Skocz do zawartości
MiNiS

Komp dla projektanta

Rekomendowane odpowiedzi

Nierozumiem zamkniecia poprzedniego tematu takze napisze tutaj

 

 

Bardzo podoba mi sie zaproponowany zestaw( z poprzedniego tematu) jednak mam kilka pytań, mianowicie:

1.SSD -  po co to wogóle, czytałem troche opini i wiekszośc pisze coś w stylu "kup a nie będziesz żałował" ja prosił bym o konkrety wiem ze przyspiesza wlaczanie kompa i instalacje- ale to mnei nie kręci mogę poczekać nawet 3-4 min na włączenie kompa a instalacja moze trwać pare h nie przeszkadza mi to, najważniejsze zeby wszystko śmigało później jak najlepiej wydając jak naj mniej sianka

 

także co SSD da mi w grach ( tu słyszałem ze niewiele) i w autodesku - autocad, inventor profesional z mesem, shetchup itp.

2. Co z kartą graficzną? ja bym wybrął nie co lepszą (GTX 660) i dołożył 100-200 zł - nie wiem czemu ale zawsze kładłem duzy nacisk na karty

 

3 czy zasilacz 530W styknei? widziałem w takiej kompozycji naweet wrzucone 630.

 

Z DVD i systemu rezyggnuję bo nie potrzebuje, ale potrzebny byłby mi monitor i myślałem o jakiejś karcie dźwiękowej mam CAL! i chciałbym je jakoś wykorzystac nie wiem czy integra starczy Dołączona grafika prosił bym tutaj równiez o podpowiedź

 

Proszę o porady, jestem raczej zielony w te klocki dawno sie nei interesowalem sprzętem a moje informacje są zebrane przez ostatnie pare dni z różnych for, także jeżeli się gdzieś mylę to proszę o poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem zamkniecia poprzedniego tematu takze napisze tutaj

Ja znów nie rozumiem, dlaczego nie założyłeś od razu tematu, skoro na stronie działu widnieje jak byk MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ !

Tam znów

8. Zabronione jest podpinanie się do wątków innych osób.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie założyłem bo temat poprzedni już się zakończył i kolega otrzymał odpowiedź na pytania go interesujące, ja chciałem uściślić parę rzeczy ponieważ cała reszta też jest jak należy, przypomnę zestaw zaproponowany tam:

CPU : Xeon E3 1230V2 - 875 zł

 

MB : MSI B75A-G43 - 273 zł

 

RAM : 2 x G.Skill 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 2 x 203 zł = 406 zł 

 

VGA : MSI GTX650Ti Boost 1GB DDR5 - 635 zł

 

SSD : Plextor M5S 128GB - 379 zł

 

HDD : Seagate 500GB SATA III - 227 zł 

 

DVD-RW : Samsung SH224DB - 58 zł

 

Buda : SPC Brutus 410 zł - 128 zł 

 

PSU : Thermaltake Smart SE Modular 530W - 194 zł 

 

 

interesuje mnie podobny - jak nie taki sam - ale prosił bym o uściślenie odpowiadając na pytania z pierwszego posta, zwłaszcza odnośnie tego SSD bo to dośc droga rzecz a nie wiem tak naprawde co mi to da( w konkretnym rpzyp[adku autodesk + gry), nikt nie umie odpowiedzieć na to właśnie pytanie. dodatkowo prosił bym o propozycję monitorów, bo zupełnie sie na nich nie znam, dowiedziałem sie tyle ze dla projektanta najlepiej matowy na monitor chciałbym wydać około 500-1000 zł w zależności czy będę brał SSD i chciałbym 23-24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jest prostszy i prostszy nie będzie. Radzę się dostosować a nie dyskutować.

 

Jeśli nigdy nie zauważyłeś, jak komputer nie brnie z zadaniem do przodu, tylko czeka na dysk (świeci się lampka, głowice rzeźbią aż całą budą trzęsie) to nie kupuj SSD. Nie zauważysz korzyści.

Poza tym SSD nie jest drogie, podniesie cenę kompa o 10% a komfort pracy o 100%.

Piszesz o zastosowaniu komputera w programach za kilka czy kilkanaście tysięcy, 400zł na ssd to dużo? Czegoś nie rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena podzespołów to około 3,5-4 tyś i koszt ssd jest duży i kolejna odpowiedź która nic nie wnosi do mojego pytania "podniesie cenę kompa o 10% a komfort pracy o 100%." - w jaki sposób podniesie w moim przypadku?? o to mi chodzi

 

z tego co wiem to w grach komp nie czeka na dysk, więc ssd zbędny, nie wiem jak jest przy autodesku i proszę właśnie o wypowidź osoby które pracowały na tych programach bez i z SSD i jaka jest różnica.

 

Tak czekałem na dysk przy instalacjach czy włączaniu sie kompa, ale tak jak piszę nie interesuje mnie ile będzie sie coś wgrywał tylko jak bedzie działało później, nie chce przekroczyć zbytnio 4 tyś. a chce mieć porządny monitor, a różnica w monitorze za 600 i za 1000zł jest dośc duża, dlatego zależy mi na odpowiedzi na to pytanie

 

a jak z grafiką i zasilaczem? nie przydały by się nieco mocniejsze do tego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...