Skocz do zawartości
coopra

CPU, płyta główna i RAM - co kupić? ~1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

Posiadam kartę graficzną HIS 7870 GHz Edition. Moim zdaniem, przy dotychczasowej mojej konfiguracji, trochę by się marnowała:

 

CPU: Core 2 Quad Q9300 @2.6GHz

RAM: 4GB Geil DDR2 @800MHz

HDD: WD Scorpio 500GB

MB: Asus P5K SE (totalny kastrat)

GPU: HIS HD 7870 2GB GHz Edition

Zasilacz: Thermaltake 500W

Cooler: Scythe Ninja Plus (32 blaszki, po 5 heatpipe na stronę) + wentylator Scythe na to chłodzenie.

 

Zamierzam unowocześnić CPU, w związku z tym potrzebne jest CPU, płyta główna i RAM.

 

Myślałem nad czymś takim:

Płyta: LGA 1150 (dlaczego? Haswell od Intela to "tock", więc jest szansa że płyta będzie kompatybilna przez dłuższy czas), mój wybór padł na Gigabyte GA-H87-HD3 http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4516#ov

CPU: Myślałem o i5 4430 - jeden z tańszych Haswellów na LGA 1150, a zależy mi właśnie na nich

RAM: CL9 GoodRAM Play @1600MHz, 4GBx2 (8GB), potem planuję rozszerzyć do 16GB.

 

 

Generalnie chodzi mi o to, by komputer nie był ograniczeniem dla grafiki oraz, by był wydajny w grach i działał szybko jak np. trzeba będzie coś wyrenderować (czyli CPU szybkie w programach).

 

Chyba, że macie inną propozycję, jak najbardziej "wyżyłować" komputer pod kątem prędkości działania w programach i do gier?

 

Teoretycznie LGA 1150 byłby najfajniejszy jak dla mnie, choć byłbym w stanie z niego za argumentacją zrezygnować, ale jest to nieprzekraczalna granica cenowa, którą mogę osiągnąć: 1300zł na te trzy podzespoły, a najlepiej 1200...

 

 

Dzięki za pomoc!

 

W razie czego nie wykluczam OC, ale trochę boję się wtedy o żywotność podzespołów...

Edytowane przez coopra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego, co widzę, to różnica cenowa jest niewielka (~50-100zł), może dałbym radę to przeskoczyć.

 

A odnośnie do reszty rzeczy - są dobre? Coś wymienić, zmienić, czy raczej powinno być OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyjąć podstawki-nóżki-zaczepy, czy jak tam zwał (są do wymontowania) i wymienić dolne mocowanie na kompatybilne, tak mi się przynajmniej wydaje. Chyba, że mówię źle ;)

 

@tesel, ponad budżet, ale zobaczę, co da się zrobić. Dzięki za propo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyjąć podstawki-nóżki-zaczepy, czy jak tam zwał (są do wymontowania) i wymienić dolne mocowanie na kompatybilne, tak mi się przynajmniej wydaje. Chyba, że mówię źle Dołączona grafika

 

@tesel, ponad budżet, ale zobaczę, co da się zrobić. Dzięki za propo.

Tak, jest taki klips jak go będziesz miał to nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to nie Ninja, a Mugen 1. Znalazłem takie cuś: http://www.scythe-eu.com/en/products/pc-accessory/flip-mount-super-back-plate-4.html

 

Czy to będzie działać i jak to działa? Dodatkowa pasta pomiędzy talerzyk a podstawkę czy wystarczy przymocować jedno do drugiego, a pasta tylko na procka?

 

P.S - Tesel, skąd brałeś ceny? Mogę kuknąć?

Edytowane przez coopra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to nie Ninja, a Mugen 1. Znalazłem takie cuś: http://www.scythe-eu.com/en/products/pc-accessory/flip-mount-super-back-plate-4.html

 

Czy to będzie działać i jak to działa? Dodatkowa pasta pomiędzy talerzyk a podstawkę czy wystarczy przymocować jedno do drugiego, a pasta tylko na procka?

 

P.S - Tesel, skąd brałeś ceny? Mogę kuknąć?

Tu masz 2 opcje.

Pastę wystarczy na procka dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Dołączona grafika

 

Proszę o doradztwo przy wyborze:

- płyty głównej (myślałem o MSI-z87-G43)

- procesora (myślałem o i5 4670k)

- RAM (myślałem o Kingston HyperX)

 

Do gier, pracy przy renderowaniu filmów i OC.

 

Mam takie rzeczy:

HDD: WD Blue / SE / SE16 (SATA II) 500GB / 7200RPM

GPU: HIS HD 7870 GHz Edition

 

Mam obudowę zbliżoną do tej (inny producent i model, nieco inny wygląd, ale bardzo podobna i dobre chłodzenie - jest dość spora) http://www.purepc.pl/files/Image/news/2011/05/colorful_raynor_towerg3_1.jpg

 

Z chłodzenia, mam Scythe Mugena gdzieś pod LGA775, tylko nie wiem, czy będzie się go dało zamontować (zna ktoś może jakiś adapter pod 1150?).

 

 

Poza tym:

przesiadam się z Quada Q9300, chcę coś szybkiego i do gier.

 

Mam rozterkę, bo nie wiem, czy warto brać Haswella, jeśli coś zapewniłoby mi tą samą wydajność w niższej cenie?

 

Aha, i budżet: góra 1300zł na płytę, procesor i RAM (min. 8GB).

 

Doradzi jakaś dobra dusza? Dołączona grafika

 

Odn. do poprzednich wymagań - zmienił się pułap cenowy, to i propozycja. Ale słyszałem, że LGA1150 może nie być kontynuowany, stąd zastanawiam się, czy warto brać drogiego Haswella.

Edytowane przez coopra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...