Skocz do zawartości
Krzem

Czy potrzebna nam reputacja? Przedstawię Wam pewną historię:

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym porozmawiać o obecnym kształcie Forum. A konkretnie o systemie reputacji. Logicznie ujmując na naszą „reputację” powinny składać się opinie danej społeczności. Nie zaś, złośliwe próby psucia jej przez jedną jednostkę. Oto pewna historia z ostatnich dni:

Ostatnimi dniami w temacie:

http://Forum.purepc.pl/topic/353788-sweetfx-czyli-jak-ulepszy%C4%87-wygl%C4%85d-gier/?p=3821835

miała miejsce poniższa dyskusja:

Krzem, dnia 21 lipiec 2013 - 17:53, napisał:
(do Użytkownika „_KaszpiR_”):
No no full wypas Dołączona grafika
  I kto by pomyślał co może wyewoluować ze zwykłego tematu o GTX 670 Dołączona grafika  Można by się pokusić o pójście za ciosem i wrzucenie 2 screenów z jakiś gier - jako przykładowe zastosowanie programu. Mnie zaciekawiły przede wszystkim możliwości zmiany kolorów w grach. Warto podpiąć moim zdaniem...

Orgiusz, dnia 21 Lip 2013 - 18:47, napisał:
Ić stond.

Krzem, dnia 21 lipiec 2013 - 19:52, napisał:
Orgiusz na psychologa nigdy nie jest za późno. Zastanawiałeś się może kiedyś, czemu ustawicznie atakujesz i obrażasz innych przez internet? Warto to przemyśleć. Z mojej strony EOT.

 
Muszę cytować w ten sposób, ponieważ 2 i 3 post zostały usunięte. Po kilku godzinach od usunięcia wspomnianych postów, wszystkie moje pozytywne punkty reputacji zostały naraz skasowane. Przypadek? Pozostawiam to Waszej ocenie.

Jaki jest cel tego tematu? Przede wszystkim chciałbym poprosić Administrację i Moderację o rozważenie czy naprawdę tak ma wyglądać to Forum? Że pierwszy lepszy zawistny człowiek może ot tak, psuć całą opinię komukolwiek? Nie wskazuje moderatora „Orgiusza” jako tego, który się do tego posunął, ale fakty taki właśnie obraz sugerują.

Domyślam się, że temat skończy się dla mnie banem - ale  jeśli tak właśnie się stanie, nie będę tego żałował - bo pomagać ludziom na Forum z taką reputacją (wiarygodnością) i tak nie ma sensu.

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię buduje się miesiącami/latami.

Swoimi postami, swoim językiem, działaniem. Tak że inni zaczynają cię kojarzyć czy to z avatara, czy z nicku

NIKT CI OPINII NIE POPSUJE jakimiś śmiesznymi minusami.

 

Gdy ktoś pisze mądrze, zwisa mi czy ma -50 czy +500 do "reputacji"

To nie żadne MMO...tutaj to NIC nie daje.

Moja rada, nie patrz na to i tyle. 

 

Ps. nie mam twarzoksiążki więc totalnie nie rozumiem tego hype wokół "plus"/ "lubię to" itd...

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą - to nie MMO i statystyki do niczego nie są potrzebne. Czemu więc nie umożliwić Użytkownikom opcjonalne wyłączenie tej opcji? Moim zdaniem komentarz w profilu „Reputacja Negatywna - Reputacja Pozytywna” wpływa na naszą wiarygodność.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki jest motyw przewodni Twojego posta, więc może w ten sposób:

 

1. Moderatorzy nie mają możliwości zdjęcia Ci punktów reputacji

 

2. Z poziomu swojego profilu powinieneś widzieć posty, za które dostałeś + lub - 

Ja w każdym razie je widzę i wynika z tego, że wszystkie - zarobiłeś łącznie w 3 postach, z czego z kolei wynika, że nie może być to kwestia jednego użytkownika, bo jeden użytkownik może kliknąć na jeden post tylko raz. Ergo, te trzy posty spowodowały raptowny spadek Twojej reputacji, co wyraziło przynajmniej 3 użytkowników.

