Skocz do zawartości
KeyBall

AXP 1800+ (Palomino) - fenomen!!! :))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj zacząłem się bawić w overclocking mojego Palomino. Wiem, że zaraz zostanę wyśmiany przez posiadaczy T-Bredów czy Bartonów, ale mam ciekawostkę. Otóż obniżyłem mu napięcie z nominalnego 1.75V na 1.65V i co ciekawe idzie. Może nie byłoby w tym żadnego cudu, ale jednocześnie przetaktowałem FSB na 144 i normalnie poszedł (niestety moja płyta Jetway V266B dalej nie pociśnie). To może też wcale nie byłoby dziwne, gdyby nie to, że na standardowym 1,75V nie da rady - np zwisy podczas startu windy, czy w samej windzie. Temperatura raczej nie ma z tym nic wspólnego, gdyż różnica wynosi ok. 2 stopni (teraz mam 53-56 w stresie ). Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się pobawić na dobrej płycie głównej - u kolegi czy coś takiego - zobaczysz na ile stabilnie pracuje ten procesor. Co do magii różnych komputerowych komponentów, to już wszyscy się przyzwyczaili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cienkie napięcie 5V i dysk Ci się wywala przy Vcore 1.75V

Zmniejszasz Vcore, 5V idzie do góry, komp odpala, ale nie wiadomo, czy proc stabilny- jeżeli faktycznie działa to tak, jak domniemuje, to nie, bo Vcore będzie skakać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cienkie napięcie 5V i dysk Ci się wywala przy Vcore 1.75V

Zmniejszasz Vcore, 5V idzie do góry, komp odpala, ale nie wiadomo, czy proc stabilny- jeżeli faktycznie działa to tak, jak domniemuje, to nie, bo Vcore będzie skakać...

Mozliwe, ze mam cienkie 5V, ale plyta przy starcie pokazuje zarowno przy 1,75, jak i przy 1,65 - 4.99 V - tak wiec nie sadze, ze 0,01V az taka roznice by robilo. Proc jest stabilny (przynajmniej wczoraj byl, jak go 2 godziny CPUburnem smazylem ). Przechodzi tez pare razy 3Dskwarka - wlaczony loop, ok. 10 razy - dluzej nie chcialo mi sie testowac. A Vcore to mi skakal juz na 1,75 - raz bylo 1,74, raz 1,76, tak wiec jestem przyzwyczajony. Zreszta co do napiec - moja plyta moze mi podawac nieprawidlowe wartosci. Wiem rowniez, ze wydajnosci sie z niej zadnej nie osiagnie. Przykladem moze byc np. moj Radek 8500pro, ktory teraz (po podkreceniu proca!!!) ma ~7800 pkt. w 3Dskwarku, co wydaje mi sie wartoscia cokolwiek smieszna, gdyz u kumpla moj radek ma juz ok. 8600-8800 na niepodkreconym 1800+. Wniosek z tego - nowa plyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...