Skocz do zawartości
konradinho

Modernizacja lub zakup komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Aktualnie posiadam dość leciwy już zestaw komputerowy, a mianowicie:

 

Abit KN9(NF-MCP55 series)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

NVIDIA GeForce 7600 GS

3GB Pamięci RAM PC2-6400 (400 MHz) (4 kości, 2x1GB i 2x512MB)

 

Do tego dochodzi wariujący już dysk twardy, zasilacz to niestety modecom feel o mocy 350w oraz inne peryferia.

 

Już jakiś czas myślę nad zakupem lub modernizacją komputera. Chciałbym aby komputer służył mi do pracy ale również czasem chętnie zagrałbym w jakieś nowsze tytuły. Programy, które użytkuję nie są zbyt wyszukane i pamięciorzerne: przede wszystkim są to narzędzia programistyczne albo programy graficzne(sporadycznie).

 

Aktualna płyta główna bardzo zwęża mi pole manewru przy poszukiwaniu proecesora(podstawka AM2), zakup karty graficznej też jest przecież niezbędny a jeżeli wymiana karty to razem z nią potrzeba zakupić nowy zasilacz.

 

Z góry dziękuję za wszytskie rady i opinie czy warto modernizować ten sprzęt. Na nowy lub na części nie chciałbym wydać jakoś strasznie dużo pieniędzy(1000-1500zł bez peryferii).

Edytowane przez konradinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprzedać to co masz i kupić:

Intel Pentium G2020 BOX - 220zł

MSI B75MA-E33 - 190zł

Gigabyte HD 7770 OC - 380zł

4GB Kingston HyperX 1600 MHz - 140zł

Seagate Barracuda 500GB - 200zł

Corsair VS 450W - 140zł

Samsung SH-224BB - 65zł

SilentiumPC brutus m23 - 140zł ( http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/ )

razem: 1475zł

Jeśli chcesz kupować na morele za sprzęt powyżej 1500zł masz wysyłkę i złożenie za 1zł ponieważ jesteś użytkownikiem tego forum Dołączona grafika więc warto dołożyć np do radeona hd 7790 ;ub i3-3220 ale to już więcej trzeba dołożyć

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i propozycje. Pewnie sprzedam co co mam. Co do składania to poradzę sobie bez problemów sam ;) Napęd jeszcze na stare taśmy więc pasuje wymienić. Chciałbym zapytać jeszcze jak prezentują się te podane procesory nad i3/i5. Czy jest to znaczny wzrost/spadek wydajności względem podanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szedłbym w AMD, prądożerny, gorący, głośny, bez przyszłości i nie ma przewagi nad g2020 moim zdaniem co prawda są tam 4 rdzenie ale intel ma mocniejsze pojedyncze rdzenie w grach będą miały taką samą wydajność w programach to zależy od programu (mówię o sytuacji bez OC). W tym budżecie lepiej kupić g2020 i lepszę grafikę niż X4 i słabą grafikę, a podkręcanie tego X4 tj dołożenie do płyty pewnie ze 100zł + chłodzenie 120zł

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z racji tego, że moje fundusze zostały aktualnie nieco ograniczone mam do Was nastepujące pytanie. Wybrałem taki oto zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/wodoC2/

 

Na razie chciałem odpuścić kartę graficzną, obudowę oraz napęd. Jak sprzedam podzespoły, które już mam to dorbieram i kupię pozostałe podzespoły. Pytanie jest, więc nastepujące:

 

Czy zintegrowana z płytą główną karta graficzna i wymieniony wyżej procesor będą ze sobą funkcjonowały w zadowalający sposób? Oczywiście nie chcę grać na tej zintergrowanej grafice w jakieś nowsze gry, po prostu chcałem, zeby to było takie przejściowe wyjście.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

@edit Jeszcze pytanko co do G2030, nie mogę nigdzie znaleźć jaka jest grafika razem z nim? Czy jest to tak jak w G2020, Intel HD 2500?

Edytowane przez konradinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...