 

3. Jeżeli w Twoim gimnazjum obowiązują przykładowo jakieś przepisy donośnie ubioru, a Ty bez przerwy dostajesz uwagi na ten temat, to Twoim zdaniem powinny zmienić się przepisy, czy Twój ubiór?

 

Mówiąc wprost: albo zmień postawę, albo zmień forum. Jeżeli Twoim zdaniem statystyki są do niczego niepotrzebne, nie zwracaj na nie uwagi ani u siebie, ani u innych. Nie widzę powodu dla którego miałoby się je wyłączać bo Tobie się nie podoba, że są. Jeszcze dziwnym trafem masz do tego -11. Ponownie pytanie - coś nie tak z oceniającymi, czy ocenianym?

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło o „zdjęcie” punktów reputacji, ale o minusowanie wszystkich dodatnich tych które nabyłem. Czy teraz rozumiesz? Miałem reputację neutralną (około 0), a za chwilę negatywną (-11). Jeśli nie widzisz problemu, to proszę daj sobie spokój z dalszymi wypowiedziami.

 

A wątkiem o gimnazjum zabawiaj ludzi podobnie do Ciebie myślących.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poruszę inną kwestię również związaną z linkowanym tematem - jak to jest, że moderator, który z zasady powinien prezentować wyższy, niż przeciętnych userów poziom robi tak idiotyczne wpisy, jak "Ić stond"? Toż to rollowanie w najczystszej postaci i prowokowanie do głupich pyskówek kończącymi się, za przeproszeniem, off-topowym burdelem w temacie.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, imo mod trochę jak policja prowokować nie powinien.Dołączona grafika  Z drugiej, jak jakaś osoba dała się sprowokować i docelowo przez dyskusje/trolowanie dostała  warna/bana, to widocznie jest to taka osoba, że prędzej czy później i tak by go dostała, sprowokowana np. przez innego usera.

W kwestii reputacji, nie widzę problemu, nie jest to czynnik, ani jakoś szczególnie istotny na tym forum, ani uwidoczniony(trzeba wejść w czyjś profil). Jak ktoś pisze bezmyślne posty to i reputacje ma pewnie niską, a nie odwrotnie niska reputacja nie powoduje że zaraz czyjeś wypowiedzi są mniej wartościowe.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem temat o SweetFX.

Krzem odpisal w temacie - ok.

Przyszedl Orgiusz, napisal swoje dwa 'wiele wnoszace slowa do tematu'.

Krzem zareagowal na trolling - uwazam, ze owy post byl rownie zbedny jak Orgiusza.

Oba te posty zglosilem do mdoeracji i zniknely.

 

A punkty reputacji - kazdy lubi co innego: jedni maja plusy, pomagaja innym, a inni minusy za niewinnosc, szczegolnie jak daja sie prowokowac Dołączona grafika

 

A wystarczy tylko sie zastanowic 'czy jest naprawde sens odpowiadac na wszystko?'.

 

Vide tematy w Off Topic, ktore de facto sa wentylem bezpieczestwa.

 

Welcome to the Internet.

 

 

PS:

Ja mam taka zasade, daje plusy.

Minusy dostaja totalnie kretynskie osoby, ktore nie wysilily sie na cokolwiek albo usilnie utrudniaja zycie - moze dalem ich w sumie z 5, i to musialy byc naprawde ciezkie przypadki.

Czasem po prostu lepiej nie czytac.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rafa tak, wiem jak to działa. Ale uważam, że na forum tematycznym powinniśmy oceniać poziom merytoryczny naszych wypowiedzi a nie nasze osoby. Ale jeśli już takie mechanizmy są dopuszczalne, dlaczego by nie umożliwić Użytkownikom wyboru, czy chcą się w to bawić?

@ Auguste Rodin to jest tak:
http://forum.purepc.pl/topic/310303-jest-sobie-moderator-orgiusz/
http://forum.purepc.pl/topic/299382-orgiusz-czarna-owca-wsrod-modow/
a patrząc z perspektywy osoby postronnej to zwykłe „kolesiostwo” (bez urazy dla nikogo).

