Skocz do zawartości
Szymcio

i5 czy i7? lepsza karta czy procek?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, składam własnie nowego kompa i zastanawiam się jaką karte graf wybrać, zastanawiam się nad

Gigabyte Radeon 7970 vs 7950

 

i cena 7970 wynosi ok 1500 a 7950 ok. 1200, i zastanawiam się czy warto dołozyc te 300zł? czy wydajnosc bedzie duzo większa?

 

procka jakiego mam zamiar zainstalować to i5-4670K, komp ma głownie słuzyc do grafiki (Photoshop, AfterEffects) ale tez sporadycznie do gier :) która lepsza? i czy jest taka wielka różnica?

 

jeśli jest jakas inna alternatywna wersja karty która moze być lepsza to prosze o ionfo, przedział cenowy to 1200-1500 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość droga karta jak na sprzęt sporadycznie do gier. Przy photoshopie i aftereffects karta w zasadzie nic ci nie da.

Możesz też pomyśleć o odpowiednikach tych kard od nvidii. Teraz popularne są 760 w okolicach 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość droga karta jak na sprzęt sporadycznie do gier. Przy photoshopie i aftereffects karta w zasadzie nic ci nie da.

Możesz też pomyśleć o odpowiednikach tych kard od nvidii. Teraz popularne są 760 w okolicach 1000zł.

tzn to ma byc już kombajn na 5 lat, bo akurat człowiek na studia sie wybiera, a chce miec taki by był dobry nawet za pare lat, i nie trzeba bylo go zmieniac co chwile, karta nie ma znaczenia przy PS i AE? tylko procek bardziej? 

czy wydajnosc procka ma duze znaczenie w grach akurat? jak myslicie lepiej bylo by zostawić tą i5 i dokupić jakaś lepsza karte, czy kupić jakas i7 ale słabszą karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o rozwiązaniu i7 4770K +Readeon 7970?

 

ssd oczywiscie tez wchodzilo w gre przedtem jak najbardziej, tylko zastanawiam się czy tak samo wielka jest róznica pomiedzy i5 4670K  a   i7 4770K??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę złożyc sobie nowego PC i zastanawiałem się nad zestawem 

 

i5 4670K + Radeon 7970  (oczywiscie dysk SSD wchodzi w gre jak najbardziej)

 

jednakże ktoś mi podpowiedział nad

 

i7 4770K +  Radeon 7950

 

komp ma byc do pracy w PS i AE zazwyczaj, ale też do gier, i zastanawia mnie czy lepiej jest kupić lepszy procek i nieco gorszą kartę czy odwrotnie gorszy procek i lepszą kartę. Czy rożnice pomiedzy i5 a i7 są jakieś astronomiczne? lub miedzy kartami? jeśli macie jakies alternatywne karty lub wybory to piszcie, przedział cenowy kart to tak 1000-1500zł a procka też tak około, jednakże myśląc o i5+7950 to był koszt ~900+ ~1500  i w takim przedziale cenowym bym chciał mniej wiecej zostać :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i7 przydaje się głównie w zastosowaniach typu obróbka wideo. Przy obróbce grafiki 2D nie ma większego znaczenia 8 wątków, a na pewno nie przekłada się na różnicę w cenie.

 

Dlatego, z tych dwóch raczej bym brał Core i5 + HD7970. Aczkolwiek rozważ zakup GTX 770 bo jest w podobnych pieniądzach:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5544/__Karty_Graficzne_Gigabyte_GeForce_GTX770_2GB_DDR5_HDMI_GV_N770OC_2GD_256_bit_PCI_E_/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chodziło o photoshopa itp to kolega zatrzymałby się na etapie 7870 a rozważa 7950 więc myślę, że priorytetem będą jednak gry. Powiem tak-olej haswella bo to kilka procent wydajności a stracisz na płycie głównej i zasilaczu. Wstaw dobre i5 - albo 3570 albo 2500 jak podkręcasz to wersje k . Za kilka lat ta emulacja 8rdzeni w i7 będzie się równała tyle co bardzo sredniej klasy 8 jajowiec.Narazie 4 rdzenie są wystarczające.A po czasie emulacja nic Ci nie da.Bierz mocne 4 cojones a kiedyś i tak prędzej zmienisz platformę.Co do grafiki to z tymi radeonami niby jest kilka procent lepsza wydajność ale z tego co pokazują testy różnica jest naprawdę nieznaczna. Ja bym się zapakował w nvidie. Radeony od lat mają problemy ze sterami... Przykład? Gdy wychodził Tomb Raider wspierany przez akcję ATI użytkownicy GF bez problemu odpalali grę.Gdy wychodziło nowe Metro, Radeony choćby nie wiem jak szybkie miały pokaz slajdów. I nie wierz w bzdury,że to się zmieniło/zmieni ponieważ wychodzą nowe konsole. Obie firmy są już trochę na rynku i nic nie wytłumaczy faktu,że gry wspierane przez ati chodzą przeważnie lepiej na geforcach. Masz 1k ? Bierz 760 od gigabyte. Masz więcej? Ładuj w 770/780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... no to myśle że przekonaliscie mnie ponieką do nVidii, tylko nie wiem jakiej czy 760 czy 770, budżet może pozwoli jednak na 770 tylko pytanie o producenta, jakiego polecacie? bo najtańszy jaki znalazłem to PALIT, a druga sprawa to że nie chciał bym przesadzać co to wydatków żeby dopłacać 200zł wiecej znowu, czy wersja włąsnie z Palita byłą by ok?  ~1550 ok, ale przypadkowo znalazlem na alle wersje gigabyte
http://allegro.pl/gigabyte-gtx-770-2gb-gwar-36-m-100-pewniak-i3362481799.html

 

czy mają jakieś duże znaczenie i wielkie róznice miedzy sobą? 

 

i takie pytanie poza topiciem troche, czy wersja procka i5 4760K jak już przyjdzie zawiera w boxie radiator? jeśli tak to czy bedzie on wystarczający czy dokupić inny?


i jeszcze jedno, słyszawszy ale nie wiem czy prawdą jest, bo i5 4760 ma wbudowaną grafike, i czy gdy komp nie wykorzystuje na tyle pamieci by używać karty graf, to korzysta z niej, a karta graficzna "odpoczywa" sobie? czy to tylko bajki?

Edytowane przez Szymcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz szału nie mam, 2GB RAM, gf 9600gt , 2.3GHz x3 AMD, i gram no dość dużo , choć w ostatnim czasie nie wiele bo nie było czasu ale chce grać. A pracy znowu nie ma jakos wiele tylko chodzi ogolnie o komfort bo aktualny komp nie spelnia moich wymagań i nie satysfakconuje mnie całkowicie a chce sie przesiąść na coś co na pare lat wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to Adobe AF wspiera CUDA więc raczej NVIDIA?

 

 

hmm... no to myśle że przekonaliscie mnie ponieką do nVidii

 

 

Pogratulować... http://aftereffects.pl/topic/6234-nvidia-vs-ati-dla-after-effects-i-premiere/

 

 

Tak, procesor i7 przyda ci się do edycji matertiału wideo...  Widzę, że masz ciśnienie na mocną kartę graficzną więc polecę ci to: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-i-2xminidp-box-gv-r795wf3-3gd-promo-448543/

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w niektórych rzeczach się przydaje karta w after effects, nie popadajmy w paranoję. Dokładniej, z tematu:

- live preview przy kamerze 3D i efektach 3D (OpenGL)

- rendering przy użyciu OpenGL

 

jak ktoś tego nie używa, może korzystać z karty zintegrowanej z procesorem nawet, zero różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to są właśnie podstawowe funkcje tego programu.

 

Chodzi o to że jak masz jeden strumień np. FullHD 

to możesz go sobie obrabiać w miarę komfortowo.

 

Ale np. jeżeli zrobisz Picture In Picture 2x strumień w FullHD

+ do tego jeszcze jakiś efekt typu napis 

to podgląd spada do 0,5 FPS czyli jedna klatka na dwie sekundy :|

co uniemożliwia pracę z programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...