Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!

No więc nareszcie rok szkolny się w dniu wczorajszym zakończył i teraz mając już w.w. budżet mogę przystąpić do złożenia super wydajnego, mocnego komputera typowo do gamingu z wysoką liczbą FPS na ultra w FullHD czy 2560x 1440.

No i tutaj proszę Was, o pomoc w dobraniu najwydajniejszych w swojej cenie komponentów i rad dla mnie jako nabywcy, gdyż kupując sprzęt za taką sumkę chcę uzyskać aprobatę specjalistów a propos najlepszej wydajności w swojej cenie i tak abym zmieścił się w kwocie 6500zł z systemem. (Na czystą pakę przeznaczam więc 6150)

Pytania:

Czy zamierzasz podkręcać: Ma się rozumieć Dołączona grafika

Masz peryferia, monitor  etc? Wszystkie peryferia mam ( w niebieskiej tonacji, więc wiadomo, że kolor nie gra większej roli, ale chciałbym już zachowac kolorystyczną spójność) Co do monitora to kiedy dozbieram fundusze planuje zakup monitora Eizo Foris FS2333

Do czego wykorzystujesz komputer: gry, streaming, trochę grafika i rendering

Potrzebne Ci porty 3.0 na przodzie: Owszem

Układ dżwiękowy: Przyda się 7.1 choć raczej Xonara dokupie w przyszłości

 

Tak jak mówiłem do końca roku szkolnego uzbierałem całą kaskę, tak więc komputer będę już kupował (nareszcie) na dniach czyli zapewne już w sobotę czy niedzielę (potem wyjeżdzam na obóz, ale spokojnie mogę również na nim monitorować zakup Dołączona grafika), więc serdecznie proszę o szybką pomoc!

 

Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedzi! Dołączona grafika

Edytowane przez Paradoxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,17

 

Różnicę w cenie przeznacz na budę (np Fractal Define R4) i większe dyski: SSD dałbym 256GB - spokojnie pomieści wtedy i system, i wszelkie aplikacje, a HHD można zwiększyć do np 2TB, jeżeli planujesz na nim trzymać takie rzeczy, jak np filmy HD (i zamiast Seagate'a brałbym WD Green - może i wolniejszy, ale znacznie cichszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Zapomniałem napisac: w związku z Oc planowanym do 4.6 ghz preferuje przewiewne i funkcjonalne obudowy zamiast wyciszających więc Fractal Define R4 odpada w przedbiegach raczej

Co do dysków:

Nie potrzebuje 2TB Hdd gdyż nie trzymam tylu rzeczy i nie zaśmiecam komputera mnóstwem programów.

SSD już i tak wystarczy mi 128gb bo jest to sporo, a nie ma sensu dokładać 2x tyle kasy na SSD. Dysponując budżetem 6500pln wg. mnie można pokusić się o naprawdę super wydajną 780-tkę więc prosiłbym raczej o zestawy z mocniejszym GPU choć 770 to już i tak super wydajny high-end

 

Ja złożyłem coś takiego. Obudowa Cooler Master 690 II Advanced ponieważ bardzo cenię obudowy tej marki i oprócz wielu przydatnych funkcji np. stelaża na cięzsze GPU posiada stylowy, lekko agresywny wygląd i niebieskie podswietlenie. Porty 3.0 i wiele innych funkcjonalnych zastosowan. http://www.morele.net/inventory/info/oBtZoz/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz większy HDD. Pojemność twardzieli powinieneś dobierać na zasadzie "to co potrzebuję x2", ponieważ nie powinno się zapełniać dysku na więcej, jak 60-70%. Po tej wartości dysk zaczyna znacznie tracić na wydajności.

 

Nie ma też sensu dopłacać do tej mobo, którą podałeś, no chyba, że zamierzasz się bawić w extreme OC na turniejach.

 

No i wybrałeś chyba najdroższego 770, jakiego się dalo. Spójrz lepiej na tego, ponieważ jego cena jest wybitnie niska:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-770-phantom-4gb-426018336-2999-585530/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i wybrałeś chyba najdroższego 770, jakiego się dalo. Spójrz lepiej na tego, ponieważ jego cena jest wybitnie niska:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-770-phantom-4gb-426018336-2999-585530/

Przecież to jest 760-tka... błąd morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie pasuje w tym? http://www.morele.net/inventory/info/mMqVSl/ Ktoś się napracował nie po to,żeby było ładnie.

 

Jak typowo do gier to   http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,16  i dodaj swoją obudowę i zmiń kartę graficzną na GTX780  

Edytowane przez obijak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

Caleb oraz Wy, forumowicze doradzaliście mi w sprawie sprzętu i podzespołów do nowego komputera do którego niektóre części są już zamówione, jednakże mam problem przy wyborze obudowy- mianowicie Cooler Master 690 II Advanced, na pewno będzie to ten model jednak mam problem przy wyborze "typu" tej obudowy, wyjaśniam o co chodzi: Mianowicie chcę w przyszlosci zrobić WC procka i grafiki i nie wiem czy brać zwykłą wersję , czy 40PLN droższą wersję " z oknem". Jednak na morele.net widziałem opinie klienta który zakupił wersje z oknem że jego egzemplarz nie ma charakterystycznego stelaża do podtrzymywania kart graficznych, wiec tutaj szczególnie zwracam się do osób które posiadają takowe obudowy: Czy wasze paki mają tak jak wersja "bez okna" filtry przeciwkurzowe i stelaż do GPU?

2. sprawa: Póki co zdecyduję się na chłodzenie powietrzem i mam tutaj dosyć high-end'owe Cooler na oku czyli:

- Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme - 360pln

- Noctua NH-D14 - 330pln

 o Coolerach Noctua'y słyszałem bardzo dobre opinie, o Thermalrighcie jedynie w wersji Macho, a ten Silver Arrow Extreme został przeze mnie wyczajony na cooling.pl, nawet był "rzut okiem" w jednym z filmów chłodzenie.net na niego. 

Tutaj moje pytanko: Czy ten Thermalright jest naprawde wydajny pokroju Noctua'y albo i wydajniejszy ? I tutaj najważniejsze pytanie: Który cooler wg. was jest lepszy, godniejszy zaufania itp, - który mam wybrać

 

Z góry dziękuję i tak jak pisałem w temacie licze na szybkie odpowiedzi, gdyż obudowę zamawiam lada chwila.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 1. Mam wersje Advanced bez okna kupioną już jakiś czas temu i tak jak każda Adv powinna moja posiada podpórkę pod kartę graficzną i filtry przy każdym wywietrzniku(po za tymi dwoma na ścianie bocznej). Ale jak przeglądam opisy wersji z oknem to nigdzie nie widzę wzmianki o podpórce więc mogli z niej zrezygnować, gdyż zasadniczo posiadam starszą wersje bez USB 3.0(panel IO tez inaczej wygląda) Najlepiej zapytaj się opiekuna obudów na morele, ale nie zdziwiłbym się jakby ów stelaż znikną z dołączanych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...