Skocz do zawartości
Manteca

Nowy laptop do 600 euro (multimedia/praca/zajecia) + ekran

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: 

W koncu pomyslalem ze chyba niewarto przeplacac tylko po to zeby pograc w Wiedzmina 3. Czy ktos moglby mi doradzic jakiegos lapka okolo 14-15", z gorsza grafa niz ten 640m (pewnie jakis intel hd 4000 zintegrowany), 4-8gb ramudysk SSD, jakis i5 czy cos podobnego w cenie 600 euro (do 2400) i tez w sumie fajnie by bylo jakby byla jakas karta dzwiekowa. Dobrze by bylo zeby dzialal wiecej niz 2h na baterii (przy robieniu notatek).

 

Do lapka dokupie ekran IPS za jakies 150-200 euro. Lapka bede uzywal do pracy (word, pdf, pps, etc.), internet, muzyka i filmy, czasem moze jakas stara gierke (pewnie jakies strategie ktore nie maja najwyzszych wymagan), zalezy mi na tym zeby nie byl za duzy bo bede go bral na zajecia dlatego mysle o 14".

 

Troche mi glupio za wywolywanie calej tej dyskusji na temat lapka do grania, widze jednak ze za 800 euro nie dostane tego co chcialem, takze wole odpuscic granie w lepsze gierki i kupic dobry sprzet do filmow/neta/muzyki/pracy.

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem staraj się pisać zwięźlej najlepiej w punktach.

Jeśli ma być do gier to takie Lenovo:

http://www.x-kom.pl/p/153342-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1281000-msata.html?partnerid=100647409&sm12=NTE=&ts=1375572249&token=29c68ad235b24b1f78cef9462d78ccf4

Z dyskiem SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry za rozpisywanie sie. Innym waznym aspektem jest matryca - zalezy mi na porzadnym ekranie, z dpobrymi kolorami i zeby obraz bylo dobrze widac w jasnym otoczeniu. Z innej strony, czy daloby rade kupic mniejszego lapka + jakis monitor powiedszmy okolo 22 cali (ale dobrej jakosci, chodzi mi o ten sam problem co wczesniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce  w laptopach nie są dobrej jakości lepiej jest po prostu dokupić monitor jak mówisz. Z mniejszych ciężko będzie o coś równie wydajnego. Ale da się zaoszczędzić:

http://www.x-kom.pl/p/120782-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i3-3110m-8gb-1000-dvd-rw-gtx660.html?partnerid=100647409&sm12=MjU=&ts=1375576534&token=720b04a2f73949c42e6dff2b279954ac

I do tego monitor i powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, co do dwoch powyzszych modeli mam nastepujace pytania - po pierwsze dyski SATA 5400 obr - czy nie sa wolne? Mam do dyspozycji dysk zewnetrzny na ktorym moge zapisywac wszelkie gowienka jak filmy itp., wiec chyba wole mniejszy ale szybszy dysk; co do RAMu , to czy jest duza roznica miedzy 1333MHz a 1600MHz? Ten acer wyglada ok, tylko wlasnie ram jest o nizszej czestotliwosci (szczerze nie wiem jaki to ma efekt), no i dysk ma 5400 obrotow.

 

Generalnie to chyba Lenovo Y580 z pierwszego posta ( http://www.x-kom.pl/p/153342-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1281000-msata.html?partnerid=100647409&sm12=NTE=&ts=1375572249&token=29c68ad235b24b1f78cef9462d78ccf4 ) wyglada interesujaco, jednak jesli mialbym kupowac oddzielnie monitor to dobrze by bylo zejsc troszke z ceny, moze np taki sam model tylko z i3 bylby dobra opcja? no i rozdzielczosc troche slaba ale jesli cena bylaby nizsza to bylbym w stanie dokupic monitor zewnetrzny.

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ook to jest super propozycja. Co do ekranow zewnetrznych, ile kosztuje jakis dobry LCD w rozmiarach +- 22 cale? Nie chce przekraczac za bardzo 3200 zlotych, zwlaszcze ze mieszkajac w hiszpanii taki ekran na pewno bedzie drozszy (lapka kupie w polsce raczej, ale ekran juz tutaj).

