Skocz do zawartości
RaShi

Epox 8RDA+ rev 2 a PL

Rekomendowane odpowiedzi

nie ale wolałbym poczekac na kt600 bo jest szybszy i podobno tez ma zablokowane pci no ale ty chyba nie masz co z kasą robic skoro masz 1.5gb ramu TwinMOS PC3200 no chyba że naprawde ci potrzebne bo jesteś grafikiem czy cos to sory

A po co Tobie procesor o taktowaniu 2350MHz ? No chyba, że jesteś ... Sorki ale po prostu nie mogłem się powstrzymać. Miał ochotę na 1,5GB RAM'u to sobie tyle sprawił. A ty wyjeżdzasz z takim hasłem i to w dodatku w wątku o płycie głownej :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym poczekac na kt600 bo jest szybszy i podobno tez ma zablokowane pci

wiesz, że jest szybszy a nie wiesz czy ma zablokowane PCI ? o ile to pierwsze ciężko sprawdzić (brak jeszcze wiarygodnych testów) o tyle to drugie dość łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama cena a właściwie była bo komputronik sukcesywnie podnosi ceny np.

 

we wtorek kupilem Seagate 80 GB 7200.7 , w oficjalnym cenniku detalicznym była cena 379 , dzisiaj tj. piątek kosztuje juz 391 :P

 

oczywiście i tak kupiłem za mniej bo jestem stałym klientem więc mam indywidualne ceny i takie podwyżki mam gdzieś 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym poczekac na kt600 bo jest szybszy i podobno tez ma zablokowane pci

wiesz, że jest szybszy a nie wiesz czy ma zablokowane PCI ? o ile to pierwsze ciężko sprawdzić (brak jeszcze wiarygodnych testów) o tyle to drugie dość łatwo.
a to dziwne bo z tego co slyszalem to kt600 jest wolniejszy od nForce2 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy KT600 były testami wstępnymi,więc jeszcze nie można stwierdzić jednoznacznie na ile stać KT600 ?

Moim zdaniem warto jeszcze poczekać. Już niedługo pierwsze płyty mają się ukazać w naszych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze niedlugo zmieniam plyte {nforce2} nie ma co KT 600 naazie sie chowa i bedzie sie chowac .......nVidia wprowadzi monopol jak tPsA niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie testy siwidziało. całe forum, zakochane w nForce2, porównywało nForce2 w jakiejś porządnej płycie oczywiście oficjalnej z wersją alba (nawet nie beta, tylko alfa, fuuj) :!:

a ja widziałem testy referencyjnej płyty VIA KT600 i chyba tylko 1 czy 2 testy wygrał nForce2, reszta to znaczące zwyciężtwa KT600.

więc warto czekać na KT600 bo jest dużo nowocześniejsza, ma prawdziwe serial ata i będzie z nią mniej problemów niż z nF2 - pełno topic'ów że na nF2 coś nie chodzi itp. a rev 2 epoxa mało zmieni więc jak dla mnie nie warto zmieniać rev 1 na rev2, chyba że się dobrze sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie testy siwidziało. całe forum, zakochane w nForce2, porównywało nForce2 w jakiejś porządnej płycie oczywiście oficjalnej z wersją alba (nawet nie beta, tylko alfa, fuuj) :!:

a ja widziałem testy referencyjnej płyty VIA KT600 i chyba tylko 1 czy 2 testy wygrał nForce2, reszta to znaczące zwyciężtwa KT600.

więc warto czekać na KT600 bo jest dużo nowocześniejsza, ma prawdziwe serial ata i będzie z nią mniej problemów niż z nF2 - pełno topic'ów że na nF2 coś nie chodzi itp. a rev 2 epoxa mało zmieni więc jak dla mnie nie warto zmieniać rev 1 na rev2, chyba że się dobrze sprzeda.

1. Nie sadze by roznica w predkosci byla duza.

2. http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1835

Epox 8KRA2+ nie ma blokowanego taktowania agp/pci.

3. Na Abicie NF7-S 2.0 uzyskano FSB 220 MHz. Na Epoxie 8KRA2+ 215

MHz z powodu 2.

4. Nowy mostek poludniowy MCP-S tez bedzie zawieral prawdziwe

SerialATA a w wersji MCP-S1000 Gigabitowy Ethernet.

 

Ja osobiscie zmieniam moje mobo na Epoxa lub Abita rev. 2.0 na mostku południowym MCP-S 1000. Chociaz jeszcze nic pewnego - need $$$$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest jakaś zmiana przy nowym rev, na pewno będzie lepsza niż starszy rev (nie dotyczy ECS ;) ). ale nie wiem czy jest sens dopłacać więcej jak 50 zł do nowszej mobo, różnice są niewielkie chyba, że ktoś potrzebuje s-ata. :) miłego dnia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 8rda+ rev 2 będzie miała:

-nforce2 ultra 400

-s-ata

-zmiane napięcia chipsetu w biosie

-poprawiony czujnik temp.

Czy to są wszystkie zmiany????? Czy są jeszcze jakieś zmiany, o których nie wiem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...