Skocz do zawartości
Verbal.Kint

Płyta główna włącza się ale... czarny ekran / głucho

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa z tą płytą:

 

SuperMicro P4DC6

http://forum.purepc.pl/forum/72-socket-423478775479/

 

Niestety... nie mogę go poprawnie uruchomić. Tzn:

 

- po podłączeniu zasilania włącza komputer sam się włącza od razu bo wiatraki na 2x CPU się kręcą

 

- wiatrak w obudowie podłączony do płyty głównej się kręci

 

- następuje mignięcie 3x LED na klawiaturze, ale później diody się już nie świecą, po naciśnięciu NumLock/CapsLock również brak rekacji

 

- 3x LED na obudowie również nie swiecą się w ogóle

 

- na płycie znajdują się takie micro-LED'y kóre swiecą się na ułamek sekundy wszystkie jednocześnie po podłączeniu zasilania, później gasnął na stałe

 

- brak reakcji LED w napędzie dyskietek

 

- brak jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych podczas uruchamiania komputera

 

- przycisk wyłączanie / włącznia na obudowie nie reaguje na pojedyncze krótkie naciśnięcia oraz nie reaguje na długie przytrzymywanie (tj. 4 sekund lub więcej)

 

 

Co z tym fantem można robić? Jak próbować dowiedzieć się czy "to" jeszcze będzie działać?

 

Nie wiem jakie CPU są zainstalowane, ale z tegoc o wyczytałem pod linkiem który podałem to muszą to być procesory Xeon.

 

Komp jest stary, nie używany od dłuższego czasu, kupiony jeszcze w Anglii. Dawniej działał - obecnie nie chce się poprawnie uruchomić.

 

 

Próbowałem zamienić baterię na płycie z inną (również niestety starą), ale bez zmian.

Próbował zamienić obsadzić inną karte graficzną (na AGP oraz na PCI) również bez zmian.

Próbowałem resetować CMOS - bez zmian.

 

 

 

Podejrzewam winę BIOS, uszkodzenie płyty głównej, uszkodzenie procesora/ów lub wadliwy zasilacz.

Edytowane przez Verbal.Kint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...