 

Czy moze istanieje jakis laptop z lekko gorsza grafa, ale reszta specyfikacji taka sama, ktory bylby troche tanszy (ale tez zeby nie byl duuzo slabszy)? Wtedy moglbym nie obcinac na monitorze, choc 22 cale mi w zupelnosci wystarczaja, ale boje sie ze i tak wyjdzie wiecej niz 3200-3300 z tym Y580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to się nazywa konflikt interesów - jeden poleca lenovo, ja mówię, że to badziew :P (sam od 1,5 roku męczę się w pracy na y570 a dopiero co wywaliliśmy też zakupione kilka miesięcy temu 580, ponieważ się rozpadały).

 

Prędkością ramów się nie przejmuj, na tej platformie różnice może i są, ale niewielkie. A do lapków z reguły montuje się dyski 5400. Jak będzie Ci to przeszkadzać, to zawsze możesz go potem wymienić na jakąś hybrydę (momentus XT, Scorpio Blue) lub też na SSD, skoro masz dysk zewnętrzny.

 

I nie bierz lapka z i3 - wydajność mobilnego i7 jest taka, jak pecetowego i3, a co dopiero mobillny i3 - nie rób więc sobie tej krzywdy. :)

 

Zaletą y580 (tego pierwszego) jest mocna karta graficzna i dobra bateria, ale za to ma tragiczny (chyba jeden z najgorszych) ekran - słaba rozdzielczość, beznadziejne kąty widzenia, i równie kiepskie kolory. No i jakość wykonania ideapadów pozostawia wiele do życzenia - gnące się plastiki itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy Acer nie jest wcale lepiej wykonany fakt ma lepszą matrycę ale jest to matryca FullHD i GT640 jest za słaba do takiej rozdzielczości. Co do wydajności procesora to i3 do takich wymagań w zupełności wystarczy.

 

Do autora:

Nie ma sensu pchać się w gorszą grafikę lepszym rozwiązaniem będzie po prostu odpuszczenie dysku SSD i dokupienie go z czasem.

A tani monitor wart uwagi to LG IPS235V / IPS234V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm problem z ekranem w lenovo mnie martwi, nawet jesli dokupilbym oddzielny monitor, to lapka bede uzywal w wielu miejscach i po moim msi ge600 doswiadczylem sporo problemow jesli chodzi o ekran, nawet przy zwyklej pracy czy przegladania internetu, takze jest to dla mnie dosyc delikatny temat. Jak to jest z ta matryca FullHD w acerze? 

 

Co do prockow - osobiscie nie mam pojecia, jesli i3 bedzie dawal problemy to mzoe rzeczywiscie warto zainwestowac w i5. 

 

Jesli chodzi o grafike, to jak juz pisalem na poczatku w gry gram od czasu do czasu, nie jest dla mnie priorytetem zeby miec najlepsza karte graficzna, zalezy mi tylko an tym zeby moc pociagnac wiedzmina 3, z racji ze jestem wielkim fanem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Acerze nie pograsz z powodu za słabej karty graficznej do takiej rozdzielczości. Zmiana jej tylko spowoduje problemy ze  skalowaniem, ostrością. Matryce najlepiej pracują w natywnej rozdzielczości.

Nie  ma sensu dokładać do i5 gdyż oba procesory (mowa o i3 tej samej generacji) są bardzo porównywalne. Wzrost wydajności jest dopiero przy i7. Jak już pisałem najlepszym wyjściem będzie Y580+ z czasem dokupić SSD(msata).

Test y580:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580.79090.0.html

 

Jest jeszcze Z500 na matowej matrycy ale o jej jakości nie wiele wiadomo:
http://www.x-kom.pl/p/127377-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-z500-i5-3230m-8gb-1000-dvd-rw-gt645m-braz.html?partnerid=100647409&sm12=NTQ=&ts=1375630215&token=b89a02aac47980aefc63868367152781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie stabilnosci tego lenovo, laptopa mam nadzieje uzywac przez jakies 3 lata, mama nadzieje ze tyle dotrzyma ale po relacji Dammerona nei jestem tego pewien.

