Skocz do zawartości
TiKey

Małe letnie odświeżenie [700zł][q6600, gtx260]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do przeznaczenia mam 700zł na lekkie "unowocześnienie" mojego komputera. 

Aktualna konfiguracja:
Q6600

4GB Ram

DFI x38-t2rb

gtx260 216sp

160gb dysk i jakas tam 80gb

 

Jako, że w ogóle ostatnio nie siedzę w komputerach, prosiłbym o podrzucenie pomysłu, jak mogę troszke ulepszyć tą aktualną konfiguracje.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci zmienić kartę graficzną na jakąś do 600zł, może być HD 7850 lub GTX 650 Ti Boost.

 

Te dwa dyski polecam sprzedać, i kupić nowy, jednotalerzowy 1TB.

 

I to tyle, w tego kompa się nie opłaca inwestować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakieś chłodzenie na cpu np. SilentiumPC Fera i kręcenie procka na jakieś 3.5 GHz jeśli to rewizja G0 to nie powinno być problemów. Jeszcze podkręcanie GPU i jazda. Tak naprawdę nic bym nie wymieniał tylko odkladal na nowy sprzęt. Pomysł z wymiana dysków jak najbardziej popieram. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie karta graficzna, jeżeli chodzi o procesor musiałbyś zmienić platformę, żeby dużo zyskać.

Na ssd i kartę graficzną wyraźnie lepszą niż tego gtx260 to nie starczy kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pakowanie się w tę platformę nie ma sensu. A zmieni grafikę to i tak nic nie odczuje bo będzie go ograniczał proc i ram. Za 7 stów możesz złożyć nową platformę.

Jak chcesz nówki to:

bierzesz jakiegoś celerona po taniości = - 200 zł

do tego najtańsza płyta 1155 150 zł

ram 8gb + - 200 zł

 

 i za 550 zł masz w miarę przyszłościową platformę.

 

Z używanych to za 450 zł masz już i5

do tego używana płyta za 100 zł i ram za 100 i masz już mega skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ograniczaniem to nie takie proste, są testy bodaj na ocn, widziałem jak testowali różne starsze procesory typu 8400 po oc czy q6600, i zapakowanie tam highendowej karty pokroju gtx680 ciągle dawało duże przyrosty.

Nowe gry nie mają często dużych wymagań co do procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy od gry... Głównie multiplayer katuje proca. Np. ludzie ze starszymi quadami narzekają na klatkowanie w takich grach jak bf3,guild wars 2 czy the secret world.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat. Chciałbym jeszcze trochę zostać na tej platformie, chyba, że naprawdę, nie ma sensu pakować pieniędzy w tą lekko podstarzałą technologie. Myślałem nad kupnem MSI GTX 650 Ti BOOST TwinFrozr III, ale nie wiem czy mój procesor nie ograniczy tej grafiki, następną sprawą jest zasilacz, otóż posiadam corsair VX450W i nie wiem czy on też uciągnie to wszystko... co do dysku, do prawdopodobnie zakupie jakiś dysk 500GB albo 1TB tylko jakiej firmy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do procesora, nie będzie ograniczał możliwości grafiki? póki co siedze na win7 32bit i czy bardziej by się opłacało przejść przy zakupie na 64bit? przeważnie grywam w multiplayerze w cod2, oraz w splinter cella: blacklist, ale chciałbym też spróbować odpalić w przyszłości gta 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny zysk z 64bit to obsluga 4GB+ pamięci, obecnie przy karcie 1GB system widzi ci tylko 3GB RAM. Tak to 64bitowy system jest nieco wolniejszy i zużywa więcej pamięci.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...