Skocz do zawartości
skygamer93

AMD Catalyst 13.8 Beta wydane

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy chętni mogą je pobrać z tego linku:

 

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst13-8WINBetaDriver.aspx

 

Nowe sterowniki poprawiają między innymi działanie funkcji CrossFireX.

 

Niestety u mnie po kilku testach nie jestem przekonany czy rzeczywiście poczyniono jakiekolwiek usprawnienia. Crysis 3 działa 2 razy wolniej niż na jednej karcie i około 3 razy wolniej w stosunku do wersji 13.6 Beta 2 z włączonym CrossFireX.

 

Far Cry 3 działa lepiej, ale wciąż zdarzają się lagi (np. przy szybkiej jeździe samochodem).

Edytowane przez skygamer93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka testów w różnych serwisach - i wygląda na to że nie zawsze są problemy. Inna sprawa że większość testów dotyczy R7990, więc trudno powiedzieć jak to wygląda na innych kartach. Możesz zainstalować i sam sprawdzić, choć przyznaję że nowe drivery już dwa razy zawiesiły mi system (w Crysis 3 i AC3). No ale to beta, więc akurat o to nie mam żadnych pretensji.

 

Gorzej wygląda sprawa wydajności CFX. Posiadam 2x Radeon 7870XT, FX-8320@4GHz i 8GB RAM. Na razie poza Crysisem 3 i FC3 przetestowałem Unigine Heaven 4.0, Assassin's Creed III i Test Drive Unlimited 2.

 

W Heaven duża poprawa, na starych driverach pomimo wysokiego FPS animacja nie była płynna, teraz jest (niemal) idealnie. Assassin's Creed III - brak widocznej poprawy, FPS na CFX ok. 2 razy niższy od pojedynczej karty. Podobie TDU2 - włączenie CFX znacznie spowalnia działanie gry.

 

Potestuję jeszcze kilka tytułów, ale raczej jestem zdecydowany sprzedać drugą kartę. Dołożyłem ją, licząc na poprawę w tych nowych sterownikach, ale niestety zawiodłem się i to bardzo. Różnica w stosunku do jednego GPU prawie niewidoczna, a bardzo często wręcz gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...