Skocz do zawartości
onekazet

Uszkodzony Kingston SV300 120G lub System Win 7 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moja konfiguracja:

 

Procesor: Core 2 Duo E7500 @ 2,9 MHz
Płyta: Gigabyte GA-P31-DS3L
RAM: GoodRAM GR800 D264L5/1G x 2 
Grafika: ATI Radeon HD 5770 (1024 MB) 
Dysk: Samsung HD502HI
Dysk SSD: Kingston SV300 120G
Napęd: Jakis LITE-ON
Zasilacz: Cooler Master rs-500-pcap-a3
 
A teraz przechodzę do problemu. W dniu 11.07 po raz pierwszy od ponad pół roku od postawienia systemu na SSD pojawił się problem - system zawiesił się, kontrolka od dysków świeciła ciągle, mogłem ruszać tylko myszką a po około 2 minutach zrestartował się. Zignorowałem to ale po kilku godzinach ponownie to wystąpiło i postanowiłem pogrzebać w systemie.
W dzienniku zdarzeń od dnia 11.07 zrobiło ponad 50 000 wpisów o takiej treści
 
post-202792-0-32667100-1373880602_thumb.jpg
i 10 restartów z takim błędem 
post-202792-0-57029400-1373880562_thumb.jpg
 
A tak wyglądają HD Tune i Cristal Disc
post-202792-0-98421300-1373880693_thumb.jpg
 
Czym może być to spowodowane? Wina Systemu który się posypał czy może padający dysk SSD który był kupiony pół roku temu? A może przyczyna leży gdzieś indziej? To pytanie zadaje wam bo ten problem mnie przerósł.
 
Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gadałem kiedyś z serwisem (wprawdzie samsunga) to kazali zrobić skan HD Tune, w razie błędów przyjmują na serwis, u ciebie jak widać są więc nie ma co rozkminiac tylko reklamacja ;)

co ciekawsze następny V300 z problemami ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Dodam jeszcze przypadek zawieszenia z dziś.

Przeglądam strony internetowe - komputer się zawiesza, mogę tylko ruszać myszką a muzyka z winamp'a który jest na innym dysku działała nadal, czekałem około 5 minut na restart ale nie miał zamiaru, więc go manualnie musiałem wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dysk oddałem do serwisu i po dwóch tygodniach dostałem nowiutki dysk. Śmiga elegancko. Co ciekawe dostałem dysk ze starszym FW 505 czyli taki jaki miałem wcześniej, a nie ten nowy na który ludzie narzekają.

 

Temat można zamknąć.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...