Skocz do zawartości
RAIN MAN

DELL INSPIRON N5030 problem z instalacją systemu,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie mogę zainstalować systemu z płyty w laptopie firmy DELL INSPIRON N5030 cały czas po odpaleniu płyty po naciśnięciu dowolnego klawisza z systemem Windows 7 do pewnego momentu idzie instalka potem jest blok tak jakby nie widział według mnie dysku w nim. Już próbowałem taką metodą typu że wyciągnąłem z laptopa dysk i chciałem po podłączeniu go do komputera stacjonarnego tam zainstalować system potem go do laptopa podłączyć i już wgrać sterowniki itd. lecz niestety z negatywnym skutkiem w laptopie tak jakby dysku nie widział wcale.Może to moja wina bo gdy go podłączyłem do komputera stacjonarnego całkowicie go wyczyściłem przed stawianiem świeżego systemu robiąc formata.Może mi ktoś pomóc rozwiązać wyżej wymieniony problem.Na innym forum pisali abym zainstalował sterowniki pod AHCI/SATA lecz niestety to nie chce się z pendrive zainstalować nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.

Po włączeniu gdy nie nacisnę dowolnego klawisza wówczas ukazuje mi się: 

Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows i jest opcja do wyboru czy uruchomić awaryjnie czy normalnie itd. 
Wybieram opcję typu: 
Uruchom system Windows normalnie po naciśnięciu enter klawisza. 
Wówczas trwa chwilkę uruchamianie systemu po chwili ukazuje się: 
Menedżer rozruchu systemu Windows i mam do wyboru tylko Windows 7 
Klikam nato enterem i znów wraca do opcji Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows , trwa odliczanie i na ułamek sekundy ukazuje się niebieska plansza z białymi literami i po tym znów ukazuje się opcja Odzyskiwanie po błędzie system i tak niestety w kółko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy jesteś pewien swojej płyty z win7? Pirat czy oryginał? Jeśli to pierwsze poszukaj innego nośnika.

2. czy ściągnąłeś dobre sterowniki do AHCI/SATA? jest różnica między sterownikami pod 32/64 bit.

Jak Ci się uda odpalić instalatora win7 z dyskiem to usuń wszystkie partycje (chyba, że chcesz zachować jakieś dane) i załóż je na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o płytę instalacyjną to pobrałem z neta ale u mnie ona normalnie odpala po prostu chyba źle zrobiłem że sformatowałem calusieńki dysk łącznie z tym recovery itd.Jeśli chodzi o stery to do wersji 64 bitowej pobrałem takie jaki jest system.Nie muszę nic zachowywać żadnych danych tylko jak mam usunąć te wszystkie partycje skoro idzie mi do pewnego momentu jak wyżej opisałem i za chwilę znów ten sam scenariusz powtarza niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows 7 ma w sobie wszystkie sterowniki, nie trzeba nic dogrywac. Na 90% walnieta plyta, zalatw obraz z pewnego zrodla i najlepiej wgraj na pendriva, mniejsza szansa ze pojawi sie blad przy nagrywaniu. Upewnij sie ze windows ktorego chcesz zainstalowac to nie jakas wersja OEM. Jak dalej nie bedzie chcialo ruszyc przeskanuj dysk czy nie ma bledow. Jak dysk okaze sie ok to istnieje mala szansa ze plyta glowna uwalona. A podejrzewam to poniewaz w moim starym LG tak wlasnie mialem. Ponoc byl problem z napieciami i po roku padl dysk w ten sposob ze nie dalo sie odpaliz zadnego OS ( mialem 2, vista i ubuntu ) i nie dalo sie nic zainstalowac. Wymiana dysku na nowy pomogla na pol roku i znowu powtorka z rozrywki. Jak oddawalem na gwarancje powiedzialem jeszcze o wysokich temp. i wymienili mobasa i stary twardziel ozyl i sluzy do dzisiaj ( 6 lat ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...