@ Ancient naprawdę uważasz, że moderator jest od prowokoania? I kto ma oceniać trolujących moderatorów? Nie zgadzam się też z „Jak ktoś pisze bezmyślne posty to i reputacje ma pewnie niską” - czy ja piszę bezmyślne posty? Na starcie miałem epizod z niewłaściwym zachowaniem się wobec Rafa i MaciekCi i słusznie zostałem za to zminusowany. Konflikt został rozwiązany na gruncie prywatnym, kogo trzeba przeprosiłem, wyciągnąłem wnioski. Potem pomocą innym Użytkownikom Forum odpracowałem tamte minusy. I przychodzi taki dzień w którym zaczepia cię moderator, odpowiadasz mu, po czym tracisz wszystkie zasłużone plusy... Więc nie mów, że nie ma problemu.

@ _KaszpiR_ teraz też tak uważam, że mogłem nie dać się sprowokować, ale dopiero uczę się poruszać na tym Forum. I chyba o to właśnie chodzi - nie warto odpowiadać na wszystko.

@ Administratorzy czy jest możliwość dobrowolnej rezygnacji z systemu reputacji? Tak abym nie mógł być oceniany, a kosztem tego sam nie mógł oceniać innych? To naprawdę nie wszystkim potrzebne.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/topic/327516-poziom-reputacji-o-co-biega/?view=findpost&p=3534303&hl=%2Breputacja

 

http://forum.purepc.pl/topic/344822-wylaczenie-reputacji/?view=findpost&p=3709774&hl=%2Breputacja

 

http://forum.purepc.pl/topic/299826-ipb-30/?view=findpost&p=3476546&hl=%2Breputacja

 

 

Czemu za każdym razem pojawia się ktoś kto ze stażem relatywnie krótkim ma obiekcje co do działania forum? 

 

@Dijkstra

 

Co do punktu pierwszego jest pewna furtka Dołączona grafika

@_KaszpiR_

Bo sam to skasowałem w ramach powrotu małej części uprawnień na forum. 

edit2:

 

Swoją punktację resetowałem co 300+

Bo mogłem. 

 

edit3:

Co do banowania na podstawie prowokacji - banowałem za mniejsze rzeczy niż PW np. przynależności gatunkowej i krzyżowania się DNA z kopytnymi.

 

 

edit4:

whee jestem w tagu... oh wait - http://forum.purepc.pl/topic/310303-jest-sobie-moderator-orgiusz/

 

edit5:aa.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Administratorzy czy jest możliwość dobrowolnej rezygnacji z systemu reputacji? Tak abym nie mógł być oceniany, a kosztem tego sam nie mógł oceniać innych? To naprawdę nie wszystkim potrzebne.

 

Jeżeli takiej opcji nie widzisz u siebie w profilu, to znaczy że jej nie ma. Jeżeli system ocen nie jest Ci potrzebny, to nie zwracaj uwagi na swoje lub czyjeś oceny ani ich nie wystawiaj.

 

Wcześniej (kilka lat temu) takiej opcji nie było - też było źle, userzy chcieli, żeby ją udostępnić. Ogólnie nie pozostało Ci wiele więcej, jak dostosować się do większości. I o to mniej więcej chodziło w alegorii o gimnazjum.

 

Nie wiem dlaczego w ogóle uważasz, że w sytuacji, gdy ktoś dostaje ileśtam minusów to wina leży po stronie tego, kto daje minusy, a nie tego, kto je otrzymuje, a najlepszym rozwiązaniem jest udostępnienie opcji wyłączenia opcji oceniania. Do allego też pisałeś, żeby wyłączyli komentarze? O_o

 

PS. Bądź łaskaw odzywki w stylu "zabawiaj ludzi podobnie do Ciebie myślących" zachować dla siebie. Jeżeli masz jakiś problem ze słowem gimnazjum, to wstaw sobie w jego miejsce "seminarium" albo "koszary" - nie o to chodziło w mojej wypowiedzi, na co może byś wpadł, gdybyś się chwilę zastanowił.

