Skocz do zawartości
Krzem

Czy potrzebna nam reputacja? Przedstawię Wam pewną historię:

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Czy jakiś moderator mógł by sięw końcu zając tymi złośliwymi skandalicznie sie zachowującymi osobami ? Niech ktoś zrobi z nimi porządek i wyczyści mi liste z ich działania

 

Też zacząłem minusować Twoje posty. Bo mogę póki mam limit. I każdy ma ten system reputacji tam gdzie jego miejsce. Gdybyś pisał cokolwiek z sensem to na te 2 osoby byłoby 3 które wyciągnęły Cię poza poziom dna.

Zdradzę Ci sekret - jak ograniczysz debilne posty do minimum to już nie będą mogli dokładać do stosu.

Oczywiście, że zabrania. Bez wątpienia jest to forma reklamy.

 

 

Chyba, że twoim zdaniem

podchodzi pod

 

 

Bierzesz udział w programie xkomu, wciskając gdzie się da linki do sklepu, bo Ty uważasz, że to jest okej... Jedynie fakt, że regulamin tego nie zabrania trzyma Cię jeszcze na tym forum, ale takie wklejanie postów na łeb na szyję bez zastanowienia i sensu... ciesz się, że na minusach się to kończy. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz udział w programie xkomu, wciskając gdzie się da linki do sklepu, bo Ty uważasz, że to jest okej... Jedynie fakt, że regulamin tego nie zabrania trzyma Cię jeszcze na tym forum, ale takie wklejanie postów na łeb na szyję bez zastanowienia i sensu... ciesz się, że na minusach się to kończy. 

No to zaraz się koledze laprekuan przyjrzymy czy nie jest typowym naganiaczem... I jeśli tak, to będzie duuuży minus. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w linkach chyba nie jest, a raczej w merytoryce posta...

 

Zauważ, że linki mają refy co pozwala podejrzewać, że sprzęt jest dobierany ze względu na sklep a nie na zapotrzebowanie. Ja wiem, że xkom ma sporą ofertę, potrzeby laptopów są w miarę elastyczne i dzięki temu da się nagiąć pewne "porady". Oczywiście nie ma idioty, który do zastosowań domowych i worda poleca i7 z GTX980M, ale też pozwala sądzić, że owy naganiacz "nagina" potrzeby kupującego tak, aby pasowały pod aktualną ofertę sklepu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak nagina na kwocie, wyposażeniu, jakości itd... a inni go prostują i podają lepsze oferty to ja nie widzę problemu, przynajmniej zainteresowany sobie porówna i wyniesie lekcję. Przecież nikt tu alfą i omegą nie jest, prawda? Sam zainteresowany chyba też nie oczekuje tutaj Wyroczni, a raczej rad, nauki, propozycji i jakiegoś przekroju sytuacyjnego. (Oczywiście dostosowanego do jego potrzeb)

Problem, gdy jest to jedyna propozycja i to nienajlepsza, czy tez rażąco niestosowna - rozumiem, że za to minus.

 

Co do minusów, to po coś one chyba tu są, a nie, bo można dać, bo tak i uj? Wprowadzać też mogą w błąd, ktoś napisze kawał, komuś się nie spodoba - minus, wyrazi opinię w luźnych tematach - nie podoba się innemu - minus, a merytorycznie może pisać przecież całkiem sensowne rady w tematach PC. Nie no oczywiście, może pisać tylko w nich... o to chodzi?

 

Oczywiście minus w moim post wyżej w pełni zasłużony, hahaha.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam zasad wynagradzania partnerów wspomnianego sklepu, obserwując wiele tematów podejrzewam, że "naginanie" dotyczy marki laptopa. 

Czy przypadkiem nie jest tak, że jedna marki dają lepszą prowizję partnerowi od innych marek? Wypowiedzą cię panowie partnerzy x-kom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec najlepiej byloby dodac do regulaminu cos takiego ze mozna polecic dokladny model, ale niech czlowieczek sobie szuka sam po sklepach.

Bo w tej chwili laprekuan wraz z kaijitsu napierdzielaja jak najeci tym x-kom

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te posty obydwóch Panów, linki do lapków x-komu, ale szczerze, to nie wiem, co mam tam widzieć podejrzanego. "partnerid" ? To coś zmienia?

 

http://www.x-kom.pl/p/209700-notebook-laptop-13-3-lenovo-m30-70-i3-4005u-4gb-500.html?partnerid=100180188&sm12=MTY=&ts=1433256006&token=b258d444a4f22e19889ee4555223f5ef

http://www.x-kom.pl/p/209700-notebook-laptop-133-lenovo-m30-70-i3-4005u-4gb-500.html

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci tłumaczę.

 

Zauważ, że sami promujecie morele.net więc... 

Purepc.pl poleca morele.net na swoim portalu, forum. Purepc ma pewnie z tego jakieś korzyści (nie znam żadnych postanowień porozumienia pomiędzy Purepc  a morele.net). Purepc poleca morele na SWOIM portalu, forum. Sami utrzymują forum i portal, sami go promują itd.

Użytkownicy (w tym ja) nie mają żadnych profitów z tytułu polecania morele.net. Stali użytkownicy mogą swobodnie polecać inny sklep. Jak ktoś rejestruje nowe konto i od pierwszego postu usilnie promuje jakiś sklepik, może się liczyć z reakcją.

 

Panowie partnerzy wchodzą z butami i chcą zarabiać na cudzym podwórku.

 

 

Czy przypadkiem nie jest tak, że jedna marki dają lepszą prowizję partnerowi od innych marek? Wypowiedzą cię panowie partnerzy x-kom?

Przez 16h nikt tu nie trafił z partnerów x-kom? 

http://salesmasters.x-kom.pl/aktualne-prowizje

 

Tabela prowizji pozwala mi uznać, że panowie nie polecają najlepszego laptopa tylko najwyższą prowizję.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie Klaus. Kwestie wewnętrzne to już nie moje podwórko, więc nie wtryniam się. Rozumiem dylematy.

 

PS Mnie osobiście to nie przeszkadza, bo przecież i tak kupię to co ja chcę w najkorzystniejszych dla mnie warunkach i powiem, że X-kom raczej nie jest najtańszy, a i Ci panowie nie są gwarantem najniższej ceny, a proponowany model i tak poszukam na ceneo, czy gdzie indziej.

 

Co do minusików, to naprawdę ma się wrażenie, że pojawiają się, bo tak i [łaciński]... z ciekawości chciałbym widzieć np w profilu, kto mnie osobiście tak lubi, choć domyślam się, hahaha.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz. 

 

a proponowany model i tak poszukam na ceneo, czy gdzie indziej.

Problem jest nie w sklepie, tylko w tym, że proponowany model nie musi być najlepszą opcją. Oni nie polecają tego z nudów, z chęci pomocy a z chęci zarobku. Jeśli mają rozrzut prowizji od 0,5% przez 2-3% do 7%, nie potrafię uwierzyć, że kierują się dobrem pytaka a nie wysokością prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w linkach chyba nie jest, a raczej w merytoryce posta...

 

Wracamy do merytoryki, która przez chęć zysku jest devil. ;) , to też rozumiem i za to mają minusiki pewnie... między innymi.

 

Do podwórka nie wtrącam się, to już musicie sami z nimi omówić, albo i bez nich.

 

PS Co do prowizji, ja kupiłem 970-kę MSI 100ME opcja nie najlepsza przecież, wystarczyła by przecież gaming lub OC, czy też Palit. A niby ten sam towar. Dałem chłopakom zarobić ;) Rozumiem, też Was.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale sklep morele.net również prowadzi program partnerski tylko bardziej ukryty. Każdy partner polecający produkty sklepu morele posiada swój Google Doc w chmurze, w którym podaje linki do miejsc, w których polecał sprzęt. Z końcem miesiąca jest rozliczany ze swojej pracy indywidualnie. Za poprowadzenie tematu do końca (nie dopytałem o co dokładnie chodzi) jest dodatkowa prowizja. Na PPC również są partnerzy sklepu morele, którzy w sposób naturalny wtopili się w użytkowników - w końcu PPC oficjalnie poleca ten sklep. O innych forach nawet nie wspominam.

 

Tematem programu partnerskiego zajmuje się Pan Paweł Kosturek z morele.net. Morele oferuje stałą stawkę od posta lub od "poprowadzenia tematu" bez znaczenia jaki sprzęt został polecany (drogi/tani). Jest możliwość podpisania normalnej umowy, która gwarantuje stałe stawki. Jeżeli ktoś chce zgłębić temat to trafi do źródła.

 

Klaus jeżeli twierdzisz, że polecane są wyłącznie laptopy z największą prowizją wskaż temat gdzie takowe są polecane zamiast realnie lepszego sprzętu w niższej cenie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus jeżeli twierdzisz, że polecane są wyłącznie laptopy z największą prowizją wskaż temat gdzie takowe są polecane zamiast realnie lepszego sprzętu w niższej cenie.

Nie wskażę, nie znam się na tym. Widzę, że system premiowania jest pod tym względem patogenny. To poważnie podważa (w moim osobistym odbiorze) rzetelność propozycji.

 

Jeśli twierdzisz, że się mylę, wytłumacz mi skąd te waśnie pomiędzy poszczególnymi partnerami x-kom, skąd te minusy w reputacji, raporty moderacyjne jednego partnera na drugiego?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wskażę, nie znam się na tym. Widzę, że system premiowania jest pod tym względem patogenny.

 

Więc nie zarzucaj z góry, że ktoś tak postępuje. Niejednokrotnie podawany jest sprzęt z prowizją 0,5% ponieważ w danym budżecie jest najlepszą opcją - duża część asusów, msi, HP. W wysokich prowizjach jest jedynie garstka modeli i nie jest to sprzęt podawany w każdym topicu. Tym bardziej nikt nie podaje sprzętu ponad ustalony przez autora budżet w celu wyłudzenia prowizji.

 

Temat rzeka, analogicznie postępuje morele.net z tym, że tam stawka jest zawsze taka sama (niektóre sprzęty mają wyższą) więc partnerzy odpowiadają w sposób powtarzalny vide porady zakupowe odnośnie sprzętu PC na PPC oraz innych forach o tej tematyce. W przypadku morele tak na dobrą sprawę nie ma znaczenia czy polecasz jedyny słuszny sprzęt, liczy się link i nakierowanie potencjalnego klienta do sklepu. Rzetelność takich propozycji również jest do podważenia.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za studenckich czasów zajmowałem się amatorsko produktami szybkozbywalnymi przykładowo na artykule za 200zł miałem 50 zł dla siebie. Średnio na szychtę 6-8 się opchnęło.

Oczywiście umowa śmieciowa, ale kasa była i to naprawdę dobra, ja na dekadę temu.

 

Osobiście jednak, sposób zarobkowania wzbudzał w mojej głowie ostrzegawcze impulsy o nadużywaniu naiwności ludzi, dlatego nie poszedłem w ten teren.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię otwarte dyskusje o wszystkim i cenie zdanie każdej osoby, ale obrażanie się i wyzywanie to dla mnie nieuzasadniona agresja i ja bym za coś takiego konta usuwał,

 

Co to ma do reputacji, czyli "-" i "+"

 

Poza tym, zawsze możesz to zgłosić moderacji, ale nie Tobie oceniać pracę Załogantów.

Wyrazić opinię możesz, a nawet zalecam. Szczerze, prosto z mostu, bo to najlepszy przekaz. Oczywiście z kulturą.

 

Zawsze i wszędzie znajdą się takie chamy, buraki, betony, święte krowy... co zrobić, życie. Masz taką ładną opcję Ignoruj użytkownika.

 

PS

 

Konta usuwa się, jeżeli nie da się reformować. Są jeszcze inne narzędzia "temperowania". 

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kont się nie usuwa, bo z userem jest powiązane wiele rzeczy i oznacza to wywrócenie do góry nogami. Dlatego po prostu konta się banuje, czyli wyłącza możliwość logowania. ;]

 

Generalnie tak, ale na wyraźne życzenie, konto usuwa się włącznie z postami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, ale na wyraźne życzenie, konto usuwa się włącznie z postami.

Nie ma takiej opcji, gdy ktoś ma dużo postów w środku wątku. Zmienia się nick na "usunięty" itp, ewentualnie usuwa z postów dane osobiste czy tam jakieś fragmenty. Reszta zostaje, by potem dało się czytać tematy, w których dana osoba coś wniosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię otwarte dyskusje o wszystkim i cenie zdanie każdej osoby, ale obrażanie się i wyzywanie to dla mnie nieuzasadniona agresja i ja bym za coś takiego konta usuwał,

 

Założyłeś tu konto by reklamowąć tą firmę z twojej sygnatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...