Skocz do zawartości
Elevetoo

Zestaw komputerowy za 2600 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Za dwa, trzy dni będę zamawiać nowy komputer na, który chciałbym przeznaczyć 2600 zł. Ważnym dla mnie aspektem całej sprawy jest to by komputer został zamówiony w komputroniku (www.komputronik.pl) z względu na to, że posiadam tam liczne rabaty na podzespoły komputerowe.

 

Przejdźmy do konkretów...

- Interesują mnie tylko i wyłącznie podzespoły komputera, czyli: CPU, GPU, MB, RAM, HDD, PSU i nagrywarka DVD.

- Posiadam już własną obudowę: http://www.komputronik.pl/product/109402/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Xigmatek_Asgard_Black_bez_zasilacza_USB_3_0.html

- Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier.

- W przyszłości nie planuję podkręcać podzespołów.

- Komputer będzie funkcjonował w rozdzielczości 1440x900.

- Co do dodatkowych informacji to: mieszkam w Polsce i chciałbym by części były nowe.

 

Poza tym przez pewien czas "studiowałem" wątki na forum i obserwowałem trochę rynek podzespołów i stworzyłem następującą konfigurację:

 

GPU: GeForce GTX 660 Ti ASUS 2GB - 899 zł
CPU: Intel Core i5 3350P 3,10 - 708.50 zł
MB: MSI B75MA-G43 - 259 zł
HDD: Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600) - 238 zł
RAM: Patriot Signature DDR3 8GB 1333MHz CL9 - 239 zł lub Corsair DDR3 8GB 1333MHz CL9 - 252 zł
PSU: Tutaj nie mogę się zdecydować co wybrać ale... Corsair CX Series 430W ATX, Modular, 80 Plus Bronze - 189.90 zł lub 
Thermaltake Smart SE Modular 530W sprawność 80+ Bronze 140mm - 219 zł
Nagrywarka: Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW ihas124-04 bulk black (Serial ATA) - 63.30 zł
 
Cena zestawu: ~2600 zł (Ceny z www.komputronik.pl)
 
Problemem, który mnie trapi jest jedynie zasilacz, ponieważ nie jestem pewien czy wystarczy mi 430W czy musi być troszeczkę więcej mocy.
Poza tym wiem, że wystarczy dodać kilka złotych by mieć już GTX 760 ale ceny w komputroniku są jakie są więc mój wybór padł na GTX 660 ti od Asusa by wszystko zmieściło się w budżecie.
 
Z góry dziękuję za pomoc!
 
P.S Jeśli widzicie, że sprzęt nie będzie współgrał z sobą lub macie jakieś inne uwagi to proszę pisać. ;)
Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...