Skocz do zawartości
eXuNN

Zestaw do 850zł :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jou, zwracam się do Was z pomocą o złożenie zestawu komputerowego tak do 850zł, chodzi o to, żeby był w miare wydajny i, żeby w coś się dało pograć, nie koniecznie na full detalach, ale tak na medium, low w miarę płynnie, komp będzie ogólnie do wszystkiego <tworzenie muzyki (kombajn FL Studio 5), do low grafiki, internetu i jak wspomniałem po części do gier>, z góry danke za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA 850 PLN zostaje Ci Allegro i używki, bo nowego PC wprawdzie (prawie) złożysz za taką kasę, ale będzie to maszyna słabiutka - bez HDD i DVD. Coś takiego (~880 PLN): 

 

Intel Celeron G1610 - 160 PLN
Gigabyte GA-H61M-S1 H61 - 152 PLN
4GB Patriot 1333 MHz CL9 - 122 PLN
Aerocool VP-450W - 129 PLN
Vertex3D HD 7750 1GB GDDR5 - 324 PLN
 
W gry na LOW i 1680x1050 spokojnie pograsz.
Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/komputer-do-gier-3d-2-x-3-4-ghz-4gb-500gb-win-coa-i3417080893.html Ogólnie co myślisz o tym zestawie? ;) Oczywiście chipset G41 płyty Asrocka wielkich osiągów nie ma, ale grafika Grforce gt610 2gb? GDDR3 w sumie by uciągła, oczywiście procek Intel pentium dual core ma tylko 4mb pamięci cache, gdy AMD FX 4100 ma jej, aż 12mb, ale planuję coś z Poznania kupić gdyż pocztą się boję, że czasem coś się rozwali, a poza tym chcę go na miejscu przetestować, a w Poznaniu za 800zł AMD FX 4100 nie dostanę, gdy w Wrocławiu ich jest od groma, więc zastanawiam się nad w/w modelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej podał Ci konfig, za którym powinieneś się rozglądać.

 

Ja skladałem niedawno coś podobnego. Podam Ci ceny, w jakich dorwałem poszczególne graty.

G1610 - 154zł (nówka, w komputroniku)

Gigabyte GA-B75M-D2V - 165zł, używana 2 miesiące, na gwarancji

4GB ramu w jednej kości - 76 zl, używany

HD 5750 - 130zł, używany

 

Do tego poszukaj

-jakiegoś używanego markowego zasilacza (~100)

-jakiś dysk na SATA (tu już cena zależy od pojemności)

-jakaś nagrywara na SATA (~30)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tykać kijem. Grafika nie do gier, procesor nie wiadomo jaki, z resztą podobnie.

 

Jedynie używki. Rozejrzeć się za jakimś E8400 & HD4850 lub wyżej.

 

Masz jakieś elementy, które możesz wykorzystać? Przede wszystkim chodzi o dysk sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z aktualnego mogę wykorzystać dysk Sata, dysk ata, trzy napędy optyczne, główny wentylator odpowiadający za przepływ powietrza <średnia 140mm>. Głównie tylko płyta anarchiczna, to samo procesor i grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa! biedne mobo tylko 4 usb, brak sata3/usb3, kondensatory elektrolityczne, cpu prądożerny i pewnie gorący

za tyle to masz w morele

 

1 462818 Pamięć Good Ram DDR3 4GB/1600 CL11 GR1600D364L11/4G 1 118,59 118,59
2 492767 Płyta główna MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-E33) 1 186,60 186,60
3 583303 Procesor Intel Pentium G2030 (3M Cache, 3.00 GHz) BOX BX80637G2030 1 221,00 221,00
Do zapłaty: 526,19

 

plus hd7750/hd7770 czy hd5750 i nie wymaga to zasilacza mocniejszego jak 350W

 

porównanie cpu http://www.anandtech.com/bench/product/700?vs=404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy - ogólnie zestaw tani, godny uwagi, ten Pentium w porównaniu do czterordzeniowego AMD w grach wypada nawet lepiej z tego co jest na porównaniu cpu, większość zestawu mieści się w granicy 530zł, a za AMD z płytą tyle samo mam ;o , więc zostaje mi około 300-400 na jakiś lepszy gfx pod gry. Z tego co się orientuję hd-7750 około 300-400zł kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila pytałeś o zestaw za 1000zl na allegro więc chyba możesz trochę naciągnąć budżet? poza tym intel ma zintegrowane gpu więc można "przebiedować" jakiś czas na nim i dokupić mocniejsze gpu później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=3420153712 Jeszcze to wykręciłem w ostatniej chwili. Phenom black edition... 4.0gzh po OC, 4gb ramu, tylko grafika.... Grafika do wyje*ki, i do tego procka chyba po prostu kupie HD5670, co o tym myślicie? Wiem, że procek strasznie prądożerny, ale mniejsza o to, zasilacz 620W, który mam na stanie da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano znów, dobrałem sobie zestaw, hmmm.. Zestaw zestawem, ale co z chłodzeniem CPU? Tutaj się zwracam do Was z pomocą, iż standardowy cooler Phenoma II x4 3,4ghz BE, jest dosyć głośny i nieefektywny. Mam Zalmana, lecz... Nie działa. 

