Skocz do zawartości
humanoidal

Problem z taktowaniem i5-3470 w spoczynku.

Rekomendowane odpowiedzi

Może musisz poczekać trochę dłużej na spadek taktowania? Też mam ten bios i wydaje mi się, że dłużej to trwa (po starcie, mimo iż procek praktycznie nie używany). Ewentualnie mogłeś coś w biosie przestawić, kiedyś się bawiłem biosem i też mi taktowanie nie spadało - za cholerę nie mogłem dojść co przestawiłem, więc zresetowałem go i nie dotykałem w cpu nic oprócz mnożnika turbo.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania zrównoważony, bios zresetował się jak wgrywałem nowy, zmieniłem tylko obroty wentylatorów i to co widać na screenie. Po dłuższej chwili taktowanie też nie chce spaść. Na starym biosie przynajmniej napięcie spadało do 0,86V. Nie mogę też w tym nowym biosie znaleść opcji ustawienia maksymalnego mnożnika turbo dla każdego rdzenia z osobna (w starym było), teraz muszę ustawić po prostu mnożnik dla całego procka.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem jednak te zaawansowane opcje CPU i ustawiłem jak poniżej. W głównym menu ustawiłem mnożnik na Auto i wyłączyłem PLL Overvoltage. Sukces!!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...