
 
Tu jest problem, ze to jest świeży system i każda możliwość instalacji drivera grafiki, czy to aktualnego, starego czy w becie. daje czarny ekran. 
Kończą mi się pomysły na testowanie, bo już robiłem wszystko co miałem w głowie, a mianowicie: najnowszy bios, domyślny bios, bios z ustawianiami, test pamięci, zmiana pamięci na jedna, taktowania od 1333 do 1866, wypięcie i podpięcie wszystkiego do płyty, czyszczenie płyty (komputer ma 3 tyg ;)), wypięcie kabli, wymiana kabla Sata... 
 
Dlatego pytanie moje jest następujące, czy ktoś już miał podobny problem, albo ma jakieś sensowne rozwiązanie lub testowanie, w przeciwnym razie - serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...