Skocz do zawartości
Nahrai

Dysk Zewnętrzny jako dysk z grami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie właściwie jak w temacie ... Pada mi dysk wew. w laptopie i mam zgryz czy kupować nowy czy nie. Posiadam dysk SSD na którym zainstalowany mamy system i programy, ale gry trzymałem na HDD. Posiadam także dysk 3.5 cala do którego zakupiłem obudowę i używałem jako dysk zewnętrzny(obudowa pod USB 3.0). Zastanawiam się czy nie spróbować trzymać na tym dysku zew. zainstalowanych gier, problem tylko czy są do tego jakieś przeciwwskazania ? Prędkość chyba problemem nie będzie ? Słyszałem za to że dysk pod USB trochę bardziej obciąża procesor. Czy są jakieś inne przeciwwskazania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poniekąd trochę kontynuowanie mojego starego tematu ... chciałbym podłączyc Dysk 3.5, ale nie przez USB, ale bezpośrednio do SATA w laptopie. Z wejściem na dane rozumiem, że pewnie nie będzie problemu, ale pytanie jak wygląda sprawa z zasilanie ? Same "zasilanie" z laptopa nie wystarczy bo dyski 2.5 wymagają tylko 5V, a 3.5 jeszcze 12V zgadza sie ? Ale czy mogę kabel sata na dane podłączyć do laptopa, a zasilanie do dysku 3.5 zewnętrzne ? Chciałbym do tego celu użyć zasilacza ze starego PC(400W bodajże), czy jest to możliwe i nie wystąpią przy tym żadne problemy ? Nie chce takiego "setup'u" używać ciągle, ale potrzebuje do laptopa podłączyć na moment dwa dyski 3.5, a mam tylko jedną obudowe USB. Dzięki z góry za pomoc !

Edytowane przez Nahrai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz pod port eSATA (ale trzeba miec kieszen na dyski) albo po sata (jesli wybebeszysz laptopa i masz wolne gniazdo SATA.

Zasilanie mozesz podlaczyc od innego zasilacza (ale trzbea sie bawic w zwieranie drucikow aby odpalic typowy komputerowy zasilacz, w sumie nie problem).,ale lepiej sobie sprawic mniejszy zasilacz z jednym wyjsciem molex - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zasilacz+molex+z+adapterem+sata&search_scope=category-6136

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz pod port eSATA (ale trzeba miec kieszen na dyski) albo po sata (jesli wybebeszysz laptopa i masz wolne gniazdo SATA.

Zasilanie mozesz podlaczyc od innego zasilacza (ale trzbea sie bawic w zwieranie drucikow aby odpalic typowy komputerowy zasilacz, w sumie nie problem).,ale lepiej sobie sprawic mniejszy zasilacz z jednym wyjsciem molex - http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zasilacz+molex+z+adapterem+sata&search_scope=category-6136

Dzięki, zastanawia mnie tylko jedno - mam taki zasilacz, ale w tym co podałeś natężenie wynosi 2.0 A a w tym moim 2.5A, ma to znaczenia Dołączona grafika(niestety nie znam się na tym za bardzo) ? Trochę boję sie podłączać bo nie chce zepsuć dysku (a zwłaszcza laptopa).

Edytowane przez Nahrai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vaderio

szybki i ciche dyski robi LG wiec polecam do takiego zabiegu... bo wiadomo jak dysk bedzie wyć to troche kiepsko sie bedzie grało no i szybkosz zeby gra nie klatowala a nie daj boze zacinala sie ..  osobiscie jestem fanem tego typu rozwiazania z tego wzgledy ze gry np ze stema dzialaja na dowolnym komputerrze i przetrzymuja savey wiec mozesz podpiac dysk do innego kompa np u kolegi i grac na swojim zapisie gry :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...