Skocz do zawartości
wertpos

Procek + mobo + gpu - gry i streaming

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie komputera : Gry/Streaming ( głównie league of legends)

Maksymalna kwota : 2300zł

Których części potrzebuję : procka, mobo i grafiki

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora : 1680x1050

Specjalne wymagania : Nie zależy mi na ciszy, ale ma być w mare chłodno.

Części z poprzedniego komputera : XFX CORE 550W, Zalman z9 plus, 2x4gb 1600mhz corsair vengeance, ocz vertex 4 128gb, WD blue 1tb, Thermalright macho black white.

Własna propozycja zestawu :i5 3570k, MSI Z77a-ga55, gtx 660/760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/yZ6ua/

MSI Z77A-G43 - Płyta główna, PCI-E 3.0, LGA1155, Kompatybilna

MSI GeForce GTX 760 - Nowa karta, tańszy odpowiednik GTX 660Ti (Jeżeli dobrze mniemam). Fajna karta, dobra kultura pracy, mocna

Intel Core i7-3770K - Do kręcenia, na start mocny, wspiera HT (4 rdzenie / 8 wątków)

Jednak tutaj jest trochę drożej (2553 zł -> 253 zł drożej)

 

Ewentualnie ASRock Z77 PRO3 (334 zł)

 

Nie wiem czy poprawnie jest, niech ktoś sprawdzi. Według mnie nada się perfekcyjnie. Zamiast i7-3770K można dać i5-3570K i wtedy uzbroić się w lepszą kartę (670 albo 770)

 

P.S. Jeżeli szukasz jedynie CPU, GPU i Mobo no to czemu piszesz o ciszę/temperaturę. To robi przecież twój Cooler i wiatraki w obudowie. Jedynie na karcie (MSI TwinFrozr) jest fajne chłodzenie.

 

@EDIT

To co podałeś (Twoja propozycja) jest dobra. Jak napisałem, możesz wsiąść tańszą płytę i mocniejszy procek (do streamingu przyda się) no i karta no to spoko. Btw. MSI Z77A-GD55 (chyba o tą płytę ci chodziło)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Avarbs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy streamingu, warto zaznaczyć że potrzebny jest solidny upload łącza internetowego. Szczególnie jeżeli interesuje cię np 1080p 60 fps. Klasyczne adsl nie wyrabiają z uploadem, chyba że płacisz ekstra.

 

Ciekawa tabelka odnośnie streamowania w starcraft 2:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy lepiej kupić teraz gtx 770 i poczekać do końca roku na i5, czy lepiej teraz fx-8320 i gtx 760?

Sprzęt będzie podkrecany, to co mam teraz

CPU: Phenom II x4 965be @4,1Ghz + macho black white.

Mobo: Gigabyte ga970a-ud3

Gpu: Vertex3d hd4850

Ram:2x4gb corsair vengeance 1600mhz cl9

PSU: xfx 550w

case: Zalman z9 plus

ssd: ocz vertex4 128gb

hdd: WD blue 1tb

Komputer do gier streamowania WYŁĄCZNIE lola. Chyba że za 1600 da się złożyć lepszy zestaw gpu + cpu i ewentualnie mobo. Gram w rozdzielczości 1680x1050. Nie zależy.mi na wydajnośi typu 100 fps. Stałe 60-80 styknie ;)

Edytowane przez wertpos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...