Jump to content
Sign in to follow this  
skygamer93

AMD Catalyst 13.8 Beta wydane

Recommended Posts

Wszyscy chętni mogą je pobrać z tego linku:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst13-8WINBetaDriver.aspx

Nowe sterowniki poprawiają między innymi działanie funkcji CrossFireX.

Niestety u mnie po kilku testach nie jestem przekonany czy rzeczywiście poczyniono jakiekolwiek usprawnienia. Crysis 3 działa 2 razy wolniej niż na jednej karcie i około 3 razy wolniej w stosunku do wersji 13.6 Beta 2 z włączonym CrossFireX.

Far Cry 3 działa lepiej, ale wciąż zdarzają się lagi (np. przy szybkiej jeździe samochodem).

Edited by skygamer93

Widziałem kilka testów w różnych serwisach - i wygląda na to że nie zawsze są problemy. Inna sprawa że większość testów dotyczy R7990, więc trudno powiedzieć jak to wygląda na innych kartach. Możesz zainstalować i sam sprawdzić, choć przyznaję że nowe drivery już dwa razy zawiesiły mi system (w Crysis 3 i AC3). No ale to beta, więc akurat o to nie mam żadnych pretensji.

Gorzej wygląda sprawa wydajności CFX. Posiadam 2x Radeon 7870XT, FX-8320@4GHz i 8GB RAM. Na razie poza Crysisem 3 i FC3 przetestowałem Unigine Heaven 4.0, Assassin's Creed III i Test Drive Unlimited 2.

W Heaven duża poprawa, na starych driverach pomimo wysokiego FPS animacja nie była płynna, teraz jest (niemal) idealnie. Assassin's Creed III - brak widocznej poprawy, FPS na CFX ok. 2 razy niższy od pojedynczej karty. Podobie TDU2 - włączenie CFX znacznie spowalnia działanie gry.

Potestuję jeszcze kilka tytułów, ale raczej jestem zdecydowany sprzedać drugą kartę. Dołożyłem ją, licząc na poprawę w tych nowych sterownikach, ale niestety zawiodłem się i to bardzo. Różnica w stosunku do jednego GPU prawie niewidoczna, a bardzo często wręcz gorsza.

Te sterowniki mają poprawić problem mikro przycięć a nie usprawnić działanie CFX tam gdzie do tej pory nie działało.