 

Wpadlem jeszcze na pomysl zeby kupic jakiegos taniego notebook do robienia notatek na studiach + monitor + komputer (mam stara obudowe z zasilaczem, dvd i karta dzwiekowa), czy wedlug was daloby rade tak zrobic za te same pieniadze? zrobilem nowy watek w dziale komputerow, mam nadzieje ze w koncu znajde jakies rozwiazanie za rozsadne pieniadze - http://forum.purepc.pl/topic/354018-wymiana-czesci-ze-starego-sprzetu-1500-2000-zl-notebook-monitor/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś by się złożyło.

Notebook koszt około 1000zł

Monitor 700zł

Zostaje około 1600zł na stacjonarkę.

Notebook:

http://www.x-kom.pl/p/122130-netbook-11-6-acer-ao756-p987m-4gb-500-srebrny.html?partnerid=100647409&sm12=NTg=&ts=1375638509&token=9096d92bdf9c105a98f835c6846728a8

Monitor już podałem.

Stacjonarkę ktoś Ci złoży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo skoro notebook tak tani to w takim razie taka opcja bedzie zapewne najlepsza. Problemem jest ze w u mnie w hiszpanii bardzo ciezko o czesci do komputera, ludzie sa generalnie leniwi i niezbyt sprytni i nie znam nikogo kto by mial jakies pojecie o komputerach. Naszczescie mam znajomego informatyka takze moza da rade zalatwisc dobre czesci i po ninajgorszej cenie (tutaj jest sporo drozej niz w polsce, ostatniego lapka z polski przywozilem), a i zlozyc da rade tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/120607-notebook-laptop-15-6-acer-v3-571g-i5-3210m-4gb-750-br-gt640m-1080p.html - łykaj tego Acera. Matryca FullHD IPS, wiec o jakosc obrazu nie musisz sie martwic. Za ta cene jest rewelacja. Grafa 640M to moze demon z piekieł nie jest, ale to ciagle bardzo fajna i wydajna karta graficzna. Sam mam FullHD na 650M (troche wieksze takty niz 640M) i wiekszosc gier smiga jak zloto w natywnej rozdzielczosci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie fajny, ale ramu troche malo, mozna wlozyc 8gb? no i dysk tak samo jak w innych ale moze da rade ssd dolozyc. I jak z grzeniem u niego?

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dokładnie ten sam acer, którego ja Ci poleciłem. Dołączona grafika Ma tylko mniej ramu, ale on występuje w opcjach od 4GB do 16GB, więc nie ma problemu.

 

SSD włożysz do niego bez problemu, z chłodzeniem też nie powinno być kłopotów, o ile nie trzymasz go na pościeli jak co niektórzy, a potem narzekają, że się przegrzewa i jest cały zakurzony. :P

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten y580 w wersji FHD akurat matryce ma całkiem całkiem, choć TN i błyszczącą. W wersji zwykłej jest niestety słaba jakościowo, Acerek wiadomo fajniutki, ale ta grafa może trochę ograniczać w grach. Ewentualnie rozejrzyj się za Asusem N550, nowy model, może mieć matryce FHD IPS, ale to już byś musiał dopłacić ~tysiaka.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acerek nie ma 650 tylko 640 są też wersje z 730, generalnie jeden pies. Tu masz recke lenovo z fullhd :

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580-Core-i7-Full-HD.79111.0.html

tu 2 różne acerki (640 i 730)

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3-571G-53238G1TMaii-Notebook.88610.0.html

http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-V3-571G-53214G50Maii-Notebook.88733.0.html

Jak widać w Lenovo ekranik również niczego sobie a grafika znacznie lepsza.

