Skocz do zawartości
D3n

Intel CORE i5-3470 problem z rozruchem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam smutny problem, już raz mi życie ratowaliście na tym forum gdy powykrzywiałem ząbki od płyty głównej. Dziś doszedł kurier, nowy procesor wszystko fajnie jestem przekonany że jak zwykle pójdzie coś nie tak - ja się nigdy nie mylę. Wkładam nowy procesor który podałem w temacie ten zaś startuje, wszystko się zapala bez problemu, chlodzenie zaczyna się kręcić i... komputer się resetuje, karta graficzna nie daje obrazu do monitora. Wkładam stary - działa. Co może być nie tak? znajomy zasugeował zresetowanie baterii biosa, ktoś może znać inne powody dla których dzieje się... jak dzieje? oto konfiguracja:

 

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 | Intel CORE i5-3470 |

2x Corsair 4GB, 1333MHz DDR3 | Zasilacz Tacens RADIX V 450W | Msi Geforce gtx 660

Edytowane przez D3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje to ogarnąć zaraz, nie mniej jednak niepokoi mnie fakt że mojego procesora na tej liście... nie ma (a byc powinien)

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3773

 

Mam też dostęp do obydwóch procesorów, czy zaaktualizowanie płyty do ivy bridge będzie problemem?

 

Sprawdziłem, wersja biosa jest F4, co według tej rozpiski nie pozwala na odpalanie procesorów pokroju tego którego dziś kupiłem, jest jakiś prosty sposób aktualizacji (mam dostepne dwa procesory stary i nowy).

Edytowane przez D3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, działa. Programik który mnie wybawił: http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm . (nalezy kliknac druga opcje nie 78 bit, zrobic kopie obecnego biosu i kliknac update. W kilka sekund 5 godzin kombinowania jak ręką odjął, dzięki za pomoc :) działa wszystko tak jak należy, stolara dobrze mnie naprowadził :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...