Skocz do zawartości
mister_p

SilentiumPC Gladius M40 VS FractalDesign Core 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem jedej z tych dwóch obudów - może moglibyście mi poradzić. Jak na razie mam następujące przemyślenia:

1. Wentylatory: 3 x 120 (SPC) VS 120 + 2 x 140 (FD) - punkt dla Core 3000

2. Filtry przeciwkurzowe - punkt dla M40 (dodatkowy filtr na dole + zdejmowany filtr na topie)

3. Sterowanie wentylatorami - regulator obrotów (FD) VS trzy dwustopniowe przełączniki (SPC) - tutaj chyba punkt dla Core 3000. Przełączniki wydają mi się dziwaczne, a regulator wypnę ze śledzia i zamontuję sobie na frontpanelu 5,25" (własna konstrukcja)

4. Zatoki 5,25" - Core 3000 ma tylko dwie sztuki - wystarczy mi raptem na DVD i wspomniany wyżej panel. Tu punkt dla M40 (3 szt.)

5. Stacja dokująca do dysków to oczywiście plus dla M40

6. Więcej miejsca na organizację kabli jest w Core 3000 - to plus bo nie posiadam modularnego zasilacza...

 

Kolejne rzeczy to kwestia gustu - obie są podobne, ale chyba Core 3000 jest mimo wszystko ładniejsza. Ma fajny, mały reset :) Diody hdd i zasilania mnie nie obchodzą - zastępuję je własnymi wskaźnikami na panelu.

Zależy mi na ciszy, więc może mi podpowiecie - czy wentylatory dołączane do Core 3000 są znacznie lepsze od tych w zestawie z M40? Pewnie wielu użytkowników miało podobny dylemat bo to obudowy w podobnej cenie oferujące podobne możliwości - może zwrócicie mi uwagę na coś co przegapiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy te budy są w podobnej cenie - chyba że dla ciebie różnica cenowa 50-90 zł to podobna cena . 

 

Konkurencją cenową dla Core 3000 jest model Regnum L50 , np. morele.net różnica cenowa to tylko 11 zł . 

 

3 wentylatory w zestawie - 2x120 mm + 1x140mm , 4 x 5,25" , także ma filtry . 

 

Warto go też rozważyć . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie Regnum L50 ale niespecjalnie mi się podoba... Niby wszystko ma - filtry, dużo miejsca, wentylatory itd, ale regulator obrotów na topie, przyciski power/reset i sanki do dysków wydają mi się jakieś tandetne - już M40 sprawia lepsze wrażenie (oczywiście mówię o zdjęciach - najlepiej byłoby je obejrzeć "na żywo"). Koszyk na dyski jest jednoczęściowy i nie ma możliwości zdemontowania...

 

Ogólnie coraz bardziej skłaniam się do zakupu Core 3000.

 

Czy ktoś ma doświadczenie ze stockowymi wentylatorami SilentiumPC i Fractal Design? Jak wypadają w porównaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...