 

Swoją drogą ten twój obecny MSI nie jest najgoryszy, klawiaturę wymienić to pikuś a "gorzej chodzi" zapewne przez zasyfiony system + ew zakurzone chłodzenie, wszystkie te czynniki idzie szybko naprawić szczególnie że masz tam dostęp do układu chłodzenia. Tak więc raczej nie marnował bym kasy a ogarnął tamtego kompa. Nie oszukujmy się ale w przypadku tego acerka szału nie będzie jeśli chodzi o wzrost wydajności.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca w Lenovo niczego sobie? Niewielkie odchylenie w pionie spowodowało całkowity zanik kolorów. Przy takich kątach pionowych praktycznie będziesz miał różnicę w barwach pomiędzy górą ekranu a dołem patrząc na niego na wprost.

 

Jak dla mnie lepsza wydajność w grach to mała zaleta przy badziewnej matrycy i tandetnej jakości wykonania. Ale ostateczny wybór należy do autora tematu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przyjrzyj się tej recenzji y580, którą podał Nerevar i zobacz to:
http://www.notebookcheck.pl/typo3temp/_processed_/csm_IMG_1449_06_f9a86a879b.jpg

 

a następnie spojrzyj na to (IPS z Acera):
http://www.notebookcheck.net/fileadmin/_migrated/pics/Blickwinkel_1036aa_01.jpg

 

Zdziwiłbym się, jakbyś nie zauważył różnicy. :P

 

Jeżeli to na górze Ci nie przeszkadza, bierz Lenovo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat cecha każdego ekranu TN, kijowe kąty od dołu. Za to IPS cechuje backlight bleeding + niebieszczenie/srebrzenie czerni pod kątem - w rezultacie i tak gapisz się mniej więcej na wprost. Kwestia co kto woli, ten Lenovo ma niezłe kąty i jakość jak na ekran TN i o to mi chodziło, nie że jest lepszy. Jeżeli rzeczywiście tak zależy Ci na ekranie to Acerek będzie najlepszym wyborem, w tej cenie nie ma konkurencji. Rozejrzyj się ewentualnie za rozszerzeniem gwarancji ( 1 rok tylko w standardzie) / dyskiem SSD.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ma dobrych kątów - gapiąc się na ekran na wprost widzisz różne kolory na górze i dole matrycy, dla mnie to byłoby zupełnie wykluczające. A co do srebrzenia, to jest to niewielka wada w porównaniu do tego, jakie kolory uzyskujesz pod kątem w porównaniu do TN.

 

Jak napisałem, jeśli autorowi tematu nie przeszkadzają ww. tragiczne kąty widzenia, to lenovo powinno mu pasować, jak nie, to pozostaje acer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą ten twój obecny MSI nie jest najgoryszy, klawiaturę wymienić to pikuś a "gorzej chodzi" zapewne przez zasyfiony system + ew zakurzone chłodzenie, wszystkie te czynniki idzie szybko naprawić szczególnie że masz tam dostęp do układu chłodzenia. Tak więc raczej nie marnował bym kasy a ogarnął tamtego kompa. Nie oszukujmy się ale w przypadku tego acerka szału nie będzie jeśli chodzi o wzrost wydajności.

msi formatowalem i czyscilem chlodzenie w czerwcu, niby sie poprawilo ale widze znaczace roznice w porownaniu do tego jak bylo + brak sterow od msi bardzo doskwiera (do grafy np jest strasznie ciezko znalezc stery ktory by mozna zainstalowac i ktore by dobrze dzialaly). 

 

Generalnie to problem mam taki, ze jak kupie tego acerka lub lenovo, to nie bede w stanie go zabierac na studia za bardzo (rozmiar) i cena juz jest w miare wysoka wiec nei wiem czy dam rade dokupic ekran do tego. Z drugiej strony jesli kupie komputer stacjonarny + ekran + notebook no to problem ze stacjonarnym jest jak zawsze to ze nei da sie go ruszyc, ale z kolei notebook zawsze bedzie pod reka zeby neta sprawdzic lub wziac na uniwerek.

 

Dzieki wszystkim za opinie i porady, naprawde bardzo mi rozjasnily sytuacje. Tak czy inaczej wciaz mam dylemat czy kupic lapka czy stacja+notebook, mysle ze poczekam pare dni i pomysle jeszcze zeby nie przeoczyc jakiegos waznego aspektu obydwu mozliwosci. Wielkie podziekowania za czas i pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...