Skocz do zawartości
Wiedzmin_

Hyper-V za małe pieniądze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję postawić hyper-v z pełną obsługą SLAT do celów naukowo-prywatnych. Budżet minimalny. Obecna konfiguracja w sigu. Wnioskuję, że muszę zmienić:

1) proc - obstawiam G2020?

2) mobo - w jaki chipset celować? s1155 ma rozpiętość od 150zł do 1000zł... dobrze by było, żeby miała SATAIII, usb3.0 opcja.

3) RAM - 8GB minimum, 16GB było by optymalnie

Jakieś propozycje? Cena Czyni Cuda.

 

BTW - jest sens czekać do października na nowego pentiuma i platformę 1150?

 

Aha przeglądałem temat http://forum.purepc.pl/topic/351995-wirtualizacjalinuxstacja-robocza/?hl=%2Bhyper%26amp%3B%238208v&do=findComment&comment=3800221 ale nie ten budżet

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat korzystam z Hyper-V jak i VMware Workstation i nie zdołałem "zatkać" Phenoma II 720 (obsługuje SLAT) i 8GB RAM oraz SSD 160GB. Wszystko śmiga płynnie, nie ma spowolnień ani przycięć na hoście czy vmkach. Przy wykorzystaniu H-V 2.0 i dobrodziejstw "Dynamic Memory" - 8GB spokojnie wystarczy. Grunt to duża ilość RAMu i jak najwydajniejszy podsystem dyskowy.

 

Płyta musi obsługiwać RAM ECC. Do tej pory spotkałem się tylko z jedną płytą przeznaczoną do domowego użytku i obslugującą ECC - Asus.

 

BTW. Zamiast np. Hyper-V Server 2008/2012 możesz też użyć Ósemki Pro, która zawiera w pełni funkcjonalny Hyper-V 3.0.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock dzięki za odpowiedź.

Jestem w trakcie szkoleń MS6421/6425/6426 i po zainstalowaniu wszystkich maszyn wirtualnych oraz base folder microsoft learning zajmuje ok. 300GB... Rozumiem że w takim przypadku stawiam OS+Hyper-V na SSD, a same maszyny na odrębnym dysku?

 

Fajnie że jest potwierdzenie, że na AMD też nie ma problemu z Hyper-V. Tym niemniej obecnie mam proca, który wirtualizacji nie wspiera. Polecał byś iść w obrany przeze mnie kierunek czyli Intel G2020+S.1155 (dalej nie wiem jaki chipset...), czy masz jakąś sensowną alternatywę od AMD? Chciałbym zmieścić się w zakupie proca, mobo i ramu do 700zł, w bardzo skrajnym przypadku do 1000zł.

 

RAM mimo wszystko sprawdzę, bo chyba przecież niczego nie zjaram? Dołączona grafika

 

A Hyper-V ładnie śmiga na w8pro, to fakt. Dzięki za info.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset chyba nie ma większego znaczenia  - wszystko od H61 po Z77 umożliwia wykorzystanie wirtualizacji. Przy h61 mamy ograniczenie do 2x kości dwustronnych ram.

Optymalne będzie coś na B75

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B75A-G41 lub G43 sensowna? Ceny odpowiednio 259 i 265zł.

 

Czy przy wirtualizacji bardziej uwidaczniają się różnice pomiędzy pamięciami taktowanymi wyżej niż ma to miejsce np. w grach? Inaczej mówiąc - jeśli moje ECC nie ruszą, to brać najtańszą kość 8GB z dużymi CL, szukać mniejszych CL czy też brać moduły dwukanałowe?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma większego znaczenia - architektura procesorów Sandy/ivy czerpie bardzo znikome korzyści z wyższej przepustowości pamięci.

Pomijam że g2020 i tak wymusi 1333Mhz na pamięciach - co najwyżej zbije CL o oczko.

 

 

płyta np

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-p45-471802/ (4 banki ram)

 

jak nie potrzebujesz fullATXa

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie MILION opinii różnego szczebla fachowców (od szpszedawców w sklepach, przez administratorów serwerów z kilku firm z którymi byłem na szkoleniach, po instruktorów Microsoftu którzy także administrują serwerami) że się NIE DA i NIE MA PRAWA TO ZADZIAŁAĆ albo JEDNA NA 100 ZADZIAŁA to pewnie bym był podobnego zdania co Ty - dopóki naocznie nie sprawdziłem, sam przestałem wierzyć że to może zadziałać. Swoją drogą ciekawe skąd się wzięło takie przekonanie w środowisku.

 

Koniec końców i tak pewnie będę musiał kupić zwykłe pamięci, ale na razie ta sytuacja bardzo mnie urządza bo ich ceny poszły ostro w górę (z 220zł na 270-300zł).

 

Jako byłego posiadacza s775 bardzo pozytywnie zaskoczył mnie bios, widzę że przez ostatnich kilka latek sporo się zmieniło na lepsze, a przynajmniej wygodniejsze Dołączona grafika Zintegrowana grafa może i odtworzy film fullHD, ale w WorldOfTanks przykładowo nawet nie ma po co wychodzić z garażu - obrót wokół czołgu haczy niemiłosiernie nawet przy ustawieniach medium.

 

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc w wyborze.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...