Skocz do zawartości
dakar

Smartfon Sony zrewolucjonizuje rynek w zakresie fotografii

Rekomendowane odpowiedzi

To autonomiczne urządzenie będzie można doczepić do każdego mobilnego urządzenia. Aparat ma być wyposażony w naprawdę duży przetwornik Exmor-R CMOS, podświetlany od tyłu. Matryca mierzy 13,2 x 8,8 mm i oferuje rozdzielczość 20 Megapikseli. Jest więcej o około jedną trzecią mniejsza od typowej matrycy w lustrzankach cyfrowych, ale jednocześnie prawie trzykrotnie większa od tych, używanych w standardowych kompaktach.http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2013/07/koniec-wojny-na-megapiksele-w-smartfonach-to-bedzie-rewolucja

Edytowane przez dakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pojęcia co oznacza matryca R CMOS z przetwornikiem? Smartfon robi wrażenie dla sympatyków fotografii. widać różnice przetwornika z matrycą exmor-R Dołączona grafika( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

Edytowane przez dakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc, właśnie miałem wklejać s55 z podłączanym modułem aparatu ;)

I to jest dobitny przykład na to, że wynalazek sony szybko umrze nawet, jeśli wyjdzie poza fazę projektowania. Gdybym chciał żyć, jak na początku pierwszej dekady XXI wieku, wciąż bym nosił komórkę, odtwarzacz mp3, małpkę do okazjonalnego focenia, dyktafon i kamerę. Ale podobnie jak rzeszy ludzi podoba mi się integracja tego wszystkiego w małym, mieszczącym się w jednej kieszeni prostopadłościanie. Dlaczego? Bo to wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..ja to zintegrowałem w torbie...lustrzanka, obiektywy, telefon, iRiver itd... :-D No niestety, AIO mnie nie przekonuje co prawda. Ale takie rzeczy jak ten wymysł to już jednak delikatna przesada. Nie ogarniam robienia z telefonu aparatu. Okazjonalne pstrykanie okey, ale tu już widać ambicje na coś większego, a od tego jednak są bezlusterkowce i sprzęty semi-pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Też nie rozumiem, czemu Havoc sądzisz, że tu widać "coś bardziej ambitnego". ;) Jak pamiętam równie wzniosłe gadki i porównania były przy Sony Ericssonie k750i, kiedy to otrzymał magiczny symbol "Cyber-shot". Dołączona grafika Prawda jest taka, że każda firma smartphonowa wciska nam kit (a to obiektywy Zeissa, a to matryca Exmor) i zawsze robi taki marketing, jakoby dorównywało to Hasselbladom. :) 

Ja w tym wynalazku widzę zastosowanie. Zamiast mieć jakikolwiek dodatkowy aparat (nawet typu slim np. Sony DSC T) mam w kieszeni to coś. Jest jeszcze mniejsze, poręczniejsze i nie powoduje, że mój telefon jest gruby. Do okazjonalnego pstrykania na imprezie czy imieninach - w sam raz.

Co do powyższego przykładu "NIEfunkcjonalności" po części się zgodzę, ale po tej drugiej części, to po pierwsze nawet wbudowany aparat w smartphonie raczej nie zdąży, zwłaszcza, że większość ludzi nosi takie telefony w futerałach czy czymś podobnym. Po drugie, nie musisz wcale dopinać tego "obiektywu", możesz trzaskać z ręki. 

Jako kontrprzykład - przykład funkcjonalności. Mając cały czas wyświetlacz przed oczami, ręką z obiektywem możemy sięgnąć tam, gdzie nie wcisnęlibyśmy aparatu, tudzież mielibyśmy pogorszoną widoczność (klasyczny przykład, koncert, unosimy rękę w górę i już na wyświetlaczu aparatu mało co widać, a tutaj ? W jednej dłoni telefon z wyświetlaczem, w drugiej obiektyw i lecimy).

Wszystko byłoby pięknie, gdyby u nas, tak jak w Anglii do Xperii Z1 dodawali to w gratisie... A tak ? Ja do swojej Z1 nawet NFC tagów w naszym pięknym kraju nie dostanę. :lol: Cena, gdyby była na poziomie 399zł (QX10) uważam, że byłaby uczciwa i rozsądna. A tak ? Trochę nie trafiają w nasz rynek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby pięknie, gdyby u nas, tak jak w Anglii do Xperii Z1 dodawali to w gratisie... A tak ? Ja do swojej Z1 nawet NFC tagów w naszym pięknym kraju nie dostanę. Dołączona grafika

 

OT: NFC tagi się kupuje na ebayu, w cenie 2 dolary za 5 sztuk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie rozumiem ten koncepcji. W końcu jest od tego po prostu aparat fotograficzny, więc po co mam się męczyć i zakładać to coś na komórkę, zwłaszcza jak dzisiaj każdy telefon ma aparat i to czasami całkiem niezły? Nie jest to IMO ani wygodne, ani funkcjonalne. A aparacik w mojej Nokii 808 daje radę bez takich pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...