Skocz do zawartości
cotth

7850 i archaiczny CPU do 720p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zasmakowałem ostatnio w Steamowym trybie Big Picture i graniem z padem w fotelu, nie kuląc się nad klawiaturą i myszą (mam tego wystarczająco w pracy). Wszystko działa świetnie w "gabinetowej" maszynie do grania - natomiast fajnie by było mieć też możliwość śmigania w ten sposób w "salonie", gdzie do rzutnika (720p) mam podpięty całkiem archaiczny HTPC (AMD Athlon X2 @ 2.5 Ghz + integra 3200) który do filmów wystarcza od >5 lat.

 

W związku z tym pytanie do ekspertów - czy gdybym włożył do tego HTPC coś pokroju 7850 antyczny procesor zadławiłby nowe gry czy dla 720p jednak wystarczyłby? Generalnie zależy mi na 45-60fps, ostatnimi laty zniechęciłem się do konsol przez kiepściutki framerate.

 

Alternatywnie - nie orientuje się ostatnio w nowinkach - może istnieje już jakiś sensowny mechanizm softwareowy / hardwareowy który umożliwiłby streamowanie obrazu z gamingowego PC poprzez HTPC na rzutnik? Ciągnięcie długiego HDMI niestety odpada.

 

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną stacjnonarkę tylko że z prockiem 2,4 ghz i hd 6670 w nienajnowszych tytułach typu mafia 2, cod: black ops, nfs hot pursuit itp mam 30 fps. Z ciekawości pożyczyłem od kumpla na chwile hd 6870 i fps wzrosły średnio do 35.
Wniosek: przy tych prockach mocne grafiki są bardzo ograniczane.

To czy będziesz grał w FullHd czy 720p czy mniejszej rodziałce ma mały wpływ na procesor i zależy głównie od mocy gpu. Przy słabym procku zmniejszenie rozdzielczości nie poprawia znacząco fps.

Edytowane przez Adriian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gry .W grach gdzie ważne jest CPU to fps za bardzo nie wzrośnie .Tam gdzie bardziej liczy się grafa to będzie skok , 720p to znowu tak dużo nie jest , co innego FullHD .Z drugiej strony procek dość słaby do karty , będzie ją hamował . @pNie porównuj HD6870 do HD7850 po to 2 różne poziomy wydajności , a tak poza tym nie podałeś jaki CPU masz dokładnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gry .

a tak poza tym nie podałeś jaki CPU masz dokładnie .

Mam Athlona x2 4600

z tą grafiką hd 6870 chodziło mi o to że wkładając grafikę teoretycznie 3 razy wydajniejszą od mojej zyskałem 5fps - czyli procesor jest za słaby.

Edytowane przez Adriian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie bez sensu. Do grania w 720p wystarczy w zupełności HD7770 / GTX 650 Ti, ale przydałoby się go sparować z minimum Pentiumem G2020 i 4GB ramu.

 

 

 

 

 

Alternatywnie - nie orientuje się ostatnio w nowinkach - może istnieje już jakiś sensowny mechanizm softwareowy / hardwareowy który umożliwiłby streamowanie obrazu z gamingowego PC poprzez HTPC na rzutnik? Ciągnięcie długiego HDMI niestety odpada.

 

Nie istnieje.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zakupić 7770 + jakiegoś Athlona II?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. No to w takim układzie chyba jednak rozważę wymianę całej platformy na jakieś i5 + 8GB, rzutnik też w końcu trzeba będzie na 1080p wymienić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, testowałeś to? Opóźnienia są poniżej 10ms? 

 

Istnieje też coś takiego jak Intel Wireless Display, ale to również do gier się nie nadaje na chwilę obecną - za duże opóźnienia.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to odtwarzania video. Źle zrozumiałem, ale jeśli chodzi o gry można spróbować coś pokroju team viewer, tylko przez lan. Co do opóźnień może się uda, przecież to jest po kablu. Przy whdmi mimo małej odległości już się nie da grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O samym TV do tego typu zastosowań to można zapomnieć , o ile jeszcze zdalna administracja daje radę to granie z jednego kompa za pomocą drugiego średnio wychodzi .Może Remote Desktop będzie lepsze w tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...