Z drugiej strony, gdybyś się chwile zastanowił, to może nie byłoby tego całego nonsensownego tematu. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra

 

Co do punktu pierwszego jest pewna furtka Dołączona grafika

 

@ Orgiusz Czyli przyznajesz się wprost, że zjechałeś kolejno minusem wszystkie moje dodatnio ocenione - przez innych Użytkowników - posty?

 

@ Dijkstra jeżeli uważasz, że zwrot "w Twoim gimnazjum" - nie jest sarkastyczny, być może sam do tej szkoły uczęszczasz - w takim wypadku rozumiem kontekst; "Do allego też pisałeś, żeby wyłączyli komentarze? O_o" - nie wiem czy wiesz, ale na Allegro obowiązuje moderacja komentarzy będących pomówieniem; "Nie wiem dlaczego w ogóle uważasz, że w sytuacji, gdy ktoś dostaje ileśtam minusów to wina leży po stronie tego, kto daje minusy, a nie tego, kto je otrzymuje" - przeczytałeś dokładnie moje wypowiedzi w tym temacie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeczytałem. Wciąż uważam, że są głupie. Nie dociera do Ciebie, że nikt inny nie miał nigdy focha z powodu tego, że dostał ileśtam minusów i nie robił z tego powodu kolejnej ogólnokrajowej telenoweli?

 

Co z tego, że na allegro obowiązuje moderacja komentarzy? Ja piszę o systemie oceny - niewerbalnym. Takie gwiazdki się klika. Każdy może kliknąć jedną gwiazdkę, podczas gdy obiektywnie transakcje można by ocenić na 4 gwiazdki. Ludzka złośliwość. Takie czasy. Nic na to nie poradzisz. W życiu wielokrotnie będziesz miał do czynienia z takimi rzeczami. Zdrowy, dorosły człowiek umie sobie z tym radzić lub płaci specjaliście za pomoc.

 

Nie odzywałem się na tym forum od dość dawna, odezwałem się w tym temacie, ponieważ jest jawnie niedorzeczny. Zamiast sugerować innym, żeby udali się do psychologa, ponieważ w sposób niegramatyczny kazali Ci iść sobie z powodu popełnienia przez Ciebie posta totalnie nic nie wnoszącego do tematu (muszę Ci to przekazać explicite, bo zdaje się tego nie odkryłeś) zastanów się, czy nie jesteś jakoś specjalnie przewrażliwiony na punkcie swojej osoby, nie masz problemów  z samooceną itp. Kilkuletnie dzieci znajomych lepiej znoszą krytykę w przedszkolu, niż Ty. 

 

Proponuję Ci albo zmienić postawę na mniej egocentryczną i roszczeniową, albo zmienić forum. Temat zamykam dla Twojego dobra, ponieważ z Twoich odpowiedzi ekstrapoluję bana w najdalej drugiej kolejnej.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że mój zmysł pająka mrowił prawidłowo po pierwszym temacie autora. 

 

edit:

 


(...)ponieważ z Twoich odpowiedzi ekstrapoluję bana w najdalej drugiej kolejnej.

 

Przewinąłem do następnej wypowiedzi usera i zmieniłem status.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i został ściągnięty, ale tak samo jak ty, więc ...

 

Kwestia taka, czy niska aktywność userów na forum nie była spowodowana przez moderatora, który swoim żenującym zachowaniem nie zniechęcał do dalszego udzielania się. Może pora zdać sobie sprawę, że każdy był noobem i zadawał głupie pytania. Nawet na tweaku. Ważne, żeby tego nooba naprostować i wychować tak, aby generował dobrej jakości content i liczbę odsłon. NIe trzeba mieć stażu na pc.com.pl, czy voodoo.strefie, albo zauważyć, że "ić stond" nie wpisuje się w tę konwencję.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia pomiędzy newbie a noobem. Pierwszego da radę naprostować. Ba, 90% newbie którzy zadali sensowne pytanie w sensownym miejscu nadal ma aktywne konto. 9% nawet nie potrzebowało zakładać konto dla tematu bo odpowiedź udzielała szukajka. 

