Skocz do zawartości
bielski

"Modernizacja" komputera - budżet 0zł !

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sprawa wygląda następująco. Otóż przyszedł czas że się wyprowadzam z chaty i nie mam zamiaru targać z sobą swojej starej stacjonarki.

Starego kompa chce zostawić bratu żeby miał do neta, muzy itd. w gry nie gra więc to co jest wartościowe chcę sprzedać.

I tu prośba do Was, co z obecnej  konfiguracji nadaje się do sprzedania i czym to zastąpić?

Główne zadanie to wyciągnąć jak najwięcej kasy i wydać na zamienniki jak najmniej. oczywiście żeby komp działał normalnie podczas pracy w win 7.

Aktualna konfiguracja:

AMD Athlon x3 425 2.7Ghz
ASROCK 780GXH/128
Patriot 4gb 800Mhz
Sapphire HD7770
Seagate HD161HJ
OCZ ZS 550+

 

Grafa jest aktualnie sprzedawana na forum więc ten temat możemy pominąć. Na płycie głównej jest integra więc nie ma problemu.

Zastanawiam się też nad sprzedażą procka, pamięci i zasilacza.

Dokładnego modelu pamięci nie pamiętam i sprawdzę to jak wrócę do domu. Wiem że jest to wersja z podbitym napięciem.

 

Co o tym sądzicie?

ile +/- są warte poszczególne podzespoły (te co się nadają do sprzedania).? (to jest pytanie dodatkowe, uprzedzam że sprawdzałem allegro, chcę opinii eksperta ;) )

 

z góry dzięki za odp,

pozdrawiam

Bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego kompa nie będę korzystać, a jak bratu będzie potrzebny ssd to sobie kupi Dołączona grafika niech się cieszy że dostanie coś działającego Dołączona grafika

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za athlona (procek) wezmiesz koło 130 zł (o ile ktoś kupi), do jakiegos czterojajowca troche daleko.. ale mozesz kupic wersje x2 550 BE i probować odblokować ;P

 

p.s. ktorą grafę sprzedajesz i za ile?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie sprzedasz tak zeby kupic cos innego i zarobic na tym. Sprzet nie pierwszej swierzosci i za niecale 400 zl kupisz nowy na gwarancji wydajniejszy a jak bys chcial sprzedac to 150 zl procek i 100 plyta a za tyle kupisz jakis jakis staroc i koszty wysylki wyrownaja cene. To samo zasilacz. Sprzedasz za 100 zl bo uzywka i co najwyzej fortron za 50 zl plus kw zarobisz na calej operacji na pol zgrzewki piwa. Bedzie trwalo to i kupujesz kota w worku bo moze najzwyczajniej w swiecie pasc po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo widzę pewną niezrozumiałość.

W temacie napisałem "Modernizacja", w cudzysłowiu bo modernizacja wiąże się ze zmianą na coś lepszego. W moim przypadku chodzi o sprzedanie tego co się da i kupienie czegoś żeby starczyło do internetu i muzy pod win 7.

Brat wymagający nie jest więc jakiś staroć mu wystarczy.

uda mi się sprzedać proca za 100+ to kupie semprona za 20/30zł  i 70zł do przodu. o to chodzi Dołączona grafika

 

grafa na sprzedaż to Sapphire Radeon HD 7770 GHz Edition 1GB DDR5 PCI-E BOX.cena 320zł ;)

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chodzi ci o downgrade sprzetu ;p w takim razie sprzedaj wszystko a bratu kup jakiegos della gx 280 - do dostania w okolicach 100 zł ;p

 

//edit: jak zejdziesz do 260 za grafikę, to mogę wziąć  - mnie tez ograniczają fundusze ;p

Edytowane przez m1k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...