Skocz do zawartości
AvIataN

Które RAMY wybrać: Kingston HyperX Grey vs Crucial Ballistix Tactical

Rekomendowane odpowiedzi

Niedlugo kupuje PC naprawdopodobnie będzie taki zestaw :

 

MOBO: MSI Z77A-G45

CPU : i5-3570k

GPU : Gigabyte GeForce GTX760 ( w przyszłośći SLI )

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71137&s=74022&s=65815&s=74189&s=77873&s=67056&s=77508&s=73104&s=70267

Edytowane przez AvIataN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to aby wziąć :

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Czy może HyperX Grey nie wiele droższe a maja XMP ( tylko że ivy bridge ponądź do 1600 MHz śmigają ) MOBO tez obsługuje do 1600 czy jakbym wziął HyperX grey i co nieco podkręcił to czy miałoby to jakiś sens ( kości 1600 po OC coś wniosą do lepszej sprawności w takim zestawie ?  Czy nie bawić się w to i brać Cruciale 1600MHz CL9 bez żadnego OC ?

 

Mój zestaw będzie składał się z i5 3570k / SLI GTX 760 ( w przyszłości na początku 1 GTX ) / MSI Z77A G45

Edytowane przez AvIataN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki. Brać najtańsze i podkręcić ile fabryka dała.

 

 

Ale czy taktowanie powyżej 1600MHz coś tu da skoro płyta obsługuje 1600MHz. Kosci 1600 podkręcone coś wniosą jak obluguje do 1600 ? Jak to działa... ?

Edytowane przez AvIataN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym uzytkowaniu nie zobaczysz roznicy miedzy 1333 a 1866, jedynie w testach syntetycznych. Kup najtansze mozliwe 1600 cl9 1.5v, bedziesz chcial to sobie podkrecisz dla sportu.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym uzytkowaniu nie zobaczysz roznicy miedzy 1333 a 1866, jedynie w testach syntetycznych.

 

Niestety nie jest aż tak różowo. X-bit zrobił różne testy, zarówno w benchmarkach, jak i w grach, tak więc polecam zajrzeć pod ten link. Praktycznie optymalne pamięci to 1600, ale nawet przy 1867 możemy zyskać dodatkowe kilka FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w dalszym ciągu nie widzę różnic, które da się wychwycić gołym okiem bez patrzenia w licznik fps frapsa - 127fps vs 132fps w C:W. Jedyna różnica to przy wykorzystaniu zintegrowanej karty ale to nikogo nie powinno dziwić. Dopłacać połowe ceny względem 1600 aby mieć raptem kilka fps (i to w zależności od gry) jest bez sensu. Lepiej te pieniądze dołożyć do czegoś innego a ram samemu sobie podkręcić - tak jak ja to zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując GPU za ponad tysiąc z zamiarem dokupienia drugiej mówisz mi że mam oszczędzać załóżmy 30 zł...

 

Reasumując! co będzie najlepiej się sprawdzać pod IVY i5 3570K ? :

 

Crucial Ballistix Sports 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 1.5V

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=32466

 

a może te Cruciale : 1600MHz CL8 1.35V

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-2x4gb-blt2c4g3d1608et3lx0ceu-578228/

 

Z drugiej strony nie dużo droższe są HyperX'y z XMP. Więc co będzie najlepsze nie zważając na różnice w cenie załóżmy te ok. 30 zł...

Edytowane przez AvIataN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...