Skocz do zawartości
lukaszm

jakie urządzenie laserowe wybrać czy może jednak atramentowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego lecz nie mogę się zdecydować czy atrament czy laser? Jeśli laser to patrząc na ceny i mój budżet - max 800zł wystarczy tylko na czarno-białą za tą samą kasę mógłbym kupić kolorową atramentówkę z tym że w życiu miałem 3 drukarki atramentowe i mam ich serdecznie dość zasychający tusz, paski na wydrukach, napełnianie pojemników i związane z tym kombinacje aby działały. Korzystałem z kilku modeli laserówek (mono) m.in firmy OKI, kończył sie toner, kupowało się nowy co któraś wymiana należy wymienić bęben zero problemów jedyny problem to cena tonera i bębna [:)] Aktualnie mam HP c4580 patrząc po cenach i danych producenta na wydrukowanie 2000 str (pojemnik hp350xl) muszę wydać 296zł natomiast na toner do urządzenia wielofunkcyjnego Brother kosztuje mnie 233,13 i mogę wydrukować na nim 2600str. co 4-5 wymiana tonera muszę wymienić bęben który wystarcza na 12000str i kosztuje 273,05. Przewaga atramentówki byłaby taka że mam kolor, z tym że z niego aż tak często się nie korzysta.

Co radzicie? Jeśli już laserówka to z osobną wymianą bębna czy jak?

p.s. urządzenie musi posiadać port ethernet i fajnie jakby był full duplex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...