Dawno temu za czasów tweka i moderacji reeda czy wunata pierwszy post w odpowiednim wątku pojawiał się gdy wyczerpały się zasoby umieszczone wcześniej na forach. Ludziom się chciało znaleźć informację.

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... to samo czytałem w ubiegłym dziesięcioleciu. Nic się pod tym względem nie zmieniło, niektórym się chciało, innym nie. Procent takich userów pozostaje bez zmian, tylko ich bezwzględna liczba się zwiększa. Rzucasz ogólnikami, ale w rzeczywistości nie jest tak źle. Nie zmienia to faktu, że mod jest od prostowania, a nie dziecinnych wstawek prowokujących do robienia burdelu z tematu. Zresztą skoro zostałeś pozbawiony tego stanowiska, coś jest na rzeczy. Nie widzę sensu w dalszej dyskusji, bo marco w poście wyżej podsumował sprawę.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz wiedziałby co zrobić.

 

Z niecierpliwością wyczekuję moderacji tego tematu w nowym stylu Dołączona grafika

Arcytrudne zadanie! Zwołajmy całe gremium redakcyjne, niech obraduje do skutku Dołączona grafika Sądząc po sygnaturze, jako moderator możesz chyba przenieść temat do zbiorczego, poinstruować autora i będzie po sprawie? Tutaj nie potrzeba "nowej jakości" tylko działania wg standardowych procedur. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma(było :< )nic lepszego niz ogladanie tematow j/w, ktorymi zainteresował sie orgiusz :D zawsze konstruktywna odpowiedz i klient od razu wiedzial gdzie jego miejsce. Problem w tym, że czasy ludzi, ktorym sie chciało jak ktos juz wyzej wspomnial minely bezpowrotnie.

 

ps: wpominajac stare fora...pcmaniak Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz wiedziałby co zrobić.

 

Z niecierpliwością wyczekuję moderacji tego tematu w nowym stylu Dołączona grafika

 

 

Widziałem. Drugi post autora rozbawił mnie do łez.

Prawie się przełamałem aby dać odpowiedź co myślę o zestawie bez napędów i płyt głównej. Oraz konkretów takich jak podanie tytułu, temperatur oraz zrzutu monitoringu podstawowymi narzędziami systemowymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michcio14

Odświeżę temat.

Mnie jakiś "moderator" zminusował jak stwierdziłem że minusem matrycy AMVA+ jest smużenie w grach.

Śmieszą mnie te nerdy przed monitorem co dają minusy :)

No ale gdzieś się trzeba dowartościować i poczuć wyższość, kozaki w necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomówienie, nie stwierdzono żadnego minusa u ciebie od moderatora forum.

Dostałeś ode mnie ostrzeżenie za zwracanie się do rozmówcy "pseudointeligencie".

 

No ale gdzieś się trzeba dowartościować i poczuć wyższość, kozaki w necie...

Jeśli się już dowartościowałeś wycieczką pod adresem użytkowników forum purepc, może pozostać tutaj już tylko twoja dusza, jako że dzisiaj Zaduszki.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to teraz dostaje się bana na forum? Za zwrot "No ale gdzieś się trzeba dowartościować i poczuć wyższość, kozaki w necie..." albo "pseudointeligencie" ? Poprzednich wpisów tego gagatka nie mogę sprawdzić, jednak jeśli tyle wystarczy do odstrzału, to wydaje się bardzo niskim progiem. Może mam odmienne pojęcie kultury słowa, niemniej tych zwrotów nie nazwałbym na tyle obraźliwymi, żeby od razu gościa banować. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś dostał ostrzeżenie za obrażanie innych (do Dammerona zwracał się "pseudointeligencie") powinien podwinąć ogon pod dupę i siedzieć cicho. Ten zaś robi sobie wycieczki pod adresem "moderatora".

 

Dziękuję, nie mam zamiaru współegzystować z takimi na tym forum.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...