Skocz do zawartości
Okti

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję pomocy w upgradzie mojego komputera.

Niestety obecny sprzęt nie wystarcza do mojego użytku.

Komputer będzie używany szczególnie do grania, ale również chciałbym zacząć streamować gry.

Części nie będę prawdopodobnie kupował na raz oraz nie chciałbym wydać więcej niż +/- 700 zł na pojedyńczą część.

Mój aktualny sprzęt to:

 

Procesor - AMD Athlon II X3 445

Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTS 250

RAM - GoodRam 2GB DDR2 800MHz CL6

Zasilacz - Modecom Premium 500W

Płyta głowna – Nie pamiętam dokładnej nazwy modelu (jestem aktualnie na wakacjach), ale była to płyta Gigabyte, wspierająca mój aktualny procesor, USB 3.0, dwukanałowa pamięć DDR2(Dual Channel).

 

Na początek mysłałem o zakupie nowej płyty głownej (ze względu na RAM) i procesora, jednakże nie jestem bardzo obeznany w temacie Hardware'u.

Za pomoc z góry dziękuję Dołączona grafika .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części nie będę prawdopodobnie kupował na raz oraz nie chciałbym wydać więcej niż +/- 700 zł na pojedyńczą część.

hmmm czyli lepiej złożyć nowy komputer bo masz jakieś 4000zł na kompa ;. Określ jaki masz budżet maksymalny bo jeśli na pojedynczą część masz aż 700zł to pewnie lepiej coś nowego złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na calość nie chcę przeznaczyć więcej niż ok. 3800 zl. Ale częsci nie będę kupował na raz, tylko po kolei. Dlatego chciałbym zacząć od części na których calość miałaby się opierać, a które po zakupie mógłbym wkomponowywać w mój aktualny sprzęt.

Mam nadzieję, że zrozumiale to wytłumaczyłem :)

Edytowane przez Okti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na calość nie chcę przeznaczyć więcej niż ok. 3800 zl. Ale częsci nie będę kupował na raz, tylko po kolei. Dlatego chciałbym zacząć od części na których calość miałaby się opierać, a które po zakupie mógłbym wkomponowywać w mój aktualny sprzęt.

Mam nadzieję, że zrozumiale to wytłumaczyłem Dołączona grafika

Jeszcze jedno Dołączona grafika, będziesz podkręcał ? Jeśli nie:

Intel Core i5-4570 BOX - 800zł

Gigabyte GA-H87-HD3 - 350zł

2x 4GB Patriot 1600 MHz - 250zł

SilentiumPC Deus 500W - 200zł

razem: 1600zł ( To zmienić w pierwszej kolejności)

Grafika: MSI GTX 770 Gaming - 1600zł

Razem: 3200zł

Do tego dołożyłbym dysk SSD na system i programy przede wszystkim : Plextor M5S 128GB - 370zł

razem 3570zł

i zwykły HDD ewentualnie jeśli potrzebujesz miejsca jeszcze: Seagate Barracuda 1TB - 240zł

Razem: 3810zł

Jeśli będziesz podkręcał trzeba zmienić będzie procesor i dopłacić około 100-150zł, zmienić płytę i dopłacić około 100zł i chłodzenie około 120zł  i zasilacz mocniejszy około 50zł razem trzeba dopłacić około 350 - 400zł oczywiście obudowa też musi być odpowiednia jeśli chodzi o wentylalcje i wielkość

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam podkręcać.

Jedyne co mnie nurtuje to RAM.

Czy Pamięć  Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz  nie będzie lepszą opcją ?

Ogólnie to każdy ram będzie dobry do tej platformy, ten co podałeś ma takie same parametry jak ten który Ja podałem, mój w sumie jest lepszy ponieważ ma napięcie 1,5V a Twój 1,65 a im mniejsze tym lepiej, natomiast radiatory na ramie w Twoim przypadku to bajer Dołączona grafika

Widziałem, że wcześniej spytałeś czy Twój obecny zasilacz jest do wymiany - tak jest do wymiany

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...