Skocz do zawartości
crux

Brak sieci po kablu, działa na WiFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajoma ma problem ze swoim komputerem. Jej laptop Samsung RV515 jest podłączony kablem do modemu dostawcy (Multimedia). Nie posiada routera z wifi. Pod wieczór wyłączyła komputer, rano sieć już nie działała. Modem nie wykrywa połączenia z laptopem potwierdzając połączenie za pomocą lampki sygnalizacyjnej.

1. Net przez wifi działa. Udostępniłem telefonem wifi i wszystko śmiga.

2. Kabel z modemu działa. Podłączyłem swój komputer i net był natychmiast + migająca lampka na modemie potwierdzająca połączenie.

3. W managerze urządzeń w windows (Win 7 64bit Home) brak jakichkolwiek informacji o błędach karty sieciowej itp (poza info o bluetooth, ale tak jest od początku).

 

Czy padło złącze ethernet w laptopie? Da sie to potwierdzić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresacja IP sprawdzona? Może modem ma DHCP, a sieciówka ustawiona(źle) na sztywno?
Czy karta sieciowa wysyła/odbiera jakiekolwiek pakiety?

Jak masz drugi komputer to złącze najlepiej sprawdzić skrętką cross-over.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre laptopy potrafia wyłączać sieciówki w celu oszczędzania enegii.

Tylko czasami maja problemy aby się wybudzić, wtedy trzeba w menedzerze urzadzen usunac sieciowke i odpalic jeszcze raz skanowanie w pozukiwaniu sprzetu. potem zaktualizowac stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresacja IP sprawdzona? Może modem ma DHCP, a sieciówka ustawiona(źle) na sztywno?

Czy karta sieciowa wysyła/odbiera jakiekolwiek pakiety?

 

Jak masz drugi komputer to złącze najlepiej sprawdzić skrętką cross-over.

Sieciówka nie jest ustawiona na sztywno, pobiera IP automatycznie. Jak sprawdzić odbieranie pakietów przez sieciówkę? Niestety nie mam kabla aby połączyć oba komputery,

 

Niektóre laptopy potrafia wyłączać sieciówki w celu oszczędzania enegii.

Tylko czasami maja problemy aby się wybudzić, wtedy trzeba w menedzerze urzadzen usunac sieciowke i odpalic jeszcze raz skanowanie w pozukiwaniu sprzetu. potem zaktualizowac stery.

Jeżeli działa WiFi to nie oznacza, że sieciówka działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka nie jest ustawiona na sztywno, pobiera IP automatycznie. Jak sprawdzić odbieranie pakietów przez sieciówkę? Niestety nie mam kabla aby połączyć oba komputery,

Pakiety sprawdzić możęsz w Panelu Sterowania>>Centrum Sieci i Bezpieczeństwo>>Połączenie lokalne #

lub np. w cmd pingując bramę w tym przypadku modem.

Jeżeli działa WiFi to nie oznacza, że sieciówka działa?

To dwie oddzielne karty sieciowe, więc jedna może działać druga nie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net po kablu zaczął działać. Najgorsze, że nie wiem do końca z jakiego powodu. Jedyne co zrobiłem to wyłączyłem oszczędzanie energii związane z  wyłączeniem karty sieciowej. Po pierwszym restarcie nic się nie zmieniło, ale po jednej dobie włączyłem komputer ponownie i działa.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie numery jeszcze moga się zdarzać, jak masz urządzenia podłączone pod róźne gniazdka elektryczne oraz masz kable bez izolacji elektrycznej.

Wtedy są róznice w napięciach międz urządzeniami i to potrafi zakłócić pracę, aż stany sie wyrównają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...