Skocz do zawartości
Legnicki Kanonier

Kluczowe pytania odnośnie zakupu nowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Planuję zakup jednego z polecanych przez redakcję zestawów komputerowych w granicach 3500-4000 zł i mam trzy pytanka, które bardzo pomogą mi w nabyciu nowego PC.
 
1. Czy wstrzymać się z zakupem komputera? Czy macie jakieś informacje, że o wiele lepsze sprzęt będzie można skompletować za miesiąc lub dwa?
2. Nigdy nie podkręcałem procesora, ale czytając o tym w Internecie, widzę, że nie wymaga to większej logiki. Czy według was lepiej i wydajniej zakupić procesor odpowiedni do podkręcenia?
3. Co sądzicie na temat dysków hybrydowych? Nie ukrywam, że lepiej pracowałoby mi się na jednym dysku (zamiast jednego HDD i jednego SDD) i myślałem właśnie o opcji hybrydy o pojemności 1TB. Macie jakieś przeciwwskazania?
 
Z góry wielkie dzięki za okazaną pomoc.
Edytowane przez Legnicki Kanonier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Co sądzicie na temat dysków hybrydowych? Nie ukrywam, że lepiej pracowałoby mi się na jednym dysku (zamiast jednego HDD i jednego SDD) i myślałem właśnie o opcji hybrydy o pojemności 1TB. Macie jakieś przeciwwskazania?

Wierz mi, nie pracowałoby ci się lepiej na jednym dysku. Hybrydy mają pamięci nand flash ledwo parę giga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze kupno dwóch osobnych dysków SDD i HDD wydawało mi się trochę półśrodkiem. Mimo wszystko dyski SDD bardzo drogie jak na pojemności które oferują a nigdy nie stosowałem takiego rozwiązania. BTW. jak w takim razie zarządzacie pamięcią przy takim combo? Na SDD tylko Windows i programy, a reszta danych i np. duże gry na HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, SSD są dość drogie.

Co do pytania - na SSD instalujemy system i w zależności od pojemności tego SSD programy i gry. HDD pozostaje nam jako magazyn plików wszelakich.

Na HDD można też przenieść np. folder temp windowsa.

Jeśli nie jesteś "kolekcjonerem plików" to dysk 256GB (może nawet 128GB) wystarczy bez dodatkowego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...