Skocz do zawartości
Tarantinio

Asus P7H55-M nie uruchamia grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokładnie wczoraj wszystko było ok , gdy gwarancyjna GT520 Asusa zaczęła się bardzo grzać. 60*C w Idlu i 90*C w stresie. Może to niedużo dla tych kart bo max to 105*C , ale wcześniej temp. w stresie wynosiła 64*C! Wylączyłem komputer na chwilę żeby karta ostygła po czym znów go uruchomiłem. Usłyszałem Beep Code 1długi 3 krótkie (problem z pierwszymi 64kb ramu ;jakoś tak; ) oraz był czarny obraz. Ram jest raczej ok , bo na integrze nic takiego się nie dzieje. W grach również RAM sobie radzi (na integrze). Wykonam jeszcze MemTest'a przez noc. Kiedy podłącze Galaxy 8800gt jest nadal czarny ekran ale słychać 1 długi Beep Code (ladowanie pomyślne) i dźwięki systemu. 8800gt jest sprawny , przynajmniej był 2 tyg temu. W biosie ustawiłem opcjonalne i PCI/PEG. Asus Express Gate jest na Auto. Flashowałem bios do najnowszego z 2011 , później z 2010 (taki był początkowo) , jak nie działało to z powrotem z 2011. Robiłem CCMOS i wyciągałem baterie , bez skutków. Jak wcześniej , ram jest chyba ok , miałem z nim problem , na dwóch kościach płyta nie chciała odpalić. Pod Flashu biosu z 2011 odpaliła z dwoma. Kondensatory elektrolityczne są w porządku. Napięcia nie skaczą w zasilaczu pod obciążeniem i bez. Już nie mam pomysłów jak to rozwiązać. Chyba zostaje wymiana płyty chyba że ktoś coś wymyśli ;p.

 

Spec:

Intel i3 550

P7H55-M LGA1156

2GB GoodRam 1333MHz

2GB Kingston 1333MHz

Modecom Carbon 530W

Asus GT520 || Galaxy 8800GT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ref@

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT

--------------------------------------------------------------------------------------------

Widzę że jestem w gronie ekspertów , którzy aż się palą żeby odpowiedzieć w tym temacie....

Edytowane przez Tarantinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...