Skocz do zawartości
kubas246

Wycieczka związana z informatyką

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, miałbym prośbę/pytanie do użytkowników forum, jednak najpierw kilka słów wstępu. Nauczycielka zaproponowała podczas zakończenia roku szkolnego mojej klasie wycieczkę (darmową, opłacaną z funduszy UE). Musimy sami przedstawić jej gdzie taka wycieczka miała by się odbyć, bo ona nie jest w temacie. Jest jeden haczyk - musi to być wycieczka związana z naszym zawodem (jestem uczniem technikum informatycznego, więc już wiadomo zapewne o co będę pytał). Czy znacie jakieś ciekawe miejsca w Polsce (nie wiem czy wycieczka za granicę wchodzi w grę) do których taka wycieczka mogłaby się odbyć? Prawda jest taka, że sam za bardzo też nie wiem, bo też się nie orientuje. Wycieczka może być dwudniowa, więc odległość nie ma znaczenia. Prosiłbym o jakieś propozycje (moje akurat ktoś wie co i gdzie warto zobaczyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie , może jakieś muzeum związane z telekomunikacją i informatyką np. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu , Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach  , Muzeum Techniki w Warszawie .

 

Ew. wycieczki zagraniczne :

 

Muzeum Komputerów w Bletchley Park  , 80 km od Londynu .

 

W Paryżu też jest Muzeum Informatyki , konkretnie w dzielnicy La Defence na szczycie Wielkiego Łuku ; przy okazji można zobaczyć tamtejsze muzeum Nauk . 

 

W Chorwacji , konkretnie w Rijece też jest muzeum komputerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość interesujące, dzięki za propozycję. Przyjrzę się temu bliżej, obgadam z kolegami i coś wybierzemy do przedstawienia nauczycielce. Nie wiecie jednak może czy fabryka AMD w Dreźnie miałaby możliwość przyjęcia takiej wycieczki? Tak wiem też mi pytanie :D

Szczególnie interesujący wydaje się park technologiczny w Gdyni + Intel, choć fabryka pamięci też dobra.

Reyden też fajne propozycje, ale muszę zapytać nauczycielki czy wyjazd za granicę wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...