http://allegro.pl/asus-triton-78-775-am2-am3-939-754-i3425010107.html
http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-zalman-cnps14x-pasta-stg2m-i3433660947.html
http://allegro.pl/asus-triton-81-i7i5-core2-phenom-1155-i3435688341.html
http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-od-arctic-accelero-x-treme-rev-2-i3412229542.html  

 

Co sądzicie o tych coolerach? Może macie inne propozycje do 200zł? Szukamy coolerów na socket AM3+ iż taki socket obsługuje moje MOBO :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-he1225-spc043-309589/

 

Sam posiadam i nie narzekam. Wentylator skręcony na minmum i w normalnie dni (bez upałów). Temperatura przy 4.5 ghz nie przekracza 70'C Co mi w zupełności wystarcza, a procesor jest stabilny, a chłodzenie praktycznie rzecz biorąc niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty! Nigdy takiego połączenia bym nie zrobił.. Narazie decyduję się na tańszą grafę z racji budżetu, a za miesiąc kolejna wypłata <pół etatu - 800zł>, więc kolejne 800zł na grafe i cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję I7-emki, wystarczy mi ten Phenom, płyta MSI pozwoli na ewentualną wymianę na któregoś z FX'ów, rozbudowe ramu do 16gb, nie będę grał w wielce wymagające gry, nie lubię tytułów tj, Crysis, CoD, do wielkiej grafiki też go nie będę używał, czasami render do w 3D's Max'ie, średnio-zaawansowane projekty w PS więc w zupełności wystarcza, a nie chcę tyle wydawać za zestaw <średnio maksymalnie 1100zł> a sam I7 z jakimś MOBO w takiej pułce cenowej jest więc sorry memory ;) Kupie zestaw, który podałem wyżej, dokupie chłodzenie, bude i gfx - 800-900zł i mam pc'ta na miarę naszych czasów :)

Nie potrzebuję I7-emki, wystarczy mi ten Phenom, płyta MSI pozwoli na ewentualną wymianę na któregoś z FX'ów, rozbudowe ramu do 16gb, nie będę grał w wielce wymagające gry, nie lubię tytułów tj, Crysis, CoD, do wielkiej grafiki też go nie będę używał, czasami render do w 3D's Max'ie, średnio-zaawansowane projekty w PS więc w zupełności wystarcza, a nie chcę tyle wydawać za zestaw <średnio maksymalnie 1100zł> a sam I7 z jakimś MOBO w takiej pułce cenowej jest więc sorry memory Dołączona grafika Kupie zestaw, który podałem wyżej, dokupie chłodzenie, bude i gfx - 800-900zł i mam pc'ta na miarę naszych czasów Dołączona grafika

@edit. 
półce... Przemęczenie - bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dość specyficzne rozumienie "naszych czasów". Phenom II jest prockiem z 2009 roku.

Na płycie za 140zł liczysz, że poszalejesz z oc tego Phenoma II x4?

 

Nikt nie mówi o i7 za 1100zł, za 600 parę zł można mieć nowe i5, poniżej 500zł jest do wyrwania używane i5.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na wyniki OC.


Jeszcze ciekawostka, pozwala wyrobić sobie wyobrażenie nt oc na tej mobo.

Phenoma x4 965 (tego, który jest w linkowanym przez ciebie zestawie) nie ma na liście obsługiwanych procesorów.


Na liście jest tylko jeden procesor o TPD 125W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1610G 162

B75MA-E33 190

GR1600D364L11/4G 119

FSP350-60HHN 40(allegro) i tak wiem, ze pisales, ze masz swoj zasilacz, ale nie napisałeś jaki - dlatego podałem.

511zł

do tego w przyszłym miesiącu (lub tym) kupujesz sobie 7770 i masz komputer za <1k pln do gier

 

PS: nie anarchiczny tylko archaiczny.

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Literówka ;) Wcześniej już poprawiałem - przemęczenie ;) A zasilacz... 620W ATX AKYGA FAN BLACK ;)

@Klaus

Pewnie, że ten Phenom jest, tylko ten procesor, który ma być zamontowany na płycie to inna wersja z odblokowanym mnożnikiem procesora, czyli specjalna wersja pod oc ;), a tak nawiasem. Ja nie kupuje kota w worku ;) Najpierw jadę się upewnić czy wszystko styka, na mobo, gfx się, aż tak nie znam (pewnie znasz się na tych kategoriach lepiej), ale kolega kupił podobny zestaw i ma go do dziś,  tylko, że on kupił Phenoma II x4 965 - wersje normalną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...