Skocz do zawartości
Yucares

Laptop do gier za około 3500, max. 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Za taką kasę możesz złożyć bardzo dobry zestaw komputerowy, który będzie we wszystkim lepszy poza mobilnością i wielkością. Jak Ci zależy szczególnie na mobilności to bierz lapka, a jak wolisz osiągi to bierz stacjonarny komputer.

 

http://www.ceneo.pl/18810756 lenovo y580 (i7 3630QM, 8Gb RAM, GTX 660M), ale 15,6 cala

w tym przedziale cenowym sam bym go kupił Dołączona grafika

 

jeżeli wolisz dell'a http://www.ceneo.pl/19593372 dell inspiron 7720 (i7 3630QM, 8Gb RAM, GTX 650M)

słabsza grafa ale większa przekątna

Edytowane przez Lupus1943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 
jak by się chciało takiego maksymalnie wypasionego laptopa, który pociągnie wszystkie tytuły w ultra detalach przez najbliższe 4,5 roku w najlepszym stosunku jakości do ceny to będzie ten:
 
 
Tyle że kosztuje 4499zł, sporo - ale jeżeli zależy Ci na tym żeby był na prawdę dobry to ten będzie super. Już mówię dlaczego:
Po pierwsze oprócz normalnego dysku standardowego ma zainstalowany dysk SSD czyli to co będzie modne za 3-4 lata. Dzięki niemu możliwe było błyskawiczne uruchomienie komputera nawet w kilka sekund, szybsza obsługa aplikacji, otwierania dużych plików w mgnieniu oka. No i nie jest możliwe że straci się dane na nim zapisane, nawet jak byś rzucał tym laptopem bo nie ma żadnych części ruchomych w sobie w przeciwieństwie do standardowych dysków talerzowych póki co jeszcze popularnych.
Czyli na dysku SSD instalujesz Windowsa albo inny system, ważne dane i inne programy, a na zwykłym dysku trzymasz całą resztę.
 
Poza tym w tym laptopie masz 2x bardzo mocną kartę graficzną, która zajmuje bardzo wysokie 46 miejsce w rankingu kart. Jednak tutaj masz spięte 2 naraz - także normalnie wychodzi jakbyś miał kartę za 3000 z miejsca jakiegoś od 3 do 8. Każda z kart ma swoje 2GB pamięci własnej, jedna karta jest w stanie pociągnąć na ultra detalach czyli full hd 1080p takie tytuły jak:
Assassin´s Creed III, Call of Duty: Black Ops 2 (jedna karta ponad 50fps na ultra detalach), Anno 2070 również na ultra, battlefielda 3 również na ultra. GTA5 na ultra detalach też będzie chodzić bez najmniejszego problemu, ponieważ masz tutaj wysokiej generacji procesor i7, który ma turbo boosta jak potrzebuje nawet do 3,4 Ghz z 6 ma MB cache'u (sporo).
Generalnie trzeba się trochę znać żeby nie dać się wpuścić w maliny, bo w cenie nawet ponad 4000zł można się naciąć na procesor dwu a nie cztero rdzeniowy typu i5 jeszcze dosyć niskiej generacji i z 3ma MB cache'u który również jest mega ważny a mało kto zwraca na niego uwagę. Jest taki laptop za 4099zł, ale nawet nie będę podawał linka, żebyście się nie pomylili i go przez przypadek nie kupili ;)
 
Tyle na dzisiaj. Jest to prawdopodobnie najlepsza oferta laptopa którą spotkałem a przejrzałem ich dziesiątki. 
 
Kolejnymi propozycjami będą mega kosy z bardzo wydajnymi kartami graficznymi, jednakże w troszkę większych cenach - warto przeczytać:
 
Co do karty GTX 765M to np. w grze Dishonored na ultra jakości 1080p karta ma 74,4 fps natomiast jedna karta GTX 660M na tej samej jakości ma 66,7 klatek na sekundę. W tym laptopie co przesłałem są 2 spięte karty. Różnica nie jest odczuwalnie duża, natomiast jest różnica w kasie w laptopie MSI. 
 
Co do tych dwóch spiętych kart mogą wystąpić problemy jeżeli karty się nie dogadają w źle napisanej grze pod kątem kodu gry korzystającego z karty graficznej/kart graficznych. Również wolałbym zaproponować Wam jedną kartę graficzną która będzie ciągnęła równie dobrze jak tamte dwie, z tym że musiałaby to już być karta typu GTX 770M.. To już jest mega kosa na GDDR5 z 3GB pamięci własnej, będzie nawet lepsza niż dwie spięte 660tki, (na tej samej grze Dishonored ta karta wyciska dokładnie 108,7 fps...) ale to już jest kasa :/ Przykład: 
 
 
jak zauważyliście 5999zł...
Najtańszy MSI z tą kartą kosztuje 5799zł, ale ma 8gb ramu także trochę słabo.
 
Myślę że możnaby się zastanowić nad takim MSI:
 
 
Kosztuje 4699zł czyli powiedzmy że jeszcze byłby w zasięgu kasy, ale jest o tyle przyszłościowy że możesz go rozbudować w przyszłości żeby nie wydawać tyle kasy na raz. Mam na myśli rozbudowę ramu z 8 na 16GB bo jest jeszcze jeden z dwóch slotów wolny, poza tym jest możliwość zamontowania dysku SSD. Czego chcieć więcej. Karta graficzna GTX 765M.
 
W miarę dobre parametry z wymarzoną kartą 770M ma toshiba, ale raz że wygląda jakoś nie najlepiej, dwa że Toshiba tylko wytwarza obudowę która jest raczej słaba - jakoś mam uprzedzenie do tej marki bo kiedyś często mi się sypał.. Do obejrzenia w linku:
 
 
lub z większą ilością ramu:
 

 

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem ;P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...