Skocz do zawartości
katoda

Ocena zestawu na i7 4770K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forum,

za mniej więcej miesiąc będę zmieniał sprzęt i tak w ramach przygotować zaczynam sobie wstępnie kompletować listę zakupów. Moglibyście ocenić jej sensowność i podpowiedzieć, co ewentualnie warto byłoby wymienić?

Planuję wydać ok 4k PLN, +/- 200 - 300 PLN.

Procesor: Intel i7-4770K. Gram (BF3, D3) i liczę BOINC, 8 wątków powinno dać mi solidnego kopa w punktacji ;-)

Mobo: Asus Z-87A. Zależy mi na przynajmniej jednym złączu PCI, celem wykorzystania posiadanego X-Fi Gamer

RAM: wybrałem akurat 2xCrucial Ballistix Sport 8 GB 1600Mhz CL9, ale inne sugestie mile widziane. Raczej bez wysokich radiatorów, żeby wykluczyć ewentualną kolizję z chłodzeniem

Chłodzenie:Thermalright HR-02 Macho. Procesor będę podkręcał (chociaż niezbyt wysoko - wiadomo, Haswell i jego problemy z temperaturą) i chcę, aby chłodzenie nie było zbyt głośne przy procesorze obciążonym kilkoma procesami BOINC. Rozważać coś innego, np. Scythe Mugen albo Noctua NH-D14?

HDD: 2x Seagate Barracuda ST2000DM001 2 TB. Tutaj jestem w kropce, do Seagate mam dosyć mieszany stosunek, te dyski radzą sobie w testach doskonale, mogę je brać czy powinienem pod uwagę brać np. WD Black? System będzie na SSD, na HDD zrobię Matrix RAID (część będzie na RAID0 - śmieci i gry, reszta RAID1 - dane i magazyn)

Obudowa: Cooler Master CM 690 II Advanced. Zależy mi na panelu u góry obudowy, zewnętrznej kieszeni na HDD i USB3 podłączanym wewnętrznie, plus oczywiście miejsce na wysokie chłodzenie i dobre rozprowadzenie kabli.

Zasilacz: Corsair HX 80 Plus Gold Modular 650W. 650W powinno wystarczyć z naddatkiem, nie chcę za bardzo wysilać zasilacza (wiadomo, temperatury), ale też nie chcę kupować na niepotrzebny zapas. W tej chwili w kompie wyląduje nVidia GTX670 (nie kręcona), w przyszłości może GTX780?

Do tego dojdzie jeszcze karta sieciowa WiFi, np.TP-Link TL-WN781ND - PCI/PCI-X, chyba nie ma to większego znaczenia.

 

Coś byście zmienili w takim zestawie? Jeżeli tak, to dlaczego?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...