Skocz do zawartości
dudek564

KG-TG365 - Telefony stacjonarne z USA, wbudowane zasilacze 120v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu przepraszam że taki temat na forum, ale jest bardzo szanowane i wypowiadają się ludzie z ogromną wiedzą. Nie mogłem znaleźć jakiegoś podobnego działu, jako że sprzęt sieciowy i wifi posiada też takie zasilacze może ktoś mi tu pomoże. Kupiłem zestaw telefonów stacjonarnych Panasonic KG-TG365 w USA, nigdy nie było problemu z stacjami dokującymi, wystarczyło wymienić zasilacz i hula. Natomiast w tych zasilacz jest zamontowany na stale w stacjach. Próbowałem znaleźć zamienniki lecz się nie udało. Posiadam zasilacze od starych telefonów czy jeśli od obecnych utnę kabel i dolutuje będzie działać? Niżej cała specyfikacja wraz z zdjęciami, proszę o poradę jak się z tym uporać.
 
Zestaw :  Panasonic KG-TG365
 
Model telefonów: Panasonic KG-TGA680 S
 
Model zasilacza : Panasonic PNLV233
AC ADAPTOR 
INPUT: 120V~60Hz
OUTPUT: 4.8V 160mA
 
Model stacji dokującej: Panasonic PNLC1040 YA
 
 
 
Model starszego zasilacza który by dolutować do stacji dokującej
ZOLAN
9v/500mA
Wejście 230v~50Hz
Wyjście 9V 500mA 
 
 Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
 
Stary zasilacz
 
Dołączona grafika
Edytowane przez dudek564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz szukać zamiennika zastanów się co i dlaczego padło Dołączona grafika Ten zestaw przeznaczony jest do ładowania na zasilaniu 120V a w PL mamy dziś 230V... Rozumiesz Dołączona grafika Tak więc może być tak, że uszkodzone jest coś więcej niż zasilacz. Ten ZOLAN zupełnie się to tego nie nadaje, bo ma na wyjściu 9V a Ty potrzebujesz 4.8V (nie wspominając o miliamperach). Możesz go próbować dociążać szeregowo, tylko czy warto się w to bawić... Najlepiej szukać zasilacza dopasowanego do PNLV233. Jeśli nie znajdziesz dokładnie takich parametrów, to pewne odchylenia będą na pewno akceptowalne, ale niestety brak mi wiedzy, żeby je oszacować.

 

A na przyszłość http://www.toroidy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa Dołączona grafika To dobrze. Źle Cię zrozumiałem. Tak więc pomiń początek mojej wypowiedzi. Reszta aktualna:

Ten ZOLAN zupełnie się to tego nie nadaje, bo ma na wyjściu 9V a Ty potrzebujesz 4.8V (nie wspominając o miliamperach). Możesz go próbować dociążać szeregowo, tylko czy warto się w to bawić... Najlepiej szukać zasilacza dopasowanego do PNLV233. Jeśli nie znajdziesz dokładnie takich parametrów, to pewne odchylenia będą na pewno akceptowalne, ale niestety brak mi wiedzy, żeby je oszacować.

 

A na przyszłość http://www.toroidy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=14

Jeśli masz więcej urządzeń tego typu warto pomyśleć o autotransformatorze - jeśli nie - pozostaje szukanie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego piszę, że "Jeśli nie znajdziesz dokładnie takich parametrów, to pewne odchylenia będą na pewno akceptowalne". Właściwie to mógłbyś kupić rozgałęźnik do wtyczek USA. Ale wszystko rozbija się o koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia. Znalazłem "fachowca" który przylutował chińskie ładowarki (niektóre 3,8v...) od telefonów komórkowych. Cóż, ta niewiedza kosztowała mnie 150 zł za 5 ładowarek które kosztowały może 10zł + robota. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było kupić za max 50 zł transformator usa-> pl? Rodzice mieli tez telefon z usa i takie ustrojstwo wpiete pomiedzu oryginalny zasilacz a gniazdko zalatwilo sprawe.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...