Skocz do zawartości
Tranquility

Podwójny Windows - program do bootowania Win7 & WinXP dual boot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Chciałem się podpytać czy ktoś może polecić jakiś dobry program do wybory systemu przy starcie lub ostatecznie jak prawidłowo edytować pliki konfiguracyjne ?
 
 
Sytuacja wygląda następująco: mam 2 systemy na 2 różnych dyskach - jeden dysk ma pojemność 4TB i jest w trybie GPT z Windowsem 7 natomiast drugi dysk ma pojemność  1,5TB i jest w formacie MBR z Windowsem XP. Zaznaczę z góry iż Windows 7 nie widzi WinXP w systemie i nie można wybrać aby mógł bootować konkretny system przy starcie.
 
Próbowałem pogramu EasyBCD ale niestety nie działa prawidłowo :/
 
Czy może ktoś pomóc ? Spotkał się ktoś z taką konfiguracją i takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej jest bootować z wybranego dysku w zależności który system chcesz mieć uruchomiony? Możliwe że masz jakiś skrót klawiszowy do boot menu i byś wybierał dany dysk. Coś w stylu: F12

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej jest bootować z wybranego dysku w zależności który system chcesz mieć uruchomiony? Możliwe że masz jakiś skrót klawiszowy do boot menu i byś wybierał dany dysk. Coś w stylu: F12

 

 

Ja to wiem ale akurat problem dotyczy innej osoby która ma "specyficzne wymagania" ;-)

 

Tak czy siak temat można zamknąć. Zostałem przy EasyBCD - z błędem co prawda ale daje radę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...