Skocz do zawartości
madeleine

vin7 i blue screen - winny program?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu przytrafia się mojemu laptopowi blue screen(złożony pod grafikę 2 i 3D, procesor i7, karta Nvidia GTforce 8GB). Ponieważ zbiega się to mnij więcej w czasie z instalacją nowego programu - FontLab Studio - padło podejrzenie, że to może to powodować. Czy tak może faktycznie być, czy to jakiś głębszy problem? Czy rozwiązaniem mogło by być zainstalowanie programu na dysku zewnętrznym? Przyznam, że jestem nieco laikiem jeśli chodzi o system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue screen'y może powodować wiele czynników. Za mało danych aby cokolwiek stwierdzić. W panelu sterowania wejdź do centrum akcji i z zakładki konserwacja - wyświetl historię niezawodności. Pojawi ci się wykres - powinny tam być uwzględnione wszystkie problemy występujące w systemie (krzyżyk w czerwonym kółku). Naciśnij na kolumnę gdzie takie kółko jest i w oknie poniżej pokaże ci się co spowodowało błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam co poleciłeś. Z ostatnich 3 blue screenow mam 3 komunikaty z którymi nie wiem co robić. Polecenie wyszukiwania rozwiązań nie znalazło żadnych:

Poprzednie zamknięcie systemu przy 10:28:16 na ‎2013-‎07-‎05 było nieoczekiwane.

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000f4 (0x0000000000000003, 0xfffffa8007fd3b30, 0xfffffa8007fd3e10, 0xfffff80003594350). Zrzut zapisano w: C:WindowsMEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 070613-41215-01.
 
oraz
 
Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x000000f4 (0x0000000000000003, 0xfffffa800808f5c0, 0xfffffa800808f8a0, 0xfffff8000359a350). Zrzut zapisano w: C:WindowsMEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 071013-25147-01.
 
Wśród owych krytycznych zdarzeń wyświetla mi też czasem eksploratora windows'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za naprowadzenie. 

 

Na 4 blue screeny w ostatnim czasie pierwszy był powodowany przez

Unknown_Image ( ANALYSIS_INCONCLUSIVE )
 
2 i 4 przez csrss.exe
PROCESS_OBJECT: fffffa8009ec3b30
IMAGE_NAME:  csrss.exe
DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP:  0
MODULE_NAME: csrss
FAULTING_MODULE: 0000000000000000 
PROCESS_NAME:  csrss.exe
 
3 przez
PROCESS_OBJECT: fffffa800808f5c0
IMAGE_NAME:  wininit.exe
DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP:  0
MODULE_NAME: wininit
FAULTING_MODULE: 0000000000000000 
PROCESS_NAME:  wininit.exe

 

Oba pliki znajdują się w systemie32, nie znalazłam podobnie nazwanych - google radziło sprawdzić pod kątem wirusów czy nie ma właśnie podobnych plików. Dowiedziałam się też, że Csrss.exe kontroluje okna konsoli win32 i wielozadaniowość. Co jet niepokojące bo wszystkie b.s były przy małym obciążeniu komputera. Generalnie przez ostatni rok komputer wielokrotnie pracował z kilkoma programami graficznymi naraz i się nie zawieszał w żaden sposób.

 

Czy te błędy mogą sugerować uszkodzenie systemu czy samego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pierwszy problem wykluczyłam robiąc pełny skan systemu Avastem który nic nie wykazał.

 

Rozumiem, że następne dwa podpunkty kierują mojego laptopa do serwisu?

 

Od tamtego czasu miała jeszcze kilka blue screenów przy lekkim obciążeniu komputera. Zawsze przy lekkim, nigdy kiedy mam otworzone kilka programów do grafiki 2 i 3D, dodatkowo internet i muzyka w tle.

Niemniej od pierwszego odczytywania plików dmp nie utworzyły się, żadne nowe